Prodhues sanduiçësh të nxehtë Përgatitës ëmbëlsirash të nxehta me receta super të thjeshta byreku me banane me çokonëSouraKitchen】

Këtu është një tjetër rostiçeri e lehtë dhe e shijshme për t’u shtuar në repertorin tonë të ushqimit të kampingut!

Gazetari ynë në gjuhën japoneze Masanuki Sanakoma emocionohet pak për gjërat, veçanërisht për pajisjet e kuzhinës të lehtë për t’u përdorur. Disa vite më parë ai ishte i fiksuar pas prodhuesit të tij të ri të vafleve prej gize dhe vazhdoi të testonte aftësitë e valvulave të një shumëllojshmërie ushqimesh të papritura.

Tani interesi i saj i fundit i dashurisë për gatimin është një Prodhues sanduiçësh të nxehtë, të cilat ai i ka përdorur tashmë për të bërë sanduiçe Yakisoba të pjekur në skarë dhe sanduiçe me krokë ​​të pjekur në skarë. Por përdorimi i tyre nuk kufizohet në përzierje të shijshme. Jo, ai kohët e fundit hipi në trenin e ëmbëlsirave dhe provoi një pjatë të ëmbël të shijshme që do të dëshironi ta përgatisni menjëherë: Byrek dore me banane me çokollatë.

Pamje nga YouTube/兼業主夫ケンのキャンプ飯チャンネル / Ken Gatim në natyrë

Frymëzimi i Masanukit, si eksperimentet e tjera të saj me sanduiç të nxehtë, erdhi nga YouTuber japonez Ken, i cili drejton Stay-At-Home Dad Ken’s Outdoor Cooking, duke ndarë receta për vaktet e kampingut të lehtë për t’u përgatitur. Dhe si pjatat e tjera të Kenit, Masanuki nuk pendohet ta provojë. Ajo nuk është veçanërisht e mirë në gatim dhe nuk do ta kishte ëndërruar kurrë se do të vinte dita kur do të kishte pasion prodhimin e byrekut, por ja ku jemi dhe ja ku është receta. Byrek me banane me çokollatë për prodhues sanduiçësh të nxehtë,

Komponenti:
1 fletë pastiçerie e ngrirë (e shkrirë)
1/2 banane
Çokollatë (sipas dëshirës)
spërkatje me miell

Hapi 1. Pasi peta juaj të arrijë temperaturën e dhomës, prerë atë në gjysmë, Pastaj, spërkatni pak miell Për të qëndruar në hapin tjetër në brumin tuaj.

Hapi 2. Hapni gjysmën e fletës suaj Për t’iu përshtatur madhësisë së prodhuesit tuaj të sanduiçit të pjekur në skarë. Nëse nuk keni një oklla, mund të përdorni një pije të konservuar të pahapur. Pavarësisht nëse jeni jashtë kampingut apo në shtëpi, ndoshta keni disa birra përreth, apo jo? Nëse jeni të shqetësuar për pastërtinë, Kane sugjeron të mbështillni pak mbështjellës plastik rreth kanaçes përpara se ta rrotulloni.

Hapi 3. Vendosni copat tuaja të çokollatës në njërin skaj të fletës së pastë.

Hapi 4. Pritini bananen tuaj në feta Dhe fetat i vendosni sipër çokollatës.

Hapi 5. në anën e kundërt të fletës suaj të byrekut, ndenja e ajrit në fetë Rreth dy centimetra (3/4 inç) larg njëri-tjetrit. Tani duket sikur po bëni pastë. Nëse jeni si Masanuki, do të jeni mjaft të emocionuar këtë herë.

Hapi 6. Palosni Gjysma e prerë në gjysmën tjetër…

Dhe Shtypni skajet së bashku me një pirun, Ndiheni sikur jeni duke bërë pasta ende?!

Hapi 7. Vendoseni mini-pastërinë tuaj në prodhuesin tuaj të sanduiçit të pjekur në skarë dhe Ziejini në zjarr të ulët për rreth katër minuta, Nëse e bëni këtë për herë të parë, Masanuki rekomandon t’i kushtoni vëmendje të veçantë për t’u siguruar që të mos i digjni.

Hapi 8. Pasi morën një bojë të bukur mbi to, Përpunues sanduiçësh të pjekur në skarë Dhe piqni në skarë për katër minuta.

Hapi 9. Kur edhe ajo anë ka zhvilluar një ngjyrë të këndshme…

nxirrni ato Prodhues sanduiçësh të pjekur në skarë…

Dhe i presim në copa Për të ndarë. (Ose hani të gjitha vetë. Është një zonë pa gjykim.)

Vendosini copat në një pjatë dhe voila! ju keni bërë Byrek me çokollatë-banane në dorë Në vetëm 9 hapa të thjeshtë!

Eshtë e panevojshme të thuhet se ata ishin absolutisht të shijshëm kur haheshin të nxehtë nga tigani. doli pasta tepër i freskët, dhe kombinimi ka atë shijshmërinë klasike që të bën të ndihesh mirë. Nëse dëshironi, mund ta shërbeni me akullore vanilje ose krem ​​pana, por nuk është kështu. Shija tashmë merr shenja të plota më vete.

Ishte shumë e lehtë dhe e shpejtë për t’u bërë, kështu që mund ta përgatisni për mëngjes edhe në mëngjeset e ngarkuara. Ndoshta do të jetë gjithashtu një sukses i madh kur kamponi ose në barbekju. Konsumimi i një prej këtyre byrekut të ëmbël të shijshëm ndërsa pushoni jashtë me familjen dhe miqtë tingëllon si një ëndërr.

Sigurisht, mund të dëshironi të hani disa ushqime të kripura gjatë kampingut (ose edhe në shtëpi). Për vaktet e tjera të kampingut jo sanduiç, shikoni receta të tjera të thjeshta dhe të shijshme nga Stay-At-Home Dad Ken që kemi provuar: Cheesy Spring Rolls dhe Hashimaki.

Receta: Qëndroni në shtëpi Gatimi në natyrë i Dad Ken, përdoret me leje
Imazhet © SoraNews24 Përveç aty ku shënohet

Dëshironi të dëgjoni për artikujt më të fundit nga SoraNews24 teksa publikohen? Na ndiqni në Facebook dhe Cicëroj,

Leave a Comment

Your email address will not be published.