Planet e Pashkëve dhe Pashkës, Ramp dhe Rose Foraged, Menutë Pranverë dhe më shumë

Perennials është një nga shumë restorantet lokale që mirëpresin pranverën me artikuj të rinj të menusë sezonale.

Këtë javë, skena e ushqimit në Baltimore ka shumë për të ofruar, duke përfshirë vaktet e Pashkëve dhe Pashkës dhe një mori pjatash të reja e të bukura me perime në menunë lokale. Ja një vështrim se çfarë po ndodh gjatë ditëve në vijim:

Hapjet dhe Njoftimet
Pas disa muajsh, pas disa muajsh mbylljesh të lidhura me COVID, Restorant Pierpoint Fells Point më në fund është rihapur. Shefja Nancy Longo është ende duke prodhuar dhe shitur kutitë javore të ushqimit, të cilat u goditën gjatë pandemisë, por tani darkuesit kanë mundësinë të ulen edhe një herë në Pierpoint’s Elisaina St.

tacot e mëkatarit Ajo u rihap këtë javë në ndërtesën e saj të sapondërtuar Fells Point. Restoranti ka gjithashtu një numër të ri telefoni: 443-438-9144.

SouthBmore.com njoftoi këtë javë këtë Taco Mama Cantina Anthem House do të marrë përsipër hapësirën e zënë më parë Jazz dhe Soju, Restoranti meksikan, i vendosur të hapet në fund të kësaj pranvere ose në fillim të verës, është sipërmarrja më e re e pronarëve Taco Daddy Cantina në Frederick dhe Timonium taco bravo,

Vakti i Pashkëve dhe Pashkës
Pashka është këtë të diel, më 17 prill dhe Pashka fillon të premten, më 15 prill. Ka ende kohë për të planifikuar për të dyja.

Charleston Menuja e Pashkëve përfshin një pjatë me kërmij të egër Burgundy me hudhër dhe qepe të mbushura me gjalpë, të shërbyer në një guaskë makaronash në një salcë jeshile.

Milton Inn Pashkët janë të hapura për drekë dhe darkë, me menunë e plotë të restorantit.

Taverna Manor Do të ketë speciale si për Pashkë ashtu edhe për Pashkë.

Tavernat e Mount Washington Menuja e paradrekës së Pashkëve përfshin klasike vendase, si supë gjysmë e gjysmë me gaforre dhe peshk shkëmbor të Gjirit Chesapeake të mbushur me gaforre të trashë dhe limon beurre blanc.

Kafene Silver Queen Pashkët janë të hapura për paradrekë, duke ofruar një menu a la carte.

Gunther & Company ka shtuar disa në menunë e tyre të Pashkëve, duke përfshirë mish qengji të pjekur në furrë druri me kuskus izraelit dhe tapenadë ulliri.

cypriana Ka orë speciale të Pashkëve duke filluar nga ora 13:00.

Shtëpia e Peshkut të Nick Nuk bëni rezervime për Pashkë, por do të jetë në dispozicion një menu e veçantë që përfshin gaforre dhe paterica.

shtëpi obligative Do të ketë një menu speciale për paradrekën e Pashkëve, duke përfshirë pjata dhe kokteje të paraqitura.

Për më shumë ide për vaktet e Pashkëve, shikoni pjatën e nxehtë të javës së kaluar.

Rampa dhe Trëndafila
te merkuren, restorant kullosash Feston një çift të shkurtër sezonal: Ramp dhe Rose. Atë natë, menyja do të përfshinte një sërë pjatash me rampa që kanë vetëm një sezon të shkurtër, secila prej të cilave do të kombinohej mirë me roze.

më shumë shije pranverore
Ndërsa moti ngrohet, menutë lokale vazhdojnë të evoluojnë pasi ato përfshijnë produkte dhe shije të freskëta pranverore.

Pendë të përjetshëmNjë përshkrim i të rriturve në Strawberry Shortcake përmban luleshtrydhe të maceruara me trumzë në një lustër balsamike.

tregu ushqimor Ka një pamje të re sezonale për një sallatë perimesh të prodhuar në fermë me dhallë me marule ajsberg, proshutë të ëmbëlsuar, rrepka dhe bizele.

1157 Bar + Kuzhinë Ragu i derrit dhe rampat e kalojnë hendekun midis dimrit dhe pranverës me një pjatë makaronash me shije të mrekullueshme.

la Kutcher Një sallatë pranverore plot ngjyra dhe e kushtueshme e bërë me panxhar, karrota, rrush turshi, qiqra dhe pure majdanozi.

e qilarit qoshe Radish Toast është një pjatë e bukur pranverore: tost me rozmarinë limoni i mbushur me rikota të rrahur, qepë të pranverës dhe shije limoni, rrepkë Karma Farms, kripë të tymosur dhe vaj djegës.

prej linwood Veza pesëminutëshe e servirur me perime dhe një salcë e lehtë tani është kthyer në menunë e pranverës.

e cosima Menuja e pranverës përfshin ravioli me limon dhe majdanoz në pure shpargu me hudhër të pjekur me perime pranverore.

magdalena Menuja përmban pjata të reja ushqimore, të tilla si peshk i kuq me molusqe të tymosur, shije kopër dhe bizele angleze, si dhe kokteje të reja pranverore, duke përfshirë skocezën e gjelbër “bari në dhëmb” me Chartreuse, likerin e lules së plakut, përzierjet me raven dhe likerin e xhenxhefilit dhe lëng zymbyl jeshil.

planet për të ardhmen
Shënoni kalendarët tuaj për:
1 maj: Fire Hero Chili Gatuaj nga dashuria dhe keqardhja
28 maj: krijoj në kopshtin zoologjik
11 qershor: Festivali i ushqimeve të detit Chesapeake

Postimi i fundit nga Kit Pollard (Shiko gjithcka)

Leave a Comment

Your email address will not be published.