Pjata me makarona përmban 3 djathëra, por vetëm 283 kalori për racion

Shënimi i redaktorit: Henry Ford Health System Ndërsa kaloni si një kontribues i ri në këtë rubrikë, shijoni këtë recetë të pjekjes së makaronave në tryezë të shëndetshme nga Arkivat e Shtypit të Lirë.

Ndërsa vendosemi në sezonin komod të vjeshtës, zakonet e gatimit dhe preferencat ushqimore

fillojnë të ndryshojnë. Supat, zierjet, djegësirat dhe tavat vijnë më shpesh në tryezën e darkës.

Më shumë: Pureja e kungullit i jep djegës një strukturë kremoze dhe përfitime shtesë shëndetësore.

Më shumë: Truku me gjalpin e mollës i ëmbëlson këta kifle të shpejta

Më shumë: Tregu i Mançesterit e kthen dyqanin e vjetër ushqimor në destinacion kulinarie

Tava e sotme përbëhet nga një pene gruri integral të pjekur në një salcë domate fshatare me tre lloje djathi.

Shumica e tavave e marrin kremin e tyre nga djathi, gjë që e bën pak të vështirë modifikimin e tyre. Djathi, natyrisht, përmban yndyrë të ngopur që bllokojnë arteriet.

Është interesante se sipas Udhëzimeve dietike 2015-2020 për amerikanët, pjatat e përziera janë burimi kryesor i yndyrës së ngopur në dietë. Gatimet e ndryshme përfshijnë hamburgerë, sanduiçe, taco, pica, mish, shpendë, ushqime deti dhe oriz dhe makarona. (Mendoni tavat.)

Për pjekjen e sotme të makaronave kemi përdorur rikotën e skremuar dhe djathin mocarela të skremuar. Ricotta, e cila është e ngjashme me një djathë me teksturë të imët, vjen në qumësht të plotë, me pak yndyrë, me pak yndyrë (të butë) dhe pa yndyrë. Edhe pse rikota e qumështit të plotë është më kremozja, ajo përmban yndyrën më të ngopur. Versionet me pak yndyrë dhe pa yndyrë përmbajnë pak ose aspak yndyrë të ngopur, por nuk kanë shije dhe kanë një strukturë disi të ashpër. Rikota pjesërisht e skremuar funksionoi në mënyrë perfekte në tavën tonë, duke dhënë një krem ​​të mrekullueshëm, por jo shumë yndyrë të ngopur.

Nëse është e mundur, blini mocarela të skremuar pjesërisht në një copë dhe grijeni vetë. Djathit të paketuar, të grirë zakonisht i shtohet niseshte patate për të mos ngjitur copat së bashku. Niseshteja, megjithatë, parandalon shkrirjen e duhur të djathit.

Në fund, më të mirën e ruajtëm për të fundit dhe këtë tavë e kemi mbushur me djathë parmixhano. Është një burim i rëndësishëm i yndyrës së ngopur, por ka një shije të fortë dhe të mprehtë. Pak shkon shumë.

Për kuzhinierët e zënë në shtëpi, kjo pjekje me pena mund të mblidhet një ose dy ditë përpara dhe të gatuhet më vonë. Për të shmangur tiganët e xhamit të thyer, lëreni tavën e montuar në temperaturën e dhomës për rreth një orë përpara se ta vendosni në furrë.

Pjekim makarona penne

punon:9 (rreth 1 filxhan shërbim)/ koha e përgatitjes: 20 min / koha totale: 1 orë

llak gatimi me vaj vegjetal

1 lugë gjelle vaj kanola

1 filxhan qepë të grirë

1 lugë fara të thata karamele

1 lugë hudhër pluhur

lugë kopër e bluar

lugë e kuqe flakë djegës

1 kile gjoks gjeldeti i bluar

1 kanaçe (28 oz) domate të tëra të qëruara

1 kanaçe (6 oz) pastë domate

1 lugë sheqer

lugë kripë

lugë piper i zi

8 ons pena me grurë të plotë

1 filxhan djathë ricotta të skremuar pjesërisht

5 oz djathë mocarela e grirë e copëtuar

filxhan djathë parmixhano të grirë

Lyejeni një enë pjekjeje ovale prej 4 litrash me llak gatimi; Anulo.

Në një tigan të madh, ngrohni vajin dhe skuqni qepët derisa të zbuten; rreth 3 minuta. Shtoni trumzën, hudhrën pluhur, kopër dhe specat e kuq djegës dhe vazhdoni të skuqeni për 1 minutë. Shtoni gjelin e detit, copëtoni në copa dhe gatuajeni derisa të mos jetë më rozë.

Thyejmë domatet me dorë ose i presim trashë dhe i shtojmë në tigan bashkë me lëngjet e kanaçes. Shtoni pastën e domates; Përziejini dhe ziejini për 3 minuta.

Hiqeni nga zjarri dhe shtoni sheqer, kripë dhe piper.

Përgatitni makaronat sipas udhëzimeve të paketimit, duke mos pasur kripë. në një tas,

Kombinoni djathrat rikota dhe mocarela. Për t’u mbledhur, shpërndani 1 filxhan përzierje domatesh në fund të enës së pjekjes dhe sipër makaronave të gatuara dhe të kulluara. Shpërndani përzierjen e djathit ricotta në të gjithë makaronat. Hidhni sipër 1 filxhan përzierje domatesh. Shtoni makaronat e mbetura, pastaj përzierjen e mbetur të domates. Sipër spërkatni djathin parmixhano. E pjekim të pambuluar në furrë të parangrohur në 350 gradë për 30 minuta ose derisa të nxehet dhe djathi të shkrihet.

Testuar nga Darlene Zimmerman, MS, RD, për Heart Smart, dhe Susan Selassie për Kuzhinën e Testit të Shtypit Falas.

283 kalorive (nga 25% trashë), 8 gram trashë (4 gram u ul. trashë0 gram yndyra trans), 31 gram karbohidrate25 gram proteina458 mg natriumi53 mg kolesterolit295 mg kalciumit5 gram fibra, Shkëmbimi i ushqimit: 1 gjysmë niseshte, 1 perime, 3 mish pa dhjamë.

Kontaktoni shkrimtarin e ushqimit të Detroit Free Press Sue Selasky dhe dërgoni lajmet për ushqimin dhe restorantet në: 313-222-6872 ose [email protected] Ndiqni @SusanMariecooks në Twitter.

Mbështetni gazetarinë lokale dhe bëhuni abonenti dixhital i Free Press.

Leave a Comment

Your email address will not be published.