Pjata me makarona më popullore në çdo shtet – Hani këtë jo atë

Ndërsa origjina e makaronave daton me shekuj, historianët përgjithësisht pajtohen se njerëzit kanë ngrënë një artikull ushqimor të ngjashëm me atë që ne shijojmë sot për mijëra vjet. Sipas Today Online, dëshmitë për një shumëllojshmëri petë dhe pjatash makaronash mund të gjurmohen që nga grekët dhe romakët e lashtë, madje edhe nga qytetërimi etrusk para Romës.

Me kalimin e viteve, u zhvilluan një mori formash dhe madhësish petë, por shumë nga pjatat e makaronave të shijuara sot janë relativisht të reja në zhvillimin e tyre. Për shembull, megjithëse domatet e bënë udhëtimin e tyre nga Amerika në Evropë në fillim të viteve 1500, sipas Britannica, vetëm në vitet 1880 domatet u shfaqën në një recetë lazanjash. Ishte një recetë e zbuluar për Napolin, sipas Revista Itali,

Dhe siç ndodh, ishte kryesisht nga Napoli që makaronat siç i njohim sot, sipas PBS, erdhën në Amerikë. Ishte në të njëjtën periudhë kohore, në fund të shekullit të 19-të, që një numër i madh emigrantësh nga Napoli dhe nga pjesa tjetër e Italisë erdhën në Shtetet e Bashkuara dhe sollën me vete ushqimet e tyre të preferuara.

Sot, makaronat shijohen në të gjithë vendin, por siç do ta shihni bazuar në analizën e të dhënave të bëra për The Loup nga The Shane Company, pjata e preferuar e makaronave ndryshon nga shteti në shtet. Duke përdorur Google Trends, ata analizuan vëllimin e kërkimit për 27 pjata makaronash gjatë 12 muajve të fundit për të gjetur makaronat më të njohura në çdo shtet. Këtu janë pjatat më të njohura të makaronave në çdo shtet, bazuar në tendencat e kërkimit. (Plus, mos i humbisni këto 35+ receta makaronash të shëndetshme për humbje peshe!)

Shutterstock

Një shtet mbresëlënës prej 28% preferon Fettuccine Alfredo. Kjo pjatë e pasur me makarona kremoze është fituese në 14 shtete. Dhe ato janë, sipas alfabetit, Arizona, Georgia, Indiana, Kansas, Michigan, Montana, New Mexico, North Carolina, Ohio, Oklahoma, South Carolina, Tennessee, Utah dhe West Virginia. Pjata siç quhet zakonisht për gjalpin, kremin, djathin dhe vezët. Është jashtëzakonisht i pasur dhe dekadent, me disa pjata restorantesh që kalojnë 1200 kalori! Mos u shqetësoni, ne e lehtësuam pjatën në recetën tonë Healthy Fettuccine Alfredo dhe ju premtojmë se do të jetë po aq e shijshme sa origjinali që ngroh zemrën.

të lidhura: Regjistrohu në buletinin tonë për këshilla për të ushqyerit e shëndetshëm dhe receta rehati.

njoki
Shutterstock

Gnocchi është një petë me bazë patate që nuk kërkon një makarona makaronash, duke e bërë atë një makarona të parë perfekte për fillestarët. Mund të funksionojë në një sërë pjatash, nga kremi në bazë të domates, si zierje dhe më gjerë. Kjo shkathtësi – dhe cilësi e kënaqshme – ndihmon për të shpjeguar pse janë makaronat më të kërkuara në pesë shtete këto ditë, të cilat janë Kolorado, Idaho, Massachusetts, Minesota dhe Oregon. Provoni recetën tonë për Gnocchi të Shpejtë me Bizele dhe Proshuto.

spageti
Shutterstock

Kur mendoni për makaronat, shanset janë të mira që të jetë një pjatë me spageti që ju vjen e para në mendje. Ky me siguri duket të jetë rasti në pesë shtetet ku janë makaronat më të njohura, sipas The Loup. Dhe ata janë Alabama, Arizona, Luiziana, Misisipi dhe Teksasi. Provoni këtë recetë për një recetë me spageti pa dhjamë dhe qofte gjeldeti.

pesto tortelini
Shutterstock

Nëse shkoni në Iowa, Dakota e Veriut, Pensilvania ose Dakota e Jugut, do ta gjeni veten në vendin Tortellini. Dhe është një vend që është e lehtë për t’u larguar, sepse çfarë nuk është për të dashur për një xhep të vogël të lakuar me makarona që mund të mbushet me çdo gjë, nga djathi deri te pureja e kungujve?

LIDHUR: Pjata më e mirë e makaronave në çdo shtet

Qofte spageti
Shutterstock

Spageti me qofte është padyshim pjata më ikonike italo-amerikane nga të gjitha. Është gjithashtu pjata e makaronave për njerëzit në tre shtete: Hawaii, Kentucky dhe Vermont.

makarona me bojë kallamar
Shutterstock

Njerëzit e Illinois, Maryland dhe New York nuk po marrin mjaftueshëm makarona me bojë kallamar. Makaronat me bojë kallamar janë makarona tradicionale që janë errësuar me bojë të marrë nga kallamarët (ose sepjet). Sipas Healthline, boja shton një aromë të këndshme dhe gjithashtu mund të ketë disa përfitime medicinale.

LIDHUR: Steakhouset më të mira në çdo shtet

makarona kaneloni
Shutterstock

Cannelloni përbëhet nga një tub shumë i madh makaronash të mbushura me një shumëllojshmëri mbushjesh dhe shpesh të mbushura me djathë të shkrirë dhe salcë. Është makarona më e njohur në Misuri dhe Nevada.

Lazanja
Shutterstock

Sipas të dhënave të kërkimit, Garfield do ta kishte të vështirë ta besonte, por lasagna është thjesht pjata e makaronave më të njohura në Alaskë dhe Wisconsin. Nëse dëshironi këtë tavë ngushëlluese, provoni 23+ recetat më të mira të lazanjave të shëndetshme për humbje peshe.

karavidhe mac n djathë
Shutterstock

Lobster Mac and cheese është pjata e makaronave të preferuara në të dy shtetet, por asnjëri prej tyre nuk është një lojtar kryesor në skenën e peshkimit të karavidheve. Maine është prodhuesi më i madh i karavidheve në Shtetet e Bashkuara, por mac dhe djathi i karavidheve është më i popullarizuari në Kaliforni dhe Florida. Megjithatë, ata të dy janë pranë trupave të mëdhenj të ujit.

LIDHUR: Rrotullat më të mira të karavidheve në çdo shtet

manicotti
Shutterstock

Nëse ju pëlqen kaneloni, do t’ju pëlqejë manicotti. E njëjta e kundërt është e vërtetë, sepse këto janë në fakt të dy tuba të mëdhenj makaronash të mbushura me përbërës të zgjedhur – petët manicotti thjesht kanë një teksturë shtesë. Dhe këto petë të trasha të mbushura janë makaronat e preferuara në dy shtete që ndodhin krah për krah: Nebraska dhe Wyoming.

linguine dhe molusqe
Shutterstock

Nga këtu e tutje, çdo lloj makarona është numër 1 vetëm në një shtet. Në Konektikat, është linguine me salcë moluske. Në Delaware, është skampi i karkalecave. Në Maine, ata duan spageti carbonara. Në New Hampshire, ravioli fiton. Në New Jersey, Payne bën alla vodka. Banorët e Rhode Island-it i duan spageti aglio e olio, një përgatitje e thjeshtë e hudhrës dhe vajit të ullirit. Virxhinianët i duan makaronat dhe djathin. Në Uashington, janë makarona tartufi. Dhe kjo makarona në Uashington DC është Puttanesca. (Meqë ra fjala, nëse i vendosni të gjitha pjatat me spageti në një kategori, ajo do të bjerë në një tjetër.)

Merrni më shumë këshilla dhe truke për gatimin e makaronave:

18 mënyra të shijshme për të përdorur salcën e mbetur të makaronave

Makaronat e preferuara të vjeshtës të Giada De Laurentiis janë lloji për të cilin nuk keni dëgjuar kurrë

Këto janë salcat më të këqija të makaronave në planet

Leave a Comment

Your email address will not be published.