Pjata më e mirë e makaronave në Hudson Valley është aq e mirë sa duhej ta klononim

Unë jam plotësisht i impresionuar me këtë pjatë të shijshme makarona nga një prej restoranteve më të mira në Luginën e Huddon dhe madje kam kuptuar se si ta gatuaj në shtëpi.

Herë pas here ndeshesh në një restorant që shtyp të gjithë butonat e duhur. Për mua, gjithçka ka të bëjë me përbërësit e freskët, shtresat e shijes dhe ekzekutimin e përsosur. Të gjitha ato gjëra u bashkuan dhe më dërguan në parajsën e makaronave kur porosita atë që mendoj se është artikulli më i mirë i menusë në Luginën e Hudsonit.

Për vite me radhë, familja jonë festonte raste dhe festa të veçanta në Il Barilotto në fshatin Fishkill. U mahnitëm kur dëgjuam se restoranti ishte i mbyllur. Pra, mund ta imagjinoni kënaqësinë tonë kur dëgjuam se njerëzit pas Il Barilloto kishin hapur një restorant të ri pikërisht poshtë rrugës.

Il Figlio Enoteca u hap vitin e kaluar dhe ishte i gjithë Il Barilotto dhe më shumë. Ndërsa ndodhet teknikisht në një qendër tregtare, të hysh në hapësirën e madhe është si të udhëtosh përmes një portali në një restorant në qytetin e Nju Jorkut. Dy katet e ngrënies dhe bari i madh strehojnë më shumë njerëz sesa Il Barilotto. Dhe pjesa më e mirë është se gjithçka që na pëlqente në restorantin e vjetër, duke përfshirë pjatat më të mira të makaronave të bëra ndonjëherë, vazhdon.

il figlio enoteca

il figlio enoteca

Strozapreti përkthehet nga italishtja si “krunde prift”. Edhe pse ndoshta jo emri më i shijshëm, kjo pjatë makarona e shërbyer fillimisht në Il Barilloto tani është e disponueshme në Il Figlio dhe është gjëja më e pabesueshme ndonjëherë.

Makaronat me krunde prifti e kanë marrë emrin nga priftërinjtë grykës italianë, të cilët thuhet se e donin kaq shumë këtë makarona të mbështjellë me dorë, saqë e mbytën veten duke i ngrënë kaq shpejt. Mund ta mendoni si një kavateli të zgjatur. Dhe ndërsa ky stil unik i makaronave është shumë i veçantë, ajo që e bën këtë pjatë një salcë.

Il Figlio servir strozapretin e tij me sallam të thërrmuar në salcë kremi domatesh me bizele. Makaronat e gjata dhe absorbuese thithin të gjitha shijet, duke i dhënë çdo kafshate një erë perfeksioni. I mbushur me djathë parmixhano të sapo grirë, ky vakt është gjëja më e mirë që kam ngrënë ndonjëherë në Luginën Hudson. Më pëlqen aq shumë sa pasi Il Barilloto u mbyll, kalova muaj duke kërkuar receta me shpresën se do ta bëja në shtëpi.

Pjesa më e vështirë e rikrijimit të kësaj pjate të jashtëzakonshme është gjurmimi i makaronave me krunde prift. Nuk gjeta asnjë dyqan lokal që përmban strozapretti, por munda të porosisja disa në internet. Ndërsa mund ta përgatisni këtë pjatë me lloje të tjera makaronash, ka diçka magjike në makaronat e priftit që e plotëson vërtet pjatën.

Këtu është një krahasim krah për krah midis Il Figlio strozzapreti dhe versionit tim të bërë në shtëpi. U befasova jo vetëm se sa të ngjashme duken, por edhe se si arrita të rikrijoja shijen e kësaj pjate makaronaje jashtëzakonisht të shijshme. (e imja është në të djathtë)

Unë sugjeroj shumë të shkoni në Il Figlio dhe të porosisni strozapretti përpara se ta trajtoni këtë në shtëpi për herë të parë. Njohja se sa i pabesueshëm është ky ushqim për shije do t’ju ndihmojë t’ju drejtoni gjatë procesit.

Pasi përktheva disa receta italiane që gjeta në internet dhe duke i përzier me disa receta të ngjashme që gjeta nga i gjithë vendi, mendoj se kam hasur në një klon shumë afër Il Figlio Strozapretti.

Komponenti:
1 pako me mish salsiçe Premio (pa këllëf)
1 qepë mesatare
1 shishe verë e kuqe e fortë
4 gota salcë domate
1/2 filxhan krem ​​të rëndë
1 filxhan bizele të ngrira
1 kile makarona strozapretti (krunde prifti)
djathë parmixhano të freskët

recetë:
Pritini qepën në kubikë dhe ziejini në vaj ulliri derisa të bëhet transparente. Shtojmë salsiçen dhe e kaurdisim duke e ndarë në copa. Merrni pak verë të kuqe dhe hidheni në tigan derisa salsiçe të marrë pak ngjyrë vjollce. Pasi vera të jetë thithur, shtoni salcën e domates dhe vendoseni në një tenxhere me kapak të lirshëm për të zier për disa orë.

Kur të jenë gati për të ngrënë, filloni të gatuani makaronat strozapreti sipas udhëzimeve dhe shtoni kremin dhe bizelet e ngrira në salcë. Kur të jenë gati, kullojini makaronat dhe shtojini në salcë. Lërini shijet të bashkohen për disa minuta përpara se t’i servirni makaronat dhe t’i hidhni sipër parmixhanin e sapo grirë.

Nëse e provoni vetë këtë pjatë, do të doja të dëgjoja se si doli dhe nëse mendoni se është po aq e mirë sa strozapreti në Il Figlio.

21 nga ushqimet më të famshme të prodhuara në Nju Jork

10 restorante në pronësi të Kale në Luginën Hudson

Steven Pierce Fuller i Fuller Finds ndan disa nga restorantet e tij të preferuara në pronësi të zezakëve, të cilat thjesht duhet t’i përjetoni vetë. Këto 10 restorante të mahnitshme janë vetëm një mostër e kuzhinave dhe menuve të ndryshme të përhapura në të gjithë rajonin.

Leave a Comment

Your email address will not be published.