Përtypeni atë! E vetmja recetë për Mac dhe djathë që ju nevojitet | Lajme

Unë kam qenë gjithmonë adhuruese e makaronave dhe djathit. Për mua nuk ka rëndësi nëse makaronat dhe djathi janë në një kuti blu dhe të verdhë të blerë në dyqan, nga një restorant, diku jashtë fushës, apo jashtë kutisë së ushqimeve në dyqanin ushqimor lokal. Makaronat dhe djathi janë lehtësisht një nga vaktet dhe pjatat e mia të preferuara. Me kalimin e viteve kam bërë dhe kam bërë shumë receta për makarona dhe djathë, por ajo që po ndaj sot këtu është e preferuara ime personale deri tani. Njerëzit thjesht çmenden sa herë që e bëj! E mira e ketyre makaronave dhe djathit eshte se mund ta pergatisni paraprakisht, ta mbuloni me leter alumini dhe ta ruani ne frigorifer derisa ta nxirrni ne furre per tu pjekur.

Shtimi i dy llojeve të ndryshme djathi në këtë recetë e çon vërtet atë në krye, ashtu si shtimi i vezëve dhe kosi. Vezët formojnë një lidhje dhe jo vetëm shtojnë shije dhe pasuri, por edhe një qëndrueshmëri që nuk mund ta arrini pa i përdorur ato. Kosi shton shije dhe pasuri pa u tejkaluar. Në mënyrë tipike, në recetën time të makaronave dhe djathit, unë do të shtoj rreth një lugë gjelle mustardë me buzë të verdha. Kjo e bën djathin të shijojë më shumë si djathë për çfarëdo arsye, por mos ngurroni ta hiqni atë nëse dëshironi. Nëse nuk e keni provuar, me të vërtetë mendoj se duhet ta bëni. Ky është i njëjti koncept pas shtimit të kafesë në çdo çokollatë për ta bërë atë të shijojë si çokollatë.

Makarona dhe djathë të modës së vjetër

Mbetjet duhet të mbulohen dhe të ruhen në frigorifer deri në 3 ditë.

1 kile (rreth 6 filxhanë të gatuar) makarona me bërryl

2 gota djathë çedër të grirë të mprehtë

1 filxhan djathë çedër i butë i grirë

1 shkop (4 oz.) gjalpë i kripur, i prerë në kubikë

Filloni duke e ngrohur paraprakisht furrën tuaj në 350 gradë F.

Spërkateni lehtë një enë pjekjeje 9×13 inç me llak gatimi që nuk ngjit. Më pas, sillni një tenxhere të madhe me ujë në një valë të shpejtë. Për t’i shtuar shije makaronave, kriposni ujin bujarisht përpara se t’ia shtoni makaronave.

Pasi të jenë zier makaronat – i sitinim mirë dhe i ktheni në tenxhere me zjarr të ulët. Shtoni djathin Cheddar të grirë dhe gjalpin e kripur të grirë. I trazojmë derisa djathi dhe gjalpi të lyejnë plotësisht makaronat e nxehta.

Në një tas të mesëm, rrihni vezët e mëdha, kosin, qumështin e plotë, kripën dhe piperin derisa të kombinohen mirë. Hidhni këtë përzierje mbi makaronat e lyera me djathë dhe gjalpë dhe përzieni derisa të bashkohen mirë.

Vendosni masën e makaronave në enën e përgatitur për pjekje dhe shtoni në mënyrë të barabartë djathin Cheddar të grirë.

Vendoseni në furrë të parangrohur dhe piqni derisa të nxehet dhe të marrë flluska, 40 minuta.

Hiqeni dhe lëreni të ftohet pak para se ta shërbeni.

Pyetje dhe pergjigje: Kohët e fundit njerëzit më kanë dërguar email me një pyetje të cilës i jam përgjigjur këtu më parë, por mendova se do t’i drejtohesha përsëri dhe ky është ndryshimi midis gjalpit të kripur dhe të pakripur. Për 4 oz, gjalpi i kripur përmban 1/4 lugë çaji kripë, ndërsa një shkop gjalpë pa kripë përmban zero. Mbani në mend këtë kur një recetë përcakton në mënyrë specifike se çfarë lloj gjalpi duhet të përdorni. Ndonjëherë ato mund të përdoren në mënyrë të ndërsjellë. Ndonjëherë, ata nuk munden.

Blaise Doubman nga Kenard është i diplomuar në Universitetin e Indianës. Ai i fton lexuesit të vizitojnë faqen e tij të internetit: TRAIL BLAISE (http://trailblaise.com). Atij i pëlqen të dëgjojë nga lexuesit e tij dhe mund të kontaktohet drejtpërdrejt përmes faqes së kontaktit që gjendet në faqen e tij të internetit.

Blaise Doubman nga Kenard është i diplomuar në Universitetin e Indianës. Ai i fton lexuesit të vizitojnë faqen e tij të internetit: TRAIL BLAISE (http://trailblaise.com). Atij i pëlqen të dëgjojë nga lexuesit e tij dhe mund të kontaktohet drejtpërdrejt përmes faqes së kontaktit që gjendet në faqen e tij të internetit.

Leave a Comment

Your email address will not be published.