Përfundoni: Hapet dyqani i ëmbëlsirave me ushqime të ngrira vegane dhe pa qumësht në Old Orchard Beach

Gelato Supreme, që tani ofron opsione akulloreje vegane dhe pa qumësht, është rihapur nën pronësinë e re në Old Orchard Beach këtë sezon. Kredia e fotografisë: Vivienne Riven

Me synimin për t’i shërbyer një përzierjeje më të gjerë klientësh vendas, një dyqan ëmbëlsirash me sherbet vegjetariane dhe pa qumësht u rihap në zemër të Plazhit të Old Orchard këtë sezon.

Pronarja e re Vivienne Riven hapi Gelato Supreme në maj në 26 Old Orchard St. Një operator i mëparshëm kishte drejtuar Gelato Supreme në të njëjtin vend sezonin e kaluar, por Riven tha se ndërsa ai ka emëruar, inventari dhe qasja e tij ndryshojnë.

Dyqani i Riven rrotullon rreth 24 shije të akullores së bërë në shtëpi, akullores Gifford dhe, sipas kërkesës popullore, sherbet vegane dhe pa qumësht, me shije si limonadë boronicë-shegë dhe luleshtrydhe.

“Po merrja shumë telefonata nga njerëz që kërkonin akullore vegane dhe pa qumësht”, tha ajo. “Unë i shes tani që njerëzit të mund të shijojnë akulloren e tyre në vend që të shikojnë të tjerët duke shijuar akulloren e tyre në plazh.”

Riven tha se ajo bën milkshake me çdo shije xhelato, akullore ose sherbet, duke e bërë atë një nga shitëset më të mëdha të dyqanit.

Riven është një studente e shkollës së mjekësisë në Miami dhe tha se dyqani po e ndihmon të paguajë shkollimin. Nëna e saj, Mirella Riven, dhe njerku, Moshe Agham, zotërojnë dyqanin ngjitur, Beach Fantasy Boutique, të cilin e drejtojnë për 37 vjet.

Gelato Supreme prej 500 metrash katrorë është gjithashtu i mbushur me mahi me fasule pelte dhe ëmbëlsira të ndryshme si goma, çokollatë, fudge, taffy me ujë të kripur dhe karamele pambuku. “Doja të mbuloja çdo centimetër katror këtu dhe ta bëja argëtuese,” tha Riven.

Dyqani shet gjithashtu një shumëllojshmëri kafshësh pellushi, të cilat rreshtojnë muret e sipërme pas arkës. Riven tha se do t’i dhuronte të gjitha fitimet nga lodrat prej pelushi në një spital për fëmijë në fund të sezonit.

Gelato Supreme shërben Green Mountain Coffee dhe Iced Coffee, të cilat janë të njohura në mesin e karrocave të mëngjesit në qytet. “Po marr shumë klientë të kthyer,” tha Riven.

Për shkak të mungesës së stafit në zonë, Riven-it i është dashur të operojë dyqanin e tij pa ndihmë deri më tani këtë sezon, një porosi e madhe për një dyqan që është i hapur nga ora 8 e mëngjesit deri në 22:00, shtatë ditë në javë. .

Sekreti i saj për qëndrueshmërinë? Riven tregoi me gisht nga shpërndarësi i kafesë Green Mountain. “Kafe,” tha ajo. “Shumë kafe”.

Hapet tregu ushqimor filipinas në Sopo

Një treg i ri u hap fundjavën e kaluar në Portlandin e Jugut që përmban një shumëllojshmëri ushqimesh dhe mallrash të thata filipinase të freskëta, të ngrira dhe të konservuara.

Tregu i ushqimit filipinas Buena Vista, që zë rreth 1000 metra katrorë në 528 Main St., do të kujdeset për komunitetin lokal filipinas si dhe për këdo që kërkon të provojë ushqime të reja, të shijshme, thotë pronari i Old Orchard Beach, Mae Tallarico.

Segmenti i produkteve të tregut përfshin artikuj të njohur aziatikë si bishtaja të gjata dhe fruta si rambutan, guaiabano dhe guava. Dyqani mbart gjithashtu rreth 10 akullore të stilit filipinas nga marka Magnolia, duke përfshirë ube (yam vjollcë), mango, jackfruit dhe avokado.

Tallarico tha se tregu shet ushqime filipinase të përgatitura fllad për fundjavë, duke përfshirë lumpia dhe pansit, një pjatë tradicionale filipinase me petë. Buena Vista është e hapur gjashtë ditë në ditë, nga ora 9:30 deri në 18:00, e mbyllur të martën.

Krispy Guy’s Pro-Row Punch

Krispy Guy po ofron një “grusht pro-row”, me të gjitha të ardhurat nga shitjet që shkojnë në Planned Parenthood of Portland Health Center. Kredia e fotografisë: Nicole Wolfe

Pas vendimit të muajit të kaluar të Gjykatës së Lartë që përmbysi Roe kundër Wade, Krispy Guy i Portlandit ka përshpejtuar procesin e mbledhjes së fondeve për të drejtat riprodhuese të grave.

Krispy Guy’s po shet një “grusht pro-row”, për të cilin menaxheri i barit Arvid Browne e rrotullon recetën afërsisht çdo dy javë. Kur restoranti njoftoi për herë të parë nismën në mes të qershorit, ata planifikuan të dhuronin 1 dollarë për çdo grusht të shitur për Planned Parenthood të Qendrës Shëndetësore të Portlandit.

Tani, Krispy Guy ka në plan t’i dhurojë të gjitha të ardhurat nga shitja e saj me grusht për Prindërit e Planifikuar për një kohë të pacaktuar, “derisa të drejtat e abortit të mbrohen përsëri”, tha bashkëpronari dhe shefi i kuzhinës Cyle Reynolds. Ai së fundmi i dhuroi Planned Parenthood $2,556 bazuar në shitjet e deritanishme.

“Si biznes, ne duam të bëjmë sa më shumë që të mundemi për të bërë një ndryshim”, tha partneri dhe menaxheri i përgjithshëm Sasha Broillard. Ai shtoi se klientët e Krispy Guy mund të përdorin kodin QR për të bërë një donacion për të provuar edhe ndonjë pije tjetër Krispy Guy.

Receta aktuale Pro-Ro Punch e Krispy Guy është një përzierje rumi, Aperol dhe mango, e disponueshme për 6 dollarë.

Tetë restorante në Maine fitojnë çmime Wine Spectator

Old Port Sea Grill and Raw Bar në Commercial Street në Portland i bashkohet shtatë fituesve të tjerë të Maine në çmimet vjetore të restoranteve të revistës Wine Spectator këtë muaj.

Old Port Sea Grill fitoi çmimin e ekselencës së revistës për herë të parë këtë vit. Fitues të tjerë të çmimit Maine përfshijnë The Balance Rock në Veranda Bar dhe Havana Restaurant, të dyja në Bar Harbor; Restorant White Barn Inn në Kennebunk; Bregdetar Prime në Boothbay Harbor; La Bella Vita në Rockport; Restoranti i Natalie në Camden; dhe Sea Glass në Cape Elizabeth, e cila më parë ka qenë në listën e çmimeve të ekselencës së Wine Spectator. Natalie ka qenë në listën më të gjatë që nga viti 2009.

Çmimet e Ekselencës Wine Spectators, e cila u lançua në vitin 1981, prezantohet nga redaktori dhe botuesi Marvin R. Restorant në qendër të vëmendjes me lista mbresëlënëse të verërave dhe shërbim të shkëlqyer, sipas Schenken. Revista nominoi gjithsej 1,782 fitues në kategori këtë vit, së bashku me 1,290 fitues të Çmimit të Ekselencës dhe 97 fitues të Çmimit të Madh.

Steamer the Clam, maskota e festivalit, mirëpret pjesëmarrësit në paradë në Festivalin e Yarmouth Clam në 2019, hera e fundit që u mbajt festivali. Është kthyer këtë muaj. Joel Page/Fotograf i Stafit

Yarmouth Clam Festival është kthyer

Festivali Yarmouth Clam po rikthehet këtë muaj për herë të parë që nga fillimi i pandemisë.

Festivali është planifikuar për 15-17 korrik në Main Street. E mbajtur çdo vit që nga viti 1965, përveç dy viteve të fundit të pandemisë, ngjarja organizohet nga Dhoma e Tregtisë Yarmouth për të përfituar grupe jofitimprurëse që ndihmojnë komunitetin.

Organizatorët presin që më shumë se 100,000 njerëz të marrin pjesë në ngjarjen falas. Drejtori i përkohshëm i festivalit Chelsea DiConzo tha: “Ky vit ka qenë shumë sfidues, duke kapërcyer pengesat e vendosura nga COVID”. “Por ne jemi shumë të emocionuar për festivalin dhe e dimë se ka shumë njerëz nga kudo gjithashtu.”

DiConzo tha se festivali i këtij viti do të shfaqë një zonë të gjerë familjare, me aktivitete si piktura e fytyrës dhe klasa arti, si dhe një stacion të zgjeruar të kujdesit familjar për infermierinë dhe ndërrimin e tavolinave.

Më shumë informacion rreth ngjarjes falas mund të gjeni në faqen e internetit të festivalit.


Përdorni formularin e mëposhtëm për të rivendosur fjalëkalimin tuaj. Kur të dërgoni emailin e llogarisë tuaj, ne do të dërgojmë një email me kodin e rivendosjes.

Leave a Comment

Your email address will not be published.