Përfitimet e Orizit të Zi të Ndaluar – Klinika Cleveland

Nëse keni ngrënë ndonjëherë oriz të zi, mund të vlerësoni aromën e tij të shijshme, pak të ëmbël, strukturën e përtypur dhe ngjyrën tërheqëse vjollcë-zi. Por ky oriz unik është më se i shijshëm, është tepër i shëndetshëm dhe konsiderohet gjithnjë e më shumë një “superushqim” në mesin e orizit.

Klinika e Cleveland është një qendër mjekësore arsimore jofitimprurëse. Reklamat në faqen tonë ndihmojnë në mbështetjen e misionit tonë. Ne nuk miratojmë produkte ose shërbime që nuk janë të Klinikës Cleveland. Politika

“Orizi i zi ka qenë i ngadalshëm për të kaluar në vende jashtë Azisë, por më në fund po fillojmë të kuptojmë përfitimet e tij si një ushqim i shëndetshëm, i shijshëm dhe i bukur”, thotë dietologia e regjistruar Beth Zervoni, RD.

Czerwony zhytet në historinë e orizit të zi dhe se si ai mund të përmirësojë shëndetin tuaj.

Çfarë është orizi i ndaluar?

Orizi i zi i ndaluar i referohet një lloji orizi trashëgimi që ka qenë pjesë e dietës aziatike për mijëra vjet. I përket specieve oryza sativVarietetet e tjera të të cilit përfshijnë orizin e zi indonezian dhe orizin e zi me jasemin Thai.

Orizi i zi mund të jetë me kokërr të gjatë, të mesëm ose të shkurtër. I rritur në një shkallë të vogël, orizi i zi nuk ka qenë kurrë aq i zakonshëm sa llojet e tjera, duke përfshirë orizin e bardhë, kafe dhe të kuq.

Hulumtimet e hershme sugjerojnë se orizi i zi është edhe më i fuqishëm se boronicat në efektin e tij antioksidues (nëse mund ta imagjinoni). Mund të ndihmojë gjithashtu në rritjen e imunitetit dhe të mbrojë trupin tuaj nga sëmundjet e zemrës, diabeti dhe kushte të tjera.

Pse orizi i zi quhet orizi ‘i ndaluar’?

Orizi i zi (i njohur gjithashtu si orizi i zi ose orizi i perandorit) përdoret në mjekësinë tradicionale kineze. Dikur ishte rezervuar vetëm për të pasurit dhe të fuqishmit për të siguruar shëndetin dhe jetën e tyre të gjatë. Askush tjetër nuk lejohej ta hante.

Për fat të mirë, ky nuk është më rasti dhe orizi i zi është gjerësisht i disponueshëm në restorante, dyqane ushqimore dhe në internet.

Çfarë i jep orizit të zi ngjyrën e tij të errët?

Orizi i zi është dukshëm më i lartë në lëndë ushqyese se llojet e tjera të orizit. Por është veçanërisht i pasur me anthocyanine – pigmente të fuqishme antioksidante që mbrojnë qelizat e trupit tuaj nga dëmtimi. Antocianinet i japin këtij orizi ngjyrën e tij të pazakontë të ngjashme me atë të patëllxhanit, manaferrave acai, boronicave dhe rrushit Concord.

Përfitimet shëndetësore të orizit të ndaluar

Një përmbledhje e hulumtimit mbi orizin e ndaluar sugjeron se ai është i lidhur me një sërë përfitimesh, të tilla si ndihma për:

  • Ndihmoni me kontrollin e peshës.
  • Promovoni shëndetin e syve.
  • Mbroni nga kanceri, diabeti dhe sëmundjet e zemrës.
  • Zvogëloni ënjtjen.

Ne kemi nevojë për më shumë kërkime, thotë Zervoni, por studimet e hershme për ushqimin e orizit të zi janë premtuese.

“Ne e dimë se orizi i ndaluar është i pasur me lëndë ushqyese dhe antioksidantë, të cilët ndihmojnë në mbrojtjen e trupit tonë nga sëmundjet”, shton ajo. “Është gjithashtu i ulët në sheqer, yndyrë dhe kripë, gjë që është e rëndësishme kur duam të përmirësojmë dietën tonë dhe të ruajmë shëndetin”.

Orizi i zi i ndaluar mund të ndihmojë:

1. Përmirësimi i të ushqyerit

Orizi i zi përmban lëndë ushqyese që ndihmojnë trupin tuaj të funksionojë siç duhet, si vitamina E, kalciumi dhe kaliumi. Ai përmban më shumë proteina, fibra dhe hekur se llojet e tjera të orizit dhe përmban nivele më të larta të:

  • aminoacidet.
  • Antioksidant.
  • Acidet yndyrore.

Për shembull, një porcion me një filxhan (100 gram) me oriz të zi të përgatitur përmban 2.4 miligramë hekur — më shumë se 10 herë më shumë se sasia e orizit të bardhë të papasur. Ai gjithashtu përmban 8,89 gram proteina kundrejt 6,94 gram në orizin e bardhë.

2. Mbështet shëndetin e syve

Karotenoidet (një lloj antioksiduesi) ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave të shëndetshme në sytë tuaj, veçanërisht ato në retinë. Gjithashtu është treguar se karotenoidet reduktojnë efektet e dëmshme potenciale të rrezatimit ultravjollcë (UV) dhe pengojnë rritjen e qelizave të kancerit. Vitamina E e pranishme në antocianin mbron shëndetin e syve tuaj, si dhe lëkurën dhe sistemin tuaj imunitar.

3. Ndihmoni në menaxhimin e diabetit

Antioksidantët dhe kimikatet me bazë bimore (fitokimikatet) mund të përmirësojnë ndjeshmërinë e trupit tuaj ndaj insulinës. Ky proces ju ndihmon të përdorni më mirë glukozën. Ai ngadalëson shkallën me të cilën trupi juaj thith sheqerin dhe ul nivelin e sheqerit në gjakun tuaj.

4. Parandalimi i sëmundjeve

Shtresa e jashtme e një kokrre orizi të zi përmban nivele më të larta të antioksidantit antocianin se llojet e tjera të orizit dhe shumë ushqime të tjera. Antioksidantët ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës, përmirësojnë funksionin e trurit dhe mbrojnë kundër kancerit të shkaktuar nga radikalet e lira që dëmtojnë qelizat tuaja.

Proteina dhe fibra në orizin e zi gjithashtu mund të ndihmojnë:

  • Përmirësoni shëndetin e sistemit tuaj të tretjes.
  • Parandalimi i obezitetit.
  • nxisin humbjen e peshës.

5. Reduktoni Inflamacionin

Ushqyesit me bazë bimore dhe antioksidantët në orizin e zi ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në trupin tuaj. Ndërsa ne kemi nevojë për më shumë kërkime, thotë Zervoni, ngrënia e orizit të zi mund të zvogëlojë simptomat e gjendjeve inflamatore si artriti dhe dermatiti.

A përmban orizi i ndaluar gluten?

Orizi i zi është natyrshëm pa gluten, një proteinë që gjendet në disa lloje orizi (të tilla si orizi i menjëhershëm dhe me aromë) dhe në produktet me drithëra të plota së bashku me grurin, thekën dhe elbin. “Njerëzit me sëmundje celiac ose intolerancë ndaj glutenit mund të hanë me siguri oriz të zi,” thotë Zervoni.

Cilat janë rreziqet e orizit të ndaluar?

Ndërsa orizi i zi është përgjithësisht i sigurt (dhe nuk është më i kufizuar vetëm për monarkët), ai përmban arsenik të metalit të rëndë, si i gjithë orizi. Për të zvogëluar rrezikun e konsumimit të tepërt të arsenikut, lani orizin e zi kur të jetë tharë përpara se ta gatuani. Është gjithashtu më mirë të hani oriz të zi me moderim, pasi shumë mund të shkaktojë efekte gastrointestinale si shqetësime në stomak, fryrje apo gazra.

Shijoni përfitimet e shijshme të orizit të zi

Pyesni veten se si të gatuani orizin e ndaluar? Për shkak të strukturës së tij të përtypur, është më mirë të njomni orizin paraprakisht për 30 minuta deri në 60 minuta. Më pas zieni, skuqni, ziejini me avull apo edhe ziejini me presion orizin e zi, megjithëse në përgjithësi kërkon më shumë kohë për të gatuar se llojet e tjera (zakonisht 30 minuta deri në 60 minuta). Ndiqni udhëzimet për markën e caktuar të orizit dhe recetën tuaj.

Ruani orizin e zi të papjekur në një enë hermetike në një vend të freskët, të thatë dhe të errët për deri në gjashtë muaj. Orizi i gatuar i zier mund të ruhet në frigorifer në një enë hermetike për tre deri në pesë ditë.

Përdorni oriz të zi në supa dhe sallata, të skuqura ose ëmbëlsira. Së shpejti do të bini në dashuri me shijen e tij të arrave, strukturën e përtypur dhe rritjen ushqyese – për të mos përmendur sa magjepsëse duket në pjatën tuaj!

Leave a Comment

Your email address will not be published.