Pepper Moon Pastry i jep Cortland një shije nostalgjie. Lajmet Lokale

Rebecca Hummel për Daily Sun

KORTLAND – Ëndrra e Lindsay Oling për të pasur një furrë buke me temë të cilësisë së mirë me familjen dhe miqtë që punonin në krah të saj, muzikën xhaz të viteve 1920 dhe klientët në dhimbje për një shije nostalgjie, ka qenë një dekadë dekadence. Pasi puna për recetat u bë realitet.

Oling, pronari 31-vjeçar dhe kryepjekësi i Pepper Moon Pastry, tha se gjyshja e tij, Jean Oling, filloi të piqte kolaçe klasike çekosllovake kur Lindsay mund të ngrinte një lugë për të trazuar brumin. Lindsay vazhdoi të piqte pasi mbaroi shkollën dhe u bë mjeke.

E befasuar kur mësoi se sa banorë të Cortland ishin në mesin e të 30-tave, Lindsay vendosi të rinovonte një sallon të vjetër flokësh në një furrë buke pasi u kthye gjashtë vjet më parë.

“Kam qenë këtu përgjithmonë dhe nuk kam takuar shumë njerëz sepse nuk ka ku të shkoj,” tha Lindsay. “Kështu që mendova, ‘Epo, nëse do ta bëj këtë diku, ky do të ishte një vend i mirë’.”

Ekipi i Lindsay përfshinte prindërit e saj, Lori dhe Kent Oling; motra e saj Hannah Gabser dhe burri i Hanës, Skyler Gabser; I dashuri i Lindsay, Ben Heinemann dhe shoku Sean Flattery.

Njerëzit po lexojnë…

Lindsay tha se ajo dhe Hannah janë të afërta me njëra-tjetrën, si motra dhe për nga vendi ku jetojnë.

“Ai më bleu një shtëpi pikërisht në rrugë,” tha Lindsey. “Është fantastike sepse ne dalim për shëtitje kur të duam dhe pastaj mund të jemi larg njëri-tjetrit”.

Hannah tha se ajo është një infermiere me kohë të plotë dhe ndihmon Lindsay të shtunave me porositë e klientëve dhe do të ndihmojë në mbështjelljen e pastave gjatë gjithë javës.

Hannah tha: “Unë jam infermiere dhe punoj natën, kjo varet.” “Orari im nuk është i njëjtë, punoj nga ora 19 deri në 7 të mëngjesit”

Duke punuar vetë me kohë të plotë, Lindsay tha se është e hapur vetëm një ditë në javë. Ajo tha se vjen në shtëpi nga puna e saj kryesore në orën 17:00 dhe gatuan deri në mesnatë.

Sapo të kalojë verën, Lindsay shpreson të zgjasë orët dhe të fillojë të punësojë kur dokumentet të miratohen.

Me orar të zgjatur, Lindsay nuk mund të mos mendojë se çfarë mund të sjellë e ardhmja.

“Dua shumë akullore”, tha ajo. “Unë mendoj se akullorja do të ishte e mrekullueshme. Nuk e di nëse do të jetë në këtë hapësirë. Ne do të duhet të marrim një zonë më të madhe.”

Tani për tani, Lindsay tha se furra e bukës e rrotullon atë që shërben çdo javë. Megjithatë, ajo gjithashtu shijon kolaçe, role me kanellë, byrekë të bërë nga Lori, ëmbëlsira, ëmbëlsira Rice Krispie, kafe “Sleepy Bees”, çaj dhe shurup livando, dhe Moon Bar Lindsey me karamel të kripur, gjalpë kikiriku, çokollatë, çokollatë të zezë dhe më shumë. Shërbyer me marshmallows. Të gjitha të përziera me Rice Krispies.

Lindsay tha se emri Paper Moon Pastry, i cili u hap më 21 maj, vjen nga filmi “Paper Moon” dhe skena e tij e ushqimit.

“Doja të shihja një furrë të vjetër diku dhe nuk ka asgjë këtu,” tha ajo. “Kështu që mendova mirë, mendoj se do t’ia dal tani.”

Lindsay tha se Pepper Moon Pastry supozohet të ketë një vend për të gjithë. Nuk mund të përmbajë gluten ose qumësht, kështu që ajo eksperimenton me receta pa gluten dhe qumësht.

Lindsay tha se ka kujtime të bukura nga babai i saj duke bërë biskota, nëna e saj duke bërë byrekë dhe gjyshja e saj duke bërë kolaçe. Ajo tha se i kishte mbajtur këto sende dhe donte të sigurohej që ata që nuk mund të hanë disa nga përbërësit, të kenë edhe disa.

“Është stil shtëpie,” tha Lindsay. “Një pjesë e asaj që doja të bëja ishte t’u kujtoja njerëzve ato recetat e rehatisë që keni marrë nga gjyshërit tuaj, sepse rezulton se jo shumë njerëz bëjnë më kolaçe ose rrotulla me kanellë.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.