Patëllxhani dhe domatja bëjnë një çift të shkëlqyeshëm: Unë ha la. , argëtim/jetë

Pak çifte i bëjnë shijet tuaja të këndojnë si kombinimi i patëllxhanit dhe domates. OK, ka bamje dhe domate, por ky kombinim e meriton rubrikën e vet.

Ka shumë shporta me patëllxhanë ngjyrë vjollce të thellë dhe domate të pjekura në tregjet tona të fermerëve në Luiziana. Përfitova plotësisht prej tyre në udhëtimin tim të fundit për blerje.

Ajo që më duket se shkon më mirë me patëllxhanin dhe domatet janë pjata të frymëzuara nga Italia, të bëra me shije që gjenden shpesh në atë pjatë. Unë kam përfshirë dy nga recetat e mia të preferuara duke përdorur këta përbërës – patëllxhanë dhe domate të rritura në vend dhe barishte të freskëta nga kutia ime e kopshtit të shtëpisë.

Bolognese e shërbyer me makarona është një vakt i përzemërt. Më pëlqen ta shërbej këtë salcë të pasur sipër tortelinave të mbushura me djathë. Një pjesë e vogël sigurisht që do të mbushë stomakun e të uriturit. E paketova menjëherë për t’ua dërguar prindërve të mi kur të ishim jashtë qytetit.

Pjekjet e patëllxhanëve janë shumë të lehta për t’u bashkuar dhe dalin nga furra gati për të shkëlqyer në qendër të tryezës së darkës. Hidhni sipër rripat e borzilokut të ëmbël të freskët dhe shërbejeni me bukë të freskët franceze për një darkë të këndshme.

Vërtet, është kaq e lehtë për të kombinuar patëllxhanë dhe domate së bashku në receta të shijshme. Me afrimin e sezonit të rritjes së Luizianës, ne mund të presim ta shijojmë këtë kombinim të shijshëm gjatë gjithë verës.

Bolognese patëllxhan

Shërben 8. Receta është nga Teresa B. Day.

1 kile sallam i butë italian, i bluar

2 lugë gjelle vaj ulliri

1½ deri në 2 paund (3 të mesme) patëllxhanë, të qëruar dhe të copëtuar

1 qepë e vogël e verdhë, e grirë

3 thelpinj hudhre, te grira

3 gota salcë domate të konservuar

2 gota domate të freskëta të pjekura, me fara dhe të prera

1 lugë gjelle kripë deti

1 lugë piper i zi

1 luge sheqer

1 lugë majdanoz i freskët, i grirë

1 lugë gjelle rigon i freskët, i grirë

1 lugë gjelle borzilok i freskët, i grirë

Makarona Penne të gatuara ose Tortellini me Djathë

1. Në një furrë të madhe holandeze ose një tigan të thellë, gatuajeni sallamin italian mbi nxehtësinë mesatare derisa të skuqet, duke u copëtuar. E heqim nga tenxherja dhe e lëmë mënjanë të kullojë në një sitë ose në një pjatë të mbuluar me peshqir letre.

2. Në të njëjtën tigan ngrohni vajin e ullirit në zjarr mesatar. Shtoni patëllxhanin, qepën dhe hudhrën. Gatuani dhe përzieni derisa të skuqet lehtë dhe të zbutet, rreth 10 deri në 15 minuta.

3. Përzieni me salcën e domates, domatet e prera në kubikë, kripën, piperin dhe sheqerin.

Çdo javë ne do të theksojmë ushqimet dhe ngjarjet më të mira në Metro Baton Rouge. Regjistrohu sot.

4. Vendoseni përsëri salsiçen në tenxhere dhe përzieni. Përzieni majdanozin e freskët, rigonin dhe borzilokun.

5. Mbuloni furrën holandeze, zvogëloni zjarrin në mesatare-të ulët dhe ziejini për 30 minuta, duke e përzier herë pas here.

6. Shërbejini makaronat e nxehta të ngrohta.

Piqem me mocarela me patellxhan

Jep 6 racione. Receta është nga Teresa B. Day.

1 kile sallam italian i bluar

1 qepë, e grirë

2 thelpinj hudhre, te grira

8 oz kërpudha të freskëta, të prera në feta

1 (6 ons) kanaçe pastë domate

1 patëllxhan mesatar

2 domate, të prera

1 top (8 ons) djathë mocarela e freskët

1 lugë gjelle përzierje erëzash italiane

1 lugë gjelle borzilok të freskët, byrynxhyk

1. Ngrohni furrën në 425 F.

2. Në një tigan të madh ose në furrë holandeze, sallam të thekur, qepë, hudhër dhe kërpudha.

3. Pasi sallami të jetë gatuar plotësisht, futeni në paste domate derisa të përfshihet plotësisht.

4. Lyeni me yndyrë një tavë. Hidhni me lugë përzierjen e mishit në enë dhe përhapeni për të mbuluar pjesën e poshtme.

5. Pritini brinjalet në copa të rrumbullakëta – inç dhe vendosini në tigan për të mbuluar mishin.

6. Pritini domatet në feta dhe vendoseni në brinjal.

7. Duke përdorur një thikë të hollë ose të dhëmbëzuar djathi, prisni mocarelën në rrumbullakët rreth inç.

8. Vendosni feta sipër domateve. Spërkateni përzierjen e erëzave mbi djathë.

9. Piqeni për 20-30 minuta ose derisa djathi të marrë ngjyrë kafe dhe të marrë flluska. Shërbejeni të nxehtë me shirita borziloku të freskët.

Leave a Comment

Your email address will not be published.