Në ëmbëlsirat më të mira të Orlandos që do t’ju lërë mendjen në mbrëmjen e takimit!

E vetmja gjë që mund ta ëmbëlsojë më shumë një hurmë me mjaltin tuaj është ta përfundoni me një ëmbëlsirë të këndshme. Këto opsione përfundimtare të kursit janë aq të shkëlqyera sa mund ta bëjnë edhe datën më të zakonshme të veçantë dhe të jashtëzakonshme. Kënaquni me një nga këto ëmbëlsira të jashtëzakonshme në Orlando …

Në ëmbëlsirat më të mira të Orlandos që do t’ju lërë mendjen në mbrëmjen e takimit! Read More »

Receta e Rachel Roddy për Zuccato – Një krem ​​i lëngshëm dhe puding me sfungjer | vakt

ÇajKëtu, natyrisht, ka legjenda rreth ZuccottoPuding sfungjeri i mbushur me rikota, në formë kube. Njëra është se arkitekti Bernardo Buontalenti, i cili projektoi shtëpitë e akullit për familjen Medici, projektoi gjithashtu një puding gjysmëfredo për ta duke përdorur një helmetë artilerie metalike, ose kungull i njomë, si formë. Një tjetër është se, për shkak të …

Receta e Rachel Roddy për Zuccato – Një krem ​​i lëngshëm dhe puding me sfungjer | vakt Read More »

Pyetni një ekspert – Këshilla për t’u bërë një blerës i ditur supermarketesh

nga Melanie Jukes Meqenëse kostoja në rritje e jetesës po zvogëlon buxhetet tona, është e rëndësishme të jemi të zgjuar në blerjet tona ushqimore. Merrni parasysh këto këshilla. Kontrolloni listën tuaj të ushqimeve shtëpiake, e cila përfshin qilarin dhe ruajtjen e ushqimit, përpara se të shkoni në dyqan ushqimor. Çfarë keni që duhet përdorur para …

Pyetni një ekspert – Këshilla për t’u bërë një blerës i ditur supermarketesh Read More »

Mango ka më shumë se ëmbëlsirat dhe lëngjet, shkruan Kunal Vijayakar

Unë Nëse ka diçka që mund t’ju largojë nga kjo stinë përvëluese e verës, është ardhja e mangos së artë dhe me lëng, mbretit të të gjitha frutave. Për mua, pritja e ardhjes së sezonit të mangos është sa sakrament aq edhe stinë. Në Mumbai, në shkurt, njerëzit zakonisht fillojnë të diskutojnë se sa pritet …

Mango ka më shumë se ëmbëlsirat dhe lëngjet, shkruan Kunal Vijayakar Read More »

Restoranti i ri indian i themeluar mbi ushqime të përballueshme hapet në Asheville

Asheville – Dinerët mund të mbushin pjatat e tyre pa zbrazur kuletat e tyre në një restorant të ri autentik indian në qendër të qytetit Asheville. Pas një hapjeje të butë, mbledhja tani është e hapur me orë të rregullta në 5 Biltmore Avenue, Suite B. Muhfil do të thotë “mbledhje e miqve dhe të …

Restoranti i ri indian i themeluar mbi ushqime të përballueshme hapet në Asheville Read More »

Menuja e Sugar Factory ofron ëmbëlsira, pije dhe ushqime në Downtown Indy

Fabrika e sheqerit e bën të ëmbël Indie në qendër të qytetit Hidhini një sy brenda hapjes së fabrikës së re të sheqerit në qendër të Indianapolis. Kelly Wilkinson, Ylli i Indianapolis Filloni të pozoni dhe të postoni. Zinxhiri amerikan i bareve, dyqaneve të ëmbëlsirave dhe restoranteve Sugar Factory, i njohur për megakoktejet, shaketë dhe …

Menuja e Sugar Factory ofron ëmbëlsira, pije dhe ushqime në Downtown Indy Read More »

Çfarë ka përtej mishit? Një udhëzues me bazë bimore për dashnorët e mishit (Plus 5 receta)

Jo shumë kohë më parë, kushdo që dëshironte të kënaqte dëshirat e tij për mish me një alternativë me bazë bimore duhej të kënaqej me opsionet e bëra me përbërës si soja, thjerrëzat ose fasulet. Rezultatet shpesh varionin nga të buta në të tolerueshme, dhe adhuruesit e mishit që përpiqeshin të reduktonin konsumin e tyre …

Çfarë ka përtej mishit? Një udhëzues me bazë bimore për dashnorët e mishit (Plus 5 receta) Read More »

13 salca vegjetariane për sallatë që do të dëshironi për çdo sallatë

Vendosni çdo gjë në një salcë të fermës vegjetariane dhe madje edhe ata që pëlqejnë perimet do ta hanë me kënaqësi. Ne jemi kushtëzuar si fëmijë që të kemi perime me një çerek filxhani Hidden Valley, dhe kur kemi mësuar të kërkojmë veshje anësore dhe kemi zgjeruar opsionet tona për të përfshirë vinegrette dhe salca …

13 salca vegjetariane për sallatë që do të dëshironi për çdo sallatë Read More »

Shijoni këto ëmbëlsira të shijshme dhe unike Parle G këtë verë

Biskota e preferuar e Indisë për kohën e çajit është gjithashtu mjaft e gjithanshme, duke bërë parfe, tarta dhe petulla të shijshme. Nëse shijoni një dozë nostalgjie me ëmbëlsirat tuaja, provoni këto receta unike nga Parle G. Për dekada, çaji ka qenë sinonim i biskotave me glukozë në Indi. Kujtimet nostalgjike të pirjes së disa …

Shijoni këto ëmbëlsira të shijshme dhe unike Parle G këtë verë Read More »

Richoux, Londër: ‘një klasik i menjëhershëm’ – rishikim restoranti | vakt

Richoux, 172 Piccadilly, Londër W1J 9EJ (020 3375 1000). Fillimet 6,95 £ – 12,95 £, ushqimet kryesore 8,95 £ – 19,95 £, ëmbëlsirat 6,75 £ – 7,95 £, Verërat nga 24 £ Një ditë pas darkës në Richeaux, iu drejtova Google Street View në një përpjekje për t’iu përgjigjur një pyetjeje të thjeshtë: çfarë ishte …

Richoux, Londër: ‘një klasik i menjëhershëm’ – rishikim restoranti | vakt Read More »