Shefi francez shijon kafen me një shije të Shangait

Njerëzit shijojnë kafenë në Shangai gjatë Javës së Kulturës së Kafes në Shangai. Foto: IC Njerëzit shijojnë kafenë në Shangai gjatë Javës së Kulturës së Kafes në Shangai. Foto: IC Gjatë Javës së Kulturës së Kafes në Shangai, të mbyllur së fundmi, një kuzhinier francez nga Shangai, Corentin Delcroix, kënaq të varurit nga kafeina të …

Shefi francez shijon kafen me një shije të Shangait Read More »

Ëmbëlsira për fëmijë Flake i bën tartat pop-të të mira përsëri

Duke parë bizneset lokale të ushqimit që vizitova në vitin 2022, ai që kam parë më shpesh nuk është një restorant me tulla dhe llaç. Nuk është as një kamion ushqimor. Është në fakt vetëm një rrugë me makinë në lagjen Park Hill të North Little Rock, të cilën shpesh e gjej veten duke e …

Ëmbëlsira për fëmijë Flake i bën tartat pop-të të mira përsëri Read More »

Ndaloni snacking dhe humbni peshë duke ngrënë vakte të mëdha me proteina: Dietolog

Një grua 40-vjeçare ka dorëzuar një ditë mesatare të të ngrënit në Klinikën Insider Nutrition për shqyrtim. Ajo tha se qëllimi i saj është të humbasë 15 kilogramë, por ha shumë ushqime të ëmbla. Hani vakte të mëdha me proteina për të nxitur ngopjen dhe për të reduktuar dëshirat për sheqer, thotë një dietolog. Nëse …

Ndaloni snacking dhe humbni peshë duke ngrënë vakte të mëdha me proteina: Dietolog Read More »

Një ëmbëlsirë kremoze dhe e shijshme që duhet ta provoni

Ndër shumëllojshmërinë e pjatave të ëmbla indiane, Rasmalai ka një vend krenar. Ëmbëlsirat bëhen nga peda në Rabri. Është lëng, kremoz dhe i butë, dhe jo shumë i ëmbël. Rasmalai përgatitet duke zier qumështin dhe duke shtuar uthull të bardhë në mënyrë që qumështi të shkumëzojë. Qumështi i gjizë kalohet në një sitë dhe mbështillet …

Një ëmbëlsirë kremoze dhe e shijshme që duhet ta provoni Read More »

Biskota të skuqura në ajër dhe latte me sheqer kafe: Provova 3 receta ‘të lehta’ TikTok për rostiçeri pasdite – Mothership.SG

Më pëlqen ushqimi, sidomos ëmbëlsirat, por nuk di të piqem e as të gatuaj. Përvojat e mia në kuzhinë janë kryesisht të kufizuara në copëtimin e perimeve të papërpunuara dhe zierjen e tofus në avull për sallata. Asgjë e komplikuar. A e dini se çfarë tjetër nuk duhet të jetë e ndërlikuar? recetë tiktok. Me …

Biskota të skuqura në ajër dhe latte me sheqer kafe: Provova 3 receta ‘të lehta’ TikTok për rostiçeri pasdite – Mothership.SG Read More »

Receta Fajita Bowl që mund t’i bëni lehtësisht në shtëpi

Duket se të gjithë në Tiktok janë të çmendur pas Fajita Balls. Aq sa ‘Fajita Bowl Recipe’ ka mbledhur deri tani mbi 19.6 milionë shikime në platformë. Sepse ne jemi një popull kaq i mirë, po biem në dashuri dhe po ju japim gjithçka lexuesit Katër receta të shijshme për tas Fajita, kështu që bëni …

Receta Fajita Bowl që mund t’i bëni lehtësisht në shtëpi Read More »

Këshilla bonus dhe riffe të reja mbi recetat e tyre më të njohura

Katër nga recetat më të njohura të Adam Liaw për motin e ftohtë u bënë edhe më të mira (plus një pjekje e nënvlerësuar që ai mendon se duhet të ishte në përzierje). Frekuenca e pulës Kjo recetë ka qenë një sukses i madh me ju gjatë gjithë këtij sezoni, dhe një poçar i thjeshtë …

Këshilla bonus dhe riffe të reja mbi recetat e tyre më të njohura Read More »

Njerëzit po zbulojnë përbërësin e “armës sekrete” që përdorin për t’i bërë gatimet e njohura të shijojnë edhe më mirë

A keni provuar ndonjëherë të gatuani me vetëm një përbërës për të zbuluar se gjithçka revolucionarizoi gatimin tuaj në shtëpi? Epo, Redditor u/PhilipLynott pyeti: “Cili është i vetmi përbërës që ndryshoi plotësisht mënyrën e gatimit dhe tani e përdorni atë gjatë gjithë kohës?” Ja si reaguan njerëzit. 1. “Paprika e tymosur. Spërkatni disa vezë mbi …

Njerëzit po zbulojnë përbërësin e “armës sekrete” që përdorin për t’i bërë gatimet e njohura të shijojnë edhe më mirë Read More »

7 Mallrat më të Mirë të Pjekjes në Tregtar Joe’s për t’i shtuar në Shportë Tani

Një nga kënaqësitë e mëdha të blerjeve në Trader Joe’s është të marrësh të gjitha artikujt e furrës. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një bagel për mëngjes ose gjëra të ëmbla, duket se ka gjithmonë diçka të re për blerësit për të zbuluar. Ndryshe nga Costco, e cila ka një seksion të dedikuar furre …

7 Mallrat më të Mirë të Pjekjes në Tregtar Joe’s për t’i shtuar në Shportë Tani Read More »