Një vështrim i parë brenda kompanisë së peshkut Longport të Concord

Nga çdo kënd, Concord’s Longport Fish Company ka energji të madhe bregdetare.

Është emëruar për lagjen Jersey Shore ku kuzhinieri-pronari Nicolas DiRenzo kalonte verën e tij si fëmijë duke festuar me gaforre. Restoranti i ri është në vendndodhjen e asaj që më parë ishte EMC Seafood & Raw Bar, i cili u mbyll gjatë pandemisë, megjithëse vendndodhja e EMC në San Jose mbetet e hapur. Dhe pavarësisht se ka një pamje të jashtme të freskët, dhoma e re e ngrënies është e zhytur në thekse të ndritshme, blu të detit.

Më e rëndësishmja, restoranti i ushqimeve të detit, i cili shërben ushqim deti lokal dhe të qëndrueshëm gjashtë ditë në javë, është një mundësi për DiRenzo që të lërë një shenjë në ngrënien e Bay Area. Ai kaloi 20 vjet duke u ngjitur në skenën e restoranteve në San Francisko përpara se të hapte dy restorante të shkëlqyera, Market Tavern dhe Prime Table, në Stockton, ku jeton me familjen e tij.

CONCORD, CA – 15 PRILL: Nicolas DiRenzo, kuzhinier dhe pronar i Longport Fish Company, me kullat e tij të nënshkrimit të ushqimeve të detit. Longport u hap në verandë në shkurt. (Shay Hammond/Grupi i Lajmeve të Zonës së Gjirit)

Me pure asparagusi si merluci i zi i pjekur miso dhe shojza e pranverës tregojnë dhuntinë e DiRenzo-s për aromën dhe teknikën, për të mos përmendur ushqimin e bukur. Shërbimi i mëngjesit të mëngjesit, i cili filloi këtë muaj, ofron një benedikt karavidhe të pjekur pa leje dhe bukë të thekur franceze të bërë me sheqer kafe dhe babka vanilje të pjekur nga Fire Swamp Provisions në Sebastopol. A përmendëm kullat e salmonit të tymosur dhe bagel?

Ja këndvështrimi ynë për darkën e fundit të së dielës.

Ndjenje: Bregdetare. Longport është i larë me nuanca blu ëndërrimtare, stola lëkure, gota uji dhe bankete dramatike në gjysmërreth, tavolinat më të mira në shtëpi. Ka gjithashtu një kuzhinë të hapur dhe një bar të madh me drita varëse në ngjyrë rëre dhe shumë ndenjëse.

Vakti: Menuja e madhe zakonisht më bezdis, por Longport është po aq i madh – me një bar të papërpunuar, sallata, supa, sanduiçe dhe ushqime me dru – për t’u siguruar që ka diçka për të gjithë. Nëse po sillni një grup, zgjidhni një kullë me ushqim deti si The Tugboat (80 dollarë), e cila vjen me goca deti, molusqe, ceviche, gjysmë karavidhe në Maine dhe kombu minionet. Ky është një meze i fortë për dy deri në katër persona.

Fillestarët tipikë përfshijnë Tartare me salmon pikant dhe tortë me oriz të freskët (12 dollarë) dhe bukë misri të pjekur në skarë me gjalpë kalabriane djegës-panje (12 dollarë), ndërsa supat dhe sallatat janë në anën klasike. Ka “New England Clam Chowder” (filxhan $ 6, tas $ 10) dhe sallatë LFC Louie, me një zgjedhje të karkalecave të Oregon Bay ose gaforre Dungeness (15 $ të vogla, 32 $ të mëdha).

Halibut Concord me Asparagus Kolosal ka një speciale pranverore në The Veranda në Longport Fish Company. (Shay Hammond/Grupi i Lajmeve të Zonës së Gjirit)

Për atë Roasted Miso Black Cod (38 dollarë), DiRenzo e marinon merlucin në miso, mirin, sake dhe sheqer për tre ditë. Tartufi i patateve krokante me të është punë intensive: Patatet priten në feta shumë të holla, lyhen me gjalpë dhe shtypen gjatë gjithë natës përpara se të godasin tiganin. Të dyja pjatat shiten shpesh.

Halibut, një speciale në udhëtimin tonë, erdhi nga ferma e familjes Zuckerman në Stockton me asparagus gjigantë dhe lakër Brukseli të rruar. Pjata përfundohet me një vinegrette të shijshme të gjelbër me hudhër dhe proshutë. Burgerët dhe sanduiçet përfundojnë ofertat. Edhe menyja e fëmijëve është solide. Tenderat e pulës krokante dhe të panko-krues janë bërë nga pula e marinuar.

Petë me hudhër të zezë nga kompania Longport Fish, të bëra me salcë vegjetariane me kërpudha perle. (Shay Hammond/Grupi i Lajmeve të Zonës së Gjirit)

pije: Një përzgjedhje prej 10 koktejesh artizanale (14 dollarë secila) të bëra me pije alkoolike vendase si Vodka e Sebastopol’s Spirit Works dhe xhin xhin-e St. George Spirits Terroir nga Alameda. Ka gjithashtu 11 birra craft, shumica e të cilave janë nga Kalifornia Veriore, dhe 21 verëra që fillojnë nga 12 dollarë në gotë. Lista e shisheve përfshin një përzierje nga Kalifornia, Franca, Italia dhe më gjerë, me shumicën e ofertave në intervalin 45-68 dollarë.

Mos humbisni: Ëmbëlsirat tërheqëse, si një tortë nga frutat e pasionit me Biscoff Crumble dhe një guaskë deti gjigante e krokante beze (12 dollarë) dhe një pana cotta organike e mbushur me çaj të zi (12 dollarë) me perla boba me shurup dhe fara susami të zi.

përshkrim: Hapur nga ora 11:00 deri në 21:00 gjatë ditëve të javës dhe ora 10:00 në fundjavë në 2015 Diamond Blvd., Suite 100, Concord; www.longportfc.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.