Një vështrim i fshehtë brenda Wegmans-it të parë të DC, duke u hapur më 13 korrik në orën 9 të mëngjesit!!

Epo miqtë e mi, pashë një paraqitje të shkurtër të tokës së shenjtë – Wegmanët e parë të DC-së! Nuk ka më fjalë. Epo, në të vërtetë ekziston një fletë fakti shumë e madhe të cilën do ta përfshij më poshtë. Kam bërë gjithashtu një tufë fotografish të Shangri-La-s prej 84,000 metrash katrorë. Meqenëse dyqani po hapet të mërkurën, ai nuk ishte plotësisht i pajisur, por fotot do t’ju japin një pamje të mirë të asaj që do të vijë.

Disa informacione të shpejta:

“Hapja: E mërkurë, 13 korrik deri në 9 paradite.”

Vendndodhja: 41 Ridge Square NW, Washington, DC 20016

orë: Hapur nga ora 6 e mëngjesit deri në mesnatë

Menaxheri i dyqanit: Kevin Russell

Shefi ekzekutiv: Patrick Dean

Punonjës: 450

Forma: 84,000 metra katrorë, 160 . Përfshirë ulëse të brendshme dhe të jashtme për

regjistrohu: 13 regjistra me shërbim të plotë, 15 vetë-pagesë dhe 7 regjistra shtesë vetë-pagesë në Market Cafe,

Vend parkimi: 750 vende Tre nivele poshtë dyqanit”

“Kuzhinierët tanë gatuajnë ushqime të freskëta dhe të shijshme gjatë gjithë ditës. Blerësit janë të ftuar të lidhen me ekspertët e kuzhinës të Wegman për të diskutuar përgatitjen e ushqimit, çiftimin dhe përbërësit.

  • Burger Bar është restoranti miqësor për familjen dhe i shpejtë i Wegman, i cili shërben burgerë, sanduiçe dhe patate të skuqura të shijshme.
  • Pizza Shop përmban pica autentike italiane, të shitura me porosi ose me copa, dhe ka një bar me krahë që shërbehet vetë.
  • Stacioni Marche ofron sallata, sanduiçe dhe abonime të paketuara nga shefi i kuzhinës.
  • Sushi të freskëta dhe tasa poke janë në dispozicion në një shumëllojshmëri perimesh, të gatuara dhe të papërpunuara.
  • Buzz Coffee Shop ofron sanduiçe të shijshme për mëngjes dhe kafe, çaj dhe pije ekspres specialiteti organik.
  • Pjatat e frymëzuara nga aziatike me kuzhinë kineze, tajlandeze dhe indiane ofrohen të paketuara ose nga bari që shërbehet vetë.
  • Stacioni i supave vetë-shërbyese ofron një shumëllojshmëri opsionesh të supave të nxehta.
  • Wegmans ofron gjithashtu në paketime të paketuara, të gatshme për hyrje dhe në paketimet anësore.

“Departamenti i furrave ofron bukë dhe rrotulla të stilit artizanal, duke përfshirë opsione me drithëra të plota, opsione organike dhe artikuj të prodhuar nga drithëra të rritura pranë dyqaneve tona. Ofertat e tjera të furrave përfshijnë një shumëllojshmëri biskotash të sapopjekura gjatë gjithë ditës, pasta për mëngjes, ëmbëlsira të dekoruara, kek me kek, ëmbëlsira speciale, donuts, kifle dhe bagels.

“Ushqimet e detit shpërndahen çdo ditë nga portet në Bregun Lindor, në të gjithë vendin dhe në mbarë botën. Departamenti shfaq ushqim deti plotësisht të gjurmueshëm dhe të qëndrueshëm të përpunuar pa kimikate. Produktet ofrohen të freskëta dhe të ngrira, si dhe me ushqime dhe meze të lehta, të përgatitura.

ky është vendi:

“Wegmans është i njohur për ofrimin e një shumëllojshmërie të pakrahasueshme të qindra frutave dhe perimeve të ndryshme në çdo ditë, duke përfshirë shumë opsione organike.

  • Çdo vend ndërton partneritete të forta me prodhuesit e afërt dhe, në sezon, prodhimet e rritura në vend merren çdo ditë dhe dorëzohen direkt në dyqan.
  • Wegman Organic Farm & Orchard në Canadagua, NY eksperimenton me një sërë kulturash organike dhe teknika të rritjes së zgjatur sipas sezonit. Hulumtimi i fermës më pas ndahet me kultivuesit partnerë të Wegmans.”

Deli ofron mish dhe djathra tradicionale, mish specialiteti të pjekur dhe produkte sallamesh të thata, duke përfshirë proshutën di Parma 24-mujore nga Italia. Mishrat dhe djathrat organikë, të prera sipas porosisë ose të parapaketuara janë gjithashtu të disponueshme.”

Wegmann’s ofron djathra specialiteti dhe artizanale të prodhuara në vend dhe të importuara nga e gjithë bota. Affinage Case e kontrolluar nga temperatura dhe lagështia Wegmans Cheese ofron djathra premium të vjetëruara në shpella. Opsionet e parapaketuara mesdhetare përfshijnë ullinj të importuar dhe vendas, të freskët Përmban mocarela, kërpudha turshi, kërpudha arti speca të pjekur dhe antipasta.

Wegmann’s ofron një gamë të gjerë ushqimesh të gatshme për gatim dhe mish të marinuar paraprakisht për t’u futur në furrë ose në skarë. Përveç mishit tradicional, departamenti i mishit përfshin mish viçi organik, derri, pulë, qengji. Ekziston edhe një zgjedhje mish viçi, proshutë, sallam dhe mish pa antibiotikë ose hormone të shtuara. Mishi i viçit Wegmans Angus është rritur në rajon pranë dyqaneve tona dhe do të shfaqet një rast i plakjes së thatë në departamentin e mishit në Wisconsin Avenue.

birra (Ka dhe nje korridor te madh,

“Departamenti i verërave, birrës dhe pijeve alkoolike ofron blerje me një ndalesë me një përzgjedhje të pakrahasueshme të cilësisë dhe vlerës më të mirë. Klientët mund të mbështeten në staf të ditur për t’i ndihmuar ata të gjejnë çiftin e përsosur. Ekzistojnë më shumë se 500 lloje birrash të prodhuara, të brendshme dhe të importuara, duke përfshirë “Craft Your Own” me gjashtë pako dhe musht të fortë. Dyqani ofron gjithashtu një përzgjedhje të verërave të klasit botëror, duke përfshirë 500 lloje artizanale dhe pije alkoolike të njohura nga e gjithë bota. Dhe me afro 1500 verëra, dyqani do të ketë diçka për të kënaqur çdo shije, me çdo buxhet.”

pije alkoolike!!

“Food 2GO dhe Ushqim dhe pije – Nëpërmjet Meals2GO, klientët mund të porosisin ushqimet e shijshme të Wegman, të përgatitura nga kuzhinieri për dorëzim. Opsionet e kateringut janë gjithashtu të disponueshme për marrjen në dyqan.

Blerje nga Interneti – Klientët mund të kryejnë blerjet e tyre ushqimore në internet në vetëm një orë për marrjen në rrugë ose dërgimin në pragun e derës.

aplikacioni i skanimit Lejon klientët të skanojnë dhe t’i çojnë sendet ushqimore të tyre ndërsa blejnë për një përvojë të shpejtë dhe të lehtë blerjeje pa kontakt.

lulet dyqan Ka lule të freskëta të prera dhe aranzhime nënshkrimi.

Wegmans ofron një shumëllojshmëri të Shëndeti dhe Mirëqënia Produkte që përfshijnë ilaçe plotësuese dhe bimore, ilaçe pa recetë, kozmetikë dhe produkte higjienike.

shtëpi dhe argëtim Departamenti përfshin pajisje staminale, pajisje vere dhe pije alkoolike, vegla kuzhine, aksesorë për të plotësuar vaktet, kartolina urimi dhe karta dhuratash.

paketë familjare Artikujt kursejnë kohë dhe para në krahasim me paketat me madhësi të zakonshme. Qindra produkte Family Pack gjenden në shumë departamente, duke përfshirë mishin, ushqimet e detit, prodhimet, bulmetin, ushqimet e ngrira dhe ushqimore. ,

Verë e mirë:

Shumë opsione kontrolli:


41 Sheshi Ridge NW

Leave a Comment

Your email address will not be published.