Një recetë makaronash limoni për kur ëndërroni Italinë

Vakti më i paharrueshëm i jetës sime është ngrënë nën një pemë limoni në Paolina në ishullin Capri. Megjithëse ushqimi atje është sinqerisht mjaft standard, magjia e mjedisit ishte e mjaftueshme për të gdhendur përvojën në ëndrrat e mia – unë ende mund të dëgjoj të qeshura dhe gota shkëlqyese, me aromën e luleve të limonit të freskët dhe jaseminit në ajër. Meqenëse psikologët thonë se kujtimet e ushqimit janë zakonisht më emocionueset, nuk është çudi që shija e limonit më bën të mendoj menjëherë për netët e qeta në Itali. Dhe pikërisht ky është profili i shijes që kam vendosur të ndërtoj kur zhvilloj këtë recetë tepër të thjeshtë të makaronave me limon të bërë në verë.

Çfarë është makarona al limone?

Kur bëja këtë recetë për makarona me limon, doja të kapja thjeshtësinë e një pjate makaronash italiane të quajtur Pasta al Limone. Është kremoz dhe dekadent, por falë bollëkut të limonëve, ndihet mjaft i lehtë për verën. Mbi të gjitha, është aq e lehtë sa mund të bëni një salcë në sasinë e kohës që duhet për të zier ujin. Salca kremoze e limonit lyen butësisht çdo fije makaronash dhe është një nga ato pjata që janë të shkëlqyera në xhepin tuaj të pasmë kur jeni rreth njerëzve, por nuk keni shumë kohë.

Çfarë e bën të ndryshme këtë recetë për makarona me limon?

Në përgjithësi, nuk mund të ndalesha në një pjatë njëngjyrëshe me makarona kremoze – gjithmonë balancoj një pjatë të pasur makaronash me disa barishte të freskëta, nxehtësi të specit djegës dhe lëvore të zymtë. Jo vetëm që ndriçon shijen e pjatës së fundit, por gjithashtu shton ngjyrën e nevojshme dhe gjallërinë vizuale. Përdorni çdo barishte të freskët që keni në dorë. Borziloku, nenexhiku, majdanozi me gjethe të sheshta dhe qiqrat funksionojnë bukur me makaronat me limon krem.

Disa këshilla për sukses:

Kjo recetë është aq e thjeshtë sa duket, por ka disa gjëra që duhen mbajtur parasysh për salcën më të butë dhe të butë:

  1. Ngrohni kremin, lëkurën dhe gjalpin I ngadalshëmKur të vlojë, fikeni gazin. Ju nuk dëshironi që ajo të vlojë dhe të shpërthejë.
  2. Kur të transferoni makaronat me salcën në tigan, lërini pak nga uji i makaronave të vijnë me to. Kjo jo vetëm që do të lirojë dhe lehtësojë salcën e kremit, por do ta ndihmojë salcën të mbulojë çdo fije makaronash niseshte nga uji i makaronave.
  3. Ngadalë shtoni parmixhanin duke hedhur makaronat. Herën e parë që testova këtë recetë, futa të gjithë parmixhanin menjëherë dhe përfundova me grumbuj në pjatën e fundit. Ju do të dëshironi të grini pak, ta hidhni dhe më pas të grini pak më shumë, në mënyrë që të shpërndahet në mënyrë të barabartë dhe të përfshihet në salcë.

A mund ta bëni këtë qumështor pasta?

E di, edhe unë mendova se ishte e pamundur: Kjo makarona kremoze me limon është e ndërtuar mbi krem ​​dhe gjalpë. Megjithatë, një nga testuesit tanë të recetave është pa qumësht dhe e provoi duke përdorur gjalpë vegan dhe qumësht tërshërë, dhe ajo tha se ishte e shijshme! Limoni dhe barishtet janë aq të shijshme sa që edhe me shkëmbimin pa qumësht, thelbi i recetës përfundimtare ishte i paprekur. Provoni dhe na tregoni se çfarë mendoni.

Lëvizni për recetën, dhe nëse e bëni atë, sigurohuni që të lini një koment dhe të na etiketoni në ‘qubrat’ që të mund të shohim dhe të ndajmë krijimin tuaj!

Leave a Comment

Your email address will not be published.