Një e verdhë veze e çuditshme e pjekur me kripë, përbërësit e mi të rinj kryesorë

Nëse përdorni TikTok, ju e dini për aftësinë e mahnitshme të aplikacionit për t’ju treguar saktësisht atë që dëshironi të shihni. Pra, mendoj se nuk duhet të më befasojë që në çdo natë pas orës 23:00, pas darkës, jam plotësisht i bombarduar me ushqime. Pavarësisht se e kaloj pjesën më të madhe të ditës duke menduar se çfarë të ha, kur bëhet fjalë për të gatuar në të vërtetë çdo ditë, unë jam jashtëzakonisht dembel, kështu që jam i vetëdijshëm se mund të gatuaj shumicën e recetave. Nuk do të provoj për ta rikrijuar atë. në aplikacion.

Por disa muaj më parë, pashë një recetë kaq të thjeshtë sa e dija se duhej ta provoja. Receta ishte për të verdhat e vezëve të pjekura me kripë, e cila dukej mjaft e thjeshtë: Mbuloni të verdhat e vezëve me një përzierje mielli dhe kripë dhe lërini të qëndrojnë për disa ditë. Kur të verdhat dalin nga foletë e tyre, ju përshëndeteni me një përbërës të kripur, umami, pothuajse si pelte, që mund të përdoret për t’i shtuar një notë të shijshme çdo gjëje.

Kur provova për herë të parë të bëja të verdhat e mia të vezëve të pjekura me kripë, i copëtova në sallata dhe pjata me makarona dhe u mahnita nga ngjyra, qëndrueshmëria dhe një kripë e parezistueshme që nuk e dija kurrë se do ta gjeja në recetat e mia. nevoja në jetë. Edhe të verdhat e vezëve me pamje anemike marrin një ngjyrë pothuajse portokalli neoni pasi të shërohen, kështu që ato i shtojnë një ngjyrë të ndritshme tronditëse çdo gjëje që po bëni. Por ato gjithashtu japin një pasuri dhe një tronditje shije që është befasuese duke pasur parasysh formën e tyre elektrike.

Me pak fjalë, tani jam e fiksuar pas të verdhat e vezëve të kuruara me kripë, por duket se nuk jam vetëm. Tani ka video të panumërta në TikTok që u tregojnë përdoruesve se si ta mbledhin këtë recetë të thjeshtë dhe t’i mbushin me të verdhat e vezëve të njomura me kripë në frigoriferin e tyre për aq kohë sa mund të hanë. Por edhe pse kjo recetë është bërë virale së fundmi në skenën amerikane të gatimit në shtëpi, nuk është asgjë e re. Sipas udhëzuesit Michelin, të verdhat e vezëve të gatuara me kripë janë përdorur në pjesë të Azisë që nga shekulli i 5-të pas Krishtit, kur vezët e rosës ngjyheshin në ujë të kripur në Kinë. Ato rishfaqen në internet çdo disa vjet, duke lënë para tyre konsumatorë të rinj besnikë të vezëve.

Ato përdoren ende gjerësisht në gatimin e ditëve moderne, si në Azi ashtu edhe në mbarë botën. Në Filipine, KFC lëshoi ​​një pjatë pule të skuqur me të verdhë veze të kripur. Patate të skuqura me vezë të kripura nga Singapori Irwins kanë fituar një kult, ka prova Tweet-i i Cardi B Ajo tha se “mezi pret t’i provojë”. Dhe të verdhat e vezëve të përgatitura me kripë përfundojnë gjithashtu në një shumëllojshmëri të pjatave të bëra vetë, si p.sh. vaflet e vezëve të kripura me këpucar dhe madje edhe ëmbëlsirat si ëmbëlsirat e hënës me zambak uji me të verdhat e vezëve të kripura. (Dua të them, kujt nuk i pëlqen një kombinim i mirë i ëmbël dhe i shijshëm?)

Ata janë pafundësisht të gjithanshëm dhe mund të përdoren disi të ngjashme me një djathë të mirë parmixhano. Duke përdorur një rende djathi, ju mund të shtoni me lehtësi copa në pjatat me makarona, oriz, bukë të thekur – çdo gjë që mendoni se mund të përdorë një dozë kripësie umami (që, për mua, është pothuajse gjithçka).

Sigurisht, të bësh të verdhat e gatshme të vezëve nga kripa nuk është e vështirë, por kërkon pak kohë dhe durim. Unë jam me fat që jetoj vetëm një shëtitje të shkurtër nga një treg aziatik që mban të verdhat e vezëve të pjekura me kripë në seksionin e tyre në frigorifer, kështu që kam hequr dorë nga pretendimi për momentin që kam qenë në gjendje të mendoj për atë që dua. për të ngrënë më shumë se gjashtë orë më parë. Por tani që e di që është një opsion, nëse i bëj vetë ose shkoj në dyqanin lokal kur kam dëshirë për to, ato janë një element kryesor në kuzhinën time.


Samantha Maxwell është një shkrimtare dhe redaktore e ushqimit me bazë në Boston. ndiqni atë në Twitter @Institucioni,

Leave a Comment

Your email address will not be published.