Ngjarje të reja në The Ritz-Carlton, restoranti i ushqimeve të detit në Half Moon Bay, Navio

I vendosur në majë të një bllofi të thyer mbi 50 milje të vijës bregdetare mahnitëse të Kalifornisë është Ritz-Carlton, Half Moon Bay. I njohur si resorti i vetëm buzë oqeanit në zonën e Gjirit të San Franciskos, prona është një vendpushim elegant dhe i përjetshëm me 261 dhoma, një banjë relaksuese, një fushë golfi të klasit botëror dhe ngrënie të shkëlqyera.

Restoranti bregdetar i ushqimeve të detit të resortit, Navio, u ofron klientëve pamje panoramike të Oqeanit Paqësor së bashku me përvoja unike të ngrënies, duke përfshirë paradrekën e fundjavës të Navio, e cila është një përvojë e mëngjesit a la carte e pjatave të pjekura individualisht që mund të shijohen në çdo sasi. Mund të porositet në Dy orë përvojë. Të ftuarit janë të ftuar të kënaqen me ushqime të freskëta deti; Sallata të frymëzuara nga tregu i fermerëve; të preferuarat tradicionale të paradrekës me një rrotullim sezonal; prerje e madhe; dhe një gamë të gjerë ëmbëlsirash.

Për raste të veçanta, Navio ofron gjithashtu një menu degustimi me shtatë pjata të kuzhinierëve të frymëzuar nga stina dhe freskia e detit, së bashku me një çift verërash opsionale. Menuja përfshin pjata inovative, por të arritshme dhe përfshin pikat kryesore të tilla si ijë ahi tuna me rrepkë vjollcë; Flannery 28-Day Dry-Aged strip ijë me patate barishte anise dhe hudhër të zezë; Havjar Kaluga me Pure Lulelakër dhe Brioche të thekur; Tagliolini me Fort Bragg Uni; dhe Bass Pacific me Asparagus Gjelbër dhe salcë Hollandaise.

Së fundmi në The Ritz-Carlton, Half Moon Bay promovoi shefin Roberto Riveros nga Chef Ekzekutiv Sous në Shef Ekzekutiv, me të që mbikëqyr të gjitha operacionet e kuzhinës së resortit. Me mbi 18 vjet përvojë në artet e kuzhinës në mbarë botën, duke përfshirë restorantet me famë botërore, duke përfshirë Santiago, Barcelona dhe Hong Kong, ai është i emocionuar të lërë gjurmën e tij të kuzhinës në menunë e resorteve.

Krahas lajmit të këtij promovimi është rikthimi i zinxhirit global të kuzhinës së pronës pas një pauze prej dy vitesh. Formacioni i Serisë Global Cuisine përfshin kuzhinierë me yje Michelin nga i gjithë vendi, të cilët do të bashkëpunojnë për një fundjavë secili në restorantin Navio të resortit. Secili kuzhinier do të jetë në vend për fundjavën e tij për të ekzekutuar receta që reflektojnë objektet e tyre përkatëse, me pjata të ekspozuara të premten dhe të shtunën në menutë e darkës së shefit të kuzhinës dhe mëngjesin e së shtunës dhe të së dielës në Navio. Klikoni këtu për më shumë informacion mbi programin Kuzhinierë dhe Evente.

Ne biseduam me kuzhinierin Riveros për menunë e Navio, frymëzimin dhe më shumë. Ja çfarë kishte për të thënë.

Flisni për frymëzimin për menunë në Navio. Çfarë e drejton menunë? A ndryshon sezonalisht?

Përbërësit dhe produktet vendase dhe sezonale drejtojnë menunë Navio që është krijuar me teknika moderne. Ne e ndryshojmë menunë tonë sezonalisht katër deri në pesë herë në vit. Gjatë festave, është jashtëzakonisht e veçantë sepse ne përfshijmë një rrotullim të avancuar të recetave tradicionale të festave.

Cili ishte frymëzimi për rinovimin e menusë së mëngjesit dhe darkës?

Ne synojmë ta bëjmë Navio një përvojë unike dhe të paharrueshme në çdo kohë.

Flisni për një menu të shijimit me shtatë pjata. Cilat janë të dallueshmet?

Dëshirojmë të veçojmë Flannery Beef-in lokal, ku përfshijmë në menunë tonë ijët e tyre të shkëlqyera 28-ditore, uni të pabesueshme nga Fort Bragg, rosë nga Sonoma si dhe luleshtrydhe për fëmijë nga East Palo Alto.

Si ndryshon përvoja e ngrënies në Navio nga përvojat e tjera të ngrënies?

Nga vendndodhja jonë luksoze me një ambient me pamje nga oqeani deri te kuzhina e menduar dhe shërbimi i personalizuar, një përvojë në Navio është unike dhe e paharrueshme.

Si është menyja e mëngjesit? Çfarë është e veçantë atje?

Brençi ynë Navio është mjaft popullor – është në stilin e pjatave të vogla dhe menyja përmban 25 deri në 30 pjata, në mënyrë që të ftuarit të mund të shijojnë një shumëllojshmëri pjatash. Mysafirët mund të porosisin sa të duan dhe sipas dëshirës së zemrës një menu me ushqime të freskëta deti, sallata të frymëzuara nga fermerët nga tregu, të preferuarat tradicionale të mëngjesit të mëngjesit me një drekë sezonale, prerje të shijshme, ëmbëlsira speciale dhe më shumë.

Çfarë shpresoni të largojnë të ftuarit nga përvoja e ngrënies këtu?

Shpresojmë që mysafirët tanë të jenë të impresionuar nga përvoja e tyre e ngrënies dhe se ata zbuluan një përbërës të ri të preferuar, përveç shijes së jashtëzakonshme të pjatave.

Leave a Comment

Your email address will not be published.