Nga buka me çokollatë me arra me gjalpë kafe te sallata me alga deti: Tetë recetat tona më të mira vegjetariane të ditës!


Gati, Set, Recetë! Këtu janë recetat tona të publikuara së fundmi, të freskëta në një vend të përshtatshëm! Këto janë pjatat më të mira vegjetariane të ditës, dhe tashmë pjesë e mijëra recetave që kemi aplikacioni i përbindëshit të ushqimit, Recetat tona më të fundit përfshijnë bukë të shpejtë dhe sallatë me alga deti, kështu që nëse po kërkoni diçka të re dhe të shijshme, këto janë recetat!

Ne gjithashtu rekomandojmë shumë shkarkimin aplikacioni i përbindëshit të ushqimit – Me mbi 15,000 receta të shijshme, është burimi më i madh i recetave pa mish, vegjetarian, me bazë bimore dhe miqësor ndaj alergjive për t’ju ndihmuar të bëheni më të shëndetshëm! Dhe, mos harroni të shikoni koleksionin tonë Popular Trends!

1. Bukë me çokollatë me arra me gjalpë kafe

Bukë me çokollatë me arra vegane me gjalpë kafe

Burimi: Bukë me çokollatë me arra me gjalpë kafe

Kjo bukë e tymosur dhe e njomë me çokollatë arre me gjalpë kafe nga Shanika Graham-White ka një notë komplekse të shtuar nga gjalpi kafe me arra.

2. Sallatë me alga deti

Sallatë vegane me alga deti

Burimi: Sallatë me alga deti

Kjo sallatë me alga deti nga SC Chuang është një meze ose pjatë anësore e lehtë dhe e shëndetshme që përgatitet kaq lehtë. Mund të bëni një grumbull të madh dhe ta mbani në frigorifer për disa ditë, duke u bërë më e shijshme dita ditës. Sallata me alga deti është jashtëzakonisht ushqyese, është gjithmonë më mirë ta përgatisni në shtëpi pasi duhen më pak se 10 minuta për t’u përgatitur!

3. Biskota për mëngjes me fara Chia dhe banane

Biskota vegane me fara Chia dhe banane për mëngjes

Burimi: Biskotat e mëngjesit me fara chia dhe banane

Këto biskota për mëngjes me fara Chia dhe banane nga Vicky Coates përbëjnë një biskotë të mbushur me proteina, fara, tërshërë dhe drithëra të plota që ofrojnë disa përfitime serioze shëndetësore. Janë biskotat më të shëndetshme të mëngjesit… ndonjëherë! Ata janë të dy pa gluten dhe pa sheqer të rafinuar, gjë që i bën ata një meze të lehtë gjithashtu!

4. Salsa e sipërme me karrota

Salsa e sipërme me karrota vegane

Burimi: Carrot Top Salsa

Majat e karotës janë ato gjethe me pupla që shumica e njerëzve – nëse i marrin – i heqin sapo i sjellin karotat e tyre në shtëpi. Ndonjëherë ata shkojnë direkt në plehra. ose kompost. Ose një kafaz lepuri. Por a e dini se majat e karotave janë një zëvendësues i shkëlqyeshëm për majdanozin dhe madje kualifikohen si një perime me gjethe më vete? Struktura e tyre paksa e përtypur i bën ato më të përshtatshmet për t’i prerë imët në pjata, por ato u shtojnë një shije të papërmbajtshme, tokësore, si karrota sallatave, supave, madje edhe kësaj salsa me karrota të lartë nga Linda Lee. Mund ta përdorni si zhytje për patate të skuqura dhe bukë, si marinadë për perime dhe shumë të tjera!

5. Biskota boronicë me gjalpë boronicë

Biskota vegane me boronicë me gjalpë boronicë

Burimi: Biskota boronicë me gjalpë boronicë

Përveç shijes së pashoqe, biskotat Combo janë të shkëlqyera për çdo stinë dhe kombinohen mirë me çdo pjatë! Nëse ju pëlqejnë biskotat ose boronicat, do t’ju pëlqejnë këto biskota boronicë me gjalpë boronicë nga Gabrielle St.

6. Karrota Halwa

Halwa me karrota vegjetariane

Burimi: Puding me karrota

Festivalet indiane janë të paplota pa halwa karrota. Kjo krem ​​e shijshme gajar ka halwa zakonisht përgatitet me qumësht. Megjithatë, kjo recetë vegjetariane përgatitet me miell bajamesh dhe krem ​​pa qumësht. Shërbejeni këtë Gajar Ka Halwa nga Priya Laxminarayan me akullore për një kombinim popullor por të shijshëm. Shkëputur nga The Essential Vegan Cookbook nga Priya Laxminarayan, botuar nga Rockridge Press. E drejta e autorit © 2021 Callisto Media, Inc. Të gjitha të drejtat e rezervuara nga

7. Sallatë me karrota dhe kopër me salcë kremi me grejpfrut

Sallatë vegane me karrota dhe kopër me salcë kremoze me grejpfrut

Burimi: Sallatë me karrota dhe kopër me salcë kremoze me grejpfrut

Kjo sallatë e ëmbël me karrota dhe kopër me salcë kremoz grejpfrut nga Katia Martin do t’ju çojë në lumturinë e sallatës. Finoku shton një kafshatë krokante në sallata me aromën e tij të këndshme të anise, dhe kur rruhet hollë, përzihet mirë me aromën e ëmbël dhe të hidhur të grejpfrutit. Është një gëzim i pastër!

8. Tortë klasike me karrota

Tortë klasike vegane me karrota

Burimi: Tortë me karrota klasike

Një traditë dekorimi dhe përrallore, kjo tortë klasike me karrota nga Helen Dunn është bërë pa vaj dhe me bazë bimore!

Mësoni të bëni ushqime me bazë bimore në shtëpi

Reduktimi i marrjes së mishit dhe ngrënia e më shumë ushqimeve me bazë bimore dihet se ju ndihmon inflamacion kronik, Truri i zemrës, mirëqenien mendore, objektivat e fitnesit, kërkesat ushqyese, Alergjitë, shëndetin e zorrëve, Dhe Më shumë, Fatkeqësisht, konsumi i qumështit është lidhur gjithashtu me një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë: aknet, çekuilibër hormonal, kanceri, kanceri i prostatës, dhe ka shumë Efektet anësore,

Për ata që janë të interesuar të hanë më shumë me bazë bimore, ne rekomandojmë shumë blerjen ose shkarkimin e një prej librave tanë të shumtë të gatimit me bazë bimore. aplikacioni i përbindëshit të ushqimit E cila ka mijëra receta të shijshme duke e bërë atë burimin më të madh të recetave vegjetariane për t’ju ndihmuar të zvogëloni gjurmët tuaja mjedisore, të kurseni kafshët dhe të bëheni më të shëndetshëm! Dhe, ndërsa jeni në të, ne ju inkurajojmë të mësoni rreth mjedisi Dhe objektet shëndetësore Nga dietë me bazë bimore,

Këtu janë disa burime për të filluar:

Për më shumë përmbajtje të Kafshëve, Tokës, Jetës, Ushqimit Vegjetarian, Shëndetit dhe Recetave të publikuara çdo ditë, abonohuni Buletini i One Green Planet, Së fundi, financimi publik na jep një mundësi më të madhe për të vazhduar t’ju ofrojmë përmbajtje me cilësi të lartë. ju lutem mbani parasysh na mbështetni Duke dhuruar!Leave a Comment

Your email address will not be published.