Në The Loop Delmar Loop ofron pica me dru, hamburgerë dhe pjata të tjera. artit dhe kulturës
Foto e Damdison Fife nga Mabel Suen


Në Da Loop, i cili debutoi në University City në shkurt, përdor një furrë masive italiane me djegie druri për të gatuar ushqime me djegie druri, duke përfshirë pica, hamburgerë dhe pjata të tjera.

Restoranti vjen nga veteranët ushtarakë Damdison Fife dhe Darren Newman. Veterinerët nga Ushtria dhe Marina e SHBA-së u takuan, respektivisht, ndërsa punonin në pozicione drejtuese për General Motors. Për Fife, i cili gjithashtu ka një sfond të menaxhimit të restoranteve të korporatave në hapësirën e ushqimit të shpejtë, In Da Loop shënon kulmin e përvojave të tij.InDaLoop-06-exterior.jpg


Mabel Suen. Foto nga


“Nëna ime ndërroi jetë kur unë isha 5 vjeç dhe babai im, i cili ishte një kuzhinier i jashtëzakonshëm, më mësoi të gatuaj dhe të pastroj qysh në moshë të vogël”, thotë Fife. “Gatimi dhe shërbimi ndaj klientit kanë qenë gjithmonë specialitetet e mia, dhe kështu doja të hapja një restorant – për shkak të pasionit tim për njerëzit, për t’i bashkuar dhe për t’i bërë ata të ndihen rehat. Asgjë më mirë se të thyej bukën për këtë. Nuk ka zgjidhje. “

Njerëzit po lexojnë…

Brendësia e hapësirës ka një shtresë të freskët me bojë të kuqe që përputhet me skemën e ngjyrave kuq e zi të markës dhe qendra e saj është furra me tulla me pllaka blu në kuzhinën e hapur, ku Fife shërben kuzhinë të zakonshme amerikane, duke përfshirë meze, supa dhe më shumë. . Sallatat, Burgers, Pica dhe Deserts.

Në meny, të ftuarit mund të zgjedhin nga fillestarët si krahë ose goca deti të mbushura me qofte në marinara, gaforre në salcë speciale dhe karavidhe. Hamburgeri dhe Impossible Burger me bazë bimore vijnë gjithashtu të nxehta nga furra, së bashku me firmën dhe picën e ndërtuar vetë që Fife e përshkruan si një kore me trashësi mesatare. Mbushjet përfshijnë peperoni, fermë me proshutë pule dhe gjoks Barbecue.

Ndërkohë, opsionet vegjetariane përfshijnë një picë me bazë bimore të bërë me kore lulelakër, salcë shtëpie, djathë me bazë bimore dhe speca me bazë bimore.

Opsionet e ëmbëlsirave variojnë nga ëmbëlsirat me gjalpë, tek rrotullat me kanellë të pjekura në dru, tek e preferuara e Fife në fëmijëri, “Lemon Ice Box Pie”. Bari i plotë shërben gjithashtu një shumëllojshmëri birrash dhe koktejesh në shishe.indaloop-05-interior.jpg


Mabel Suen. Foto nga


“Da Loop ka një vend ku ne ofrojmë argëtim, ushqim të mrekullueshëm dhe një atmosferë të mrekullueshme,” thotë Fife. “Po përpiqem ta bëj këtë një forcë aktive në komunitet, jo vetëm një restorant. Ne ofrojmë karaoke, performanca të drejtpërdrejta, netë me poezi, netë të vogla dhe podkaste të mëngjesit të së dielës për të folur për ndryshimin dhe kthimin. Ka të bëjë me mbajtjen e juve loop’ dhe duke ju mbajtur të angazhuar.”

Në Da Loop, 6665 Delmar Blvd., Nr. 100B, University City, 314-499-7419, indalooppizzeria.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.