Napoli ofron italisht të Botës së Vjetër në Ogden të Jugut | Lajme, Sporte, Punë

1/4

Antonio Geminiani i restorantit italian të Napolit në Ogden të Jugut, me kombinimin e ushqimeve të detit të restorantit dhe rrotullat e bëra në shtëpi dhe vajin e zhytjes.

Valerie Phillips, Ekskluzive për Standard-Tester

2/4

Kombinimi i ushqimeve të detit të Napolit me karkaleca, fiston, midhje dhe molusqe, të larë me një zgjedhje të salcës scampi ose Alfredo.

Valerie Phillips, Ekskluzive për Standard-Tester

3/4

Chicken Florentine në Napoli në Ogden të Jugut është një gjoks pule kremoz me salcë hudhre me spinaq të freskët, kërpudha dhe qepë jeshile mbi makarona spageti.

Valerie Phillips, Ekskluzive për Standard-Tester

4/4

Cannoli dhe ëmbëlsira italiane me krem ​​të mbushur me mbushje të ëmbël rikota janë dy ëmbëlsira të njohura.

Valerie Phillips, Ekskluzive për Standard-Tester

I

Restoranti italian i Napolit nuk është “fast food”. Është një përvojë.

Restoranti South Ogden, i cili hapet në qershor, shërben kuzhinë autentike në një atmosferë të bardhë mbulese tavoline.

Një nga pronarët, Antonio Geminiani, tha: “Kemi klientë këtu që duan ushqimin e tyre të shpejtë, por ne nuk mund ta përgatisim shpejt sepse duam të sigurohemi që është gatuar në mënyrën e duhur.” “Ushqimi ynë nuk vjen i ngrirë apo i gatshëm. Ne gatuajmë ushqim veç e veç për çdo klient sipas porosisë. ,

Salca tradicionale e domates italiane e restorantit gatuhet me borzilok të freskët, hudhër dhe qepë për gjashtë orë e gjysmë.

“Ne e bëjmë bukën tonë çdo ditë këtu,” tha Geminini. “Ne bëjmë shumicën e ëmbëlsirave dhe pjesën më të madhe të makaronave”.

Pra, rri duarkryq dhe merr kohën për të shijuar pjatat e botës së vjetër si Chicken Florentine, Lasagna, Fettuccine Alfredo ose Vial Marsala, të cilat lustrohen me cannoli të mbushur me rikota ose kek me krem ​​italian.

Edhe pse është e re në Utah, Napoli vjen nga një grup restorantesh në pronësi të familjes me 37 vendndodhje.

Geminiani tha se nëna e tij është nga Napoli (fjala italiane për Napoli) dhe se babai i tij është nga Siçilia, “kështu që shkuam me ‘Napoli'”. Ai filloi restorantin e tij të parë në vitin 1987 në lagjen Bronx të Nju Jorkut. Më pas ata u përhapën në Teksas, Iowa, Arkansas dhe Misuri.

Ai ndoqi rekomandimin e një miku në Arizona që Juta mund të përdorte më shumë ushqim italian.

“E kisha në mendje Provo, por nuk gjeta një pozicion të mirë”, tha ai.

Duke vozitur në veri, ai gjeti një ndërtesë në Riverdale Road që e donte – dikur një kafene Rio.

“Ne u hapëm më 27 qershor dhe nuk bëmë reklamë deri të nesërmen, pasi nuk donim të ishim shumë të zënë duke qenë në një zonë të re. Por natën e parë, ishim të mbushur plot.”

Fjala po merr vesh, ndërsa kryetari i bashkisë së Ogdenit të Jugut, Russell Porter u ndal pranë restorantit javën e kaluar për të mirëpritur restorantin e ri.

Një nga shitësit kryesorë në menu është Italia e Vogël – një treshe parmixhano pule, lasagna dhe fetuccine Alfredo.

Një tjetër pjatë e njohur është Chicken Firentine – gjoks pule, spinaq i freskët, kërpudha dhe qepë jeshile në një salcë kremi me hudhër mbi makarona spageti.

Kombinimi i ushqimeve të detit përfshin karkaleca, fiston, midhje dhe molusqe, të cilat lahen me një zgjedhje të salcës scampi ose Alfredo.

Geminiani habitet që dy pjata me salcë pikante janë shitur kaq mirë: Chicken Arabita dhe Karkaleca Diavolo.

“Kërkohet serveri të pyesë sa të nxehtë e dëshironi, sepse disa e duan shumë pikante dhe të tjerë jo shumë pikante”, tha Geminiani.

Çdo ushqim përfshin sallata dhe role të bëra në shtëpi me një përzierje vaj ulliri dhe uthull balsamike për zhytje.

Dy mezetë kryesore janë kërpudhat e mbushura dhe kalamari i skuqur. Ëmbëlsirat e preferuara përfshijnë ëmbëlsira italiane me krem ​​dhe cannoli – një tub krokant me pastë me një mbushje kremoze të ngjashme me kremin e rikotës.

Një e preferuar personale e Binjakëve është Penne Bravissimo: Pasta Penne me vaj ulliri ekstra të virgjër, hudhër, borzilok, ullinj kalamata, kaperi, speca të pjekur, domate të thara në diell dhe feta. “Unë ndonjëherë shtoj karkaleca ose pulë,” tha ai.

“Ne e dimë ushqimin, por nuk e dimë shijen tuaj,” tha ai, “do t’i thoja çdo klienti, nëse nuk ju pëlqen diçka, na jepni një mundësi të dytë dhe na lejoni të gjejmë diçka që ju pëlqen”.

Kompania ka plane paraprake për të hapur përfundimisht gjashtë lokacione në Utah.

“Por ne nuk nxitojmë”, tha Binjakët. “Pasi vendosim bazën e parë, kalojmë në të dytën e kështu me radhë. Duhet të sigurohemi që gjithçka të jetë mirë, në mënyrë që të gjithë të jenë të lumtur dhe të lumtur.”


nese ti shkon

Restoranti italian i Napolit

vendi: 4015 Riverdale Road, Ogden e Jugut

kontakto: 385-244-1637

Çmimet: Prerjet e drekës, 13-18 dollarë; Prerjet e darkës, 16-25 dollarë

orë: Mbyllur të hënën. Hapur të martën-të enjten dhe të dielën nga ora 11:00 deri në orën 21:00; dhe e premte-e shtunë nga ora 11:00 deri në 22:00.

Buletini i lajmeve

Bashkohuni me mijëra që kanë marrë tashmë buletinin tonë të përditshëm.

Leave a Comment

Your email address will not be published.