Mish i grirë, çfarë është kjo për darkë

Byreku Tamale, një shembull i përsosur i ekzotizmit të mesit të shekullit, nuk është as tamale as byrek, por është i shijshëm.

faturë kot

Për njerëzit që u rritën në fund të shekullit të kaluar, ushqimet e ndërtuara rreth mishit të viçit janë disa nga ushqimet komode. Kjo është ajo që hanin amerikanët në atë kohë.

Ose të paktën atë që hanin amerikanët e klasës punëtore. Thashethemet thuhej se njerëzit e pasur hanë biftek çdo natë, ndërsa ne të tjerët hamë hamburger. Dhe ne hëngrëm shumë. Jo vetëm që hamburgeri është në një simite, ose biftek hamburgeri në një pjatë, ose biftek Salisbury në një pjatë me salcë, por kombinohet me të gjitha llojet e përbërësve për të bërë të gjitha llojet e ushqimeve.

Mishi i bluar i viçit, ose hamburgeri, ishte relativisht i lirë në atë kohë dhe çdo kuzhinier dinte një sërë mënyrash për të përgatitur darkën prej tij. Copat e mishit, qoftet suedeze, çokollatë të lëmuara dhe të gjitha llojet e tavave ishin vetëm disa nga opsionet.

Hidhini një sy çdo libër gatimi të asaj periudhe—ato shfaqen në librari të përdorura gjatë gjithë kohës—dhe do të gjeni më shumë receta me tavë për mish viçi, sesa mund të tundni një shkop. Shumë prej tyre janë të modës së vjetër, por ende ndjehen mirë.

Deri në vitin 1971, gjenerali Mills kishte hyrë në bandwagon dhe etiketa e tij Betty Crocker prezantoi “Hamburger Helper”. Tani për të përgatitur darkën gjithçka që duhet të bëni ishte të përzieni një kilogram mish viçi të bluar, pak ujë dhe ndoshta pak nga përzierja në kuti me makarona dhe thasë me pluhur misterioz që përmes magjisë së kimisë, ujit dhe ndonjëherë qumështit. , në salca. u ndryshua .

Gatimi i darkës nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë dhe 30 vjet më vonë, kur njerëzit filluan të shqetësoheshin pak për atë që ishte në atë qese me pluhur misterioz, një brez tjetër njerëzish ranë në dashuri me mishin e grirë për darkë. . Dhe ata e donin atë të shpejtë dhe të lehtë, pa pasur nevojë për planifikim paraprak.

Pasojnë një shumëllojshmëri gatimesh, për nder të atyre vakteve nostalgjike të kohërave të vjetra. Gjithçka, nga një tavë vërtetë e modës së vjetër që kërkon njoki të ngrirë deri te një modernizim duke përdorur biskota të konservuara. Edhe një gjest drejt ushqimit të shëndetshëm përfshihet me një pjatë që shërben një përzierje të mishit të grirë në një ‘varkë’ me kungull i njomë.

Byreku me tamale është një recetë që i ka rezistuar kohës, megjithëse zakonisht nuk është as tamale dhe as byrek. Kjo recetë përdor një shtresë buke misri si kore në vend të majës së zakonshme të bukës së misrit. Bën më shumë byrekë—ndonëse kompensimi është dy tigan për t’u larë në vend të një. Ende nuk është si tamarinda në asnjë mënyrë, por është e shijshme dhe shumë nostalgjike.

Dhe duke folur për nostalgjinë, si thua për ‘Hamburger Helper’ nga e para? Përpara se kutitë e kuqe dhe bezhë të mbushnin raftet e supermarketeve, njerëzit i bënin ato receta në shtëpi pa përdorimin e pluhurit misterioz. Mund edhe ti. Provoni.

Dhe nëse i keni bërë të gjitha këto për një kohë të gjatë, urime. Ajo që ishte e vjetër është përsëri e re.

Byrek Tamale

Bukë misri:

1/2 filxhan miell misri

2/3 filxhan miell për të gjitha qëllimet

3 lugë gjelle. Sheqeri

1 lugë gjelle. pluhur pjekje

1/4 lugë. kripë

3-4 lugë gjelle. Vaj

1/3 filxhan qumësht

1 vezë

1 kanaçe djegës jeshil të prerë në kubikë (kanaçe 4,5 oz)

1 kanaçe misri ose misër i kremuar

Mish:

1 kile mish viçi të bluar

1 lugë. Qimnon

1 lugë. Pluhur djegës

1/4 lugë. kripë

1/4 lugë. piper

Byrek:

1 1/4 filxhan salcë enchilada

2 gota djathë të grirë

Mbushjet opsionale:

salsa

guacamole

salcë kosi

djathë i grirë

Koriandër

pykat e gëlqeres

Ngrohni furrën në 400°F. Rrihni së bashku miellin e misrit, miellin, sheqerin, pluhurin për pjekje dhe kripën. Shtoni vaj derisa të krijohen grimca të buta. Rrihni qumështin dhe vezët. Palosni butësisht djegësin dhe misrin. Hidheni në tepsi të lyer me yndyrë (9×9, 9×13, tigan i madh prej gize). E pjekim derisa të vendoset (një kruese dhëmbësh duhet të dalë e pastër), rreth 20-25 minuta. Ndërsa buka e misrit është duke u pjekur, bashkoni mishin e viçit me erëzat dhe skuqeni në një tigan mbi nxehtësinë mesatare derisa të gatuhet plotësisht, rreth 10 minuta. Filtrojeni dhe mbajeni mënjanë. Pasi buka e misrit të jetë pjekur, uleni furrën në 350 gradë F. Shponi bukën e misrit me pirun dhe mbi të hidhni salcën ençilada. Hidhni sipër mishin e grirë dhe djathin e grirë dhe mbulojeni me letër alumini. Piqeni në furrë për 20 minuta. Hiqni folenë dhe kthejeni derisa djathi të fillojë të skuqet, rreth 5-10 minuta. Lëreni të ftohet për 10-15 minuta përpara se ta shërbeni me mbushjet e dëshiruara.

Varka me kungull i njomë me mish viçi Enchilada

1 lugë gjelle. Vaj ulliri

1/2 filxhan qepë të kuqe të copëtuar

1 kile mish viçi pa yndyrë

2 thelpinj hudhre, te grira

1 lugë. paprika e tymosur

1 lugë. qimnon i bluar

kripë për shije

3 kunguj të njomë të mëdhenj, të prerë në gjysmë për së gjati dhe të hiqen për të formuar një “varkë”

1 1/2 filxhan salcë e vjetër El Paso e Kuqe Enchilada

1/2 filxhan djathë çedër të grirë

1/4 filxhan koriandër të freskët të copëtuar

Mbushjet opsionale:

domate të prera në kubikë

qepë jeshile e copëtuar

avokado të prerë në kubikë

Nxehni një tigan mesatar të madh mbi nxehtësinë mesatare të lartë. Shtoni vaj ulliri dhe qepën në tigan. Skuqini derisa të jenë të tejdukshme ose të buta, rreth 2-3 minuta. Hidhni në mish viçi. Gatuani derisa mishi të mos jetë më rozë, duke e thyer mishin në copa të vogla gjatë rrugës. Shtoni hudhrën e grirë, paprikën e tymosur, qimnonin e bluar dhe më pas kripën sipas shijes. I trazojmë derisa të bashkohen. Në një enë pjekjeje 13×9 inç, vendosni tulin e pjesës së poshtme të kungujve nga sipër. Hidhni përzierjen e mishit të grirë në pjesën “varkë” të kungujve të njomë. Hidhni salcën e kuqe enchilada mbi varkat e mbushura me kunguj të njomë. Spërkateni me djathë Cheddar të grirë. Mbulojeni enën e pjekjes me letër kallaji. E pjekim ne 350 per 20 minuta. Hiqni fletën e kallajit nga tigani. E pjekim pa mbuluar edhe 5 minuta. Dekoroni me koriandër të freskët. taksa e shërbimit. Shtoni shtesa shtesë sipas dëshirës.

Djathë BBQ Mish dhe Biskota Tavë

1 biskotë me luspa (8 për paketë)

1 1/2 paund mish viçi të bluar

1 filxhan salcë e ëmbël BBQ

1/4 filxhan mustardë të verdhë

1 1/2 filxhan djathë çedër të mprehtë të grirë

Në një tavë të lyer me yndyrë shumë mirë shtrojmë biskotat. Në një tigan të madh, viçi i grirë kafe. Ndërsa mishi i viçit është duke u gatuar, lyeni biskotat me yndyrë për të formuar një shtresë të vetme në fund të tavës. Piqni derisa të skuqet lehtë, rreth 5 minuta, dhe lëreni mënjanë derisa viçi të jetë gatuar. Kur mishi i grirë të jetë zier, kulloni mirë yndyrën. Shtoni salcën BBQ dhe mustardën, përziejini mirë dhe shtoni më shumë sipas shijes. Derdhni përzierjen e viçit në bazën e biskotave. Sipër spërkatni djathin e grirë. Piqeni në 350°F. Gatuani për 10-15 minuta, derisa djathi të shkrihet.

Cheeseburger Gnocchi

1 lugë gjelle. gjalpë

1 (16 oz) paketë Gnocchi me patate

1/2 kile mish viçi të ligët

1 lugë. kripë

1 lugë. piper

1 lugë. Qimnon

1/2 lugë. paprika e tymosur

1 lugë. Mustardë pluhur (opsionale)

2 gota qepë të copëtuara (rreth 1 qepë e plotë)

3-4 thelpinj hudhra, të grira

1 (10 ons) kanaçe domate dhe speca jeshil të prerë në kubikë

1 filxhan lëng mishi (ose ujë)

1/4 filxhan krem ​​të rëndë

1 filxhan i copëtuar çedër djathë të mprehtë

1/3 filxhan qepë të grirë hollë

Shkrini gjalpin në një tigan 12 inç mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Shtoni njokit në një shtresë të vetme dhe gatuajeni për 2-3 minuta nga njëra anë, derisa të skuqen dhe të skuqen. Shkundni tiganin për të hedhur njokit dhe vazhdoni të gatuani për 2–3 minuta, duke e hedhur herë pas here, derisa të dy anët të skuqen. Nxirrni njokët në një pjatë dhe mbajini mënjanë. Ngrini nxehtësinë në të lartë dhe kthejeni tiganin në sobë. Kur tigani të jetë shumë i nxehtë dhe të pijë duhan, shtoni mishin e viçit dhe rregulloni me kripë, piper, qimnon, paprika dhe pluhur mustardë nëse dëshironi. Shtoni qepën dhe hudhrën dhe gatuajeni, duke e përzier herë pas here, derisa mishi i viçit të skuqet dhe qepa të marrë ngjyrë të artë. Kullojeni nëse është e nevojshme. Hidhni përsëri domatet, lëngun e mishit dhe njokit në tigan. Përziejini për t’u bashkuar. Lëreni të vlojë, më pas mbulojeni, ulni nxehtësinë në mesatare-të ulët dhe ziejini për 5 minuta derisa gnokët të jenë të buta dhe pjesa më e madhe e lëngut të jetë përthithur. Fikni zjarrin, më pas shtoni kremin dhe 1/2 filxhan djathë dhe përzieni. Sipër shtoni djathin dhe qepët e mbetur. Vendoseni tiganin në furrë nën brojler derisa djathi të skuqet dhe të marrë flluska, rreth 3 minuta.

Ndihmës Hamburgeri i bërë në shtëpi

1 kile mish viçi të bluar

1 1/2 filxhan makarona pene të papërpunuara

2 gota qumësht

1/2 filxhan ujë

2 lugë gjelle. miell i bardhë i grurit

1/4 lugë. kripë qepë

1/4 lugë. hudhër pluhur

1/4 lugë. paprika

3/4 filxhan kube të mprehta çedar

kripë për shije

piper i zi për shije

Ziej viçi në tigan dhe kullohet. Hiqeni tiganin nga zjarri dhe shtoni makaronat, erëzat, miellin dhe djathin. Shpërndahet në qumësht dhe ujë, duke i përzier përbërësit. Kthejeni në djegës mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Sillni përzierjen vetëm në një valë, pastaj zvogëloni nxehtësinë në një zjarr të ulët. Shkundni shpesh. Vendoseni tiganin me kapak dhe lërini të gatuhen derisa makaronat të jenë gatuar, duke i përzier shpesh, rreth 10-15 minuta dhe duke rregulluar nxehtësinë sipas nevojës.

Leave a Comment

Your email address will not be published.