Mënyra të thjeshta + të shijshme për të shijuar dhuratat lokale

Domate me lëng, kastravec të freskët, misër të ëmbël dhe kremoz. Nuk ka asgjë si shija e ushqimeve të freskëta, të gjalla dhe sezonale. Kur ushqimet rriten në vend dhe zgjidhen në kulmin e freskisë, ato kanë shijen më të madhe, më shumë vlera ushqyese dhe janë më të këndshmet. Megjithatë, në preri veriore, ne kemi një kohë të kufizuar për të shijuar këto ushqime dhe shije të mrekullueshme. Dëshironi të përfitoni sa më shumë nga sezoni i shpërblimeve? Këtu janë disa nga këshillat e mia të preferuara!

1. Shikoni Tregjet e Fermerëve

Blerjet në tregjet e fermerëve tuaj lokalë janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të zbuluar se çfarë është në sezon, për të gjetur ushqime në kulmin e freskisë dhe aromës së tyre, si dhe për të fituar – ato janë gjithashtu shumë argëtuese! Jemi me fat që Fargo-Moorhead ka një përzgjedhje të madhe të tregjeve të fermerëve, kështu që ju mund të blini pothuajse çdo ditë të javës nga mesi i qershorit deri në tetor. Faqja jonë e internetit ka një listë të plotë të mundësive për të blerë ushqime lokale, të freskëta rreth zonës Fargo-Moorhead—duke përfshirë tregjet e fermerëve, CSA-të (bujqësia e mbështetur nga komuniteti), restorantet dhe opsionet e U-Pick.

foodofthenorth.com/buylocal

2. Mbillni një kopsht

Kopshtaria nuk është vetëm një mënyrë e shkëlqyeshme për ta bërë ushqimin e freskët dhe lokal super të aksesueshëm (çfarë ka më shumë vendas sesa një shëtitje në oborrin e shtëpisë tuaj, apo jo?), por gjithashtu ju bën të vlerësoni të gjithë punën që shkon në rritjen e ushqimit. Nëse jeni i ri në kopshtari, konsideroni të filloni të vogël me një enë ose kopsht me shtrat të ngritur. Nëse jeni duke kërkuar për një grup të mrekullueshëm për të kopshtar, bashkohuni me Growing Together: A Community Garden Ministria—një program komunal kopshtarie që ofron kohë javore kopshtarie rreth komunitetit Fargo-Moorhead. Ju punoni së bashku për të mbjellë dhe për t’u kujdesur për kopshtin dhe për të ndarë të korrat. Ose nëse jeni tashmë një kopshtar me përvojë dhe dëshironi të ndani shpërblimin, merrni parasysh t’i bashkoheni lëvizjes sonë Little Free Garden për të vënë në dispozicion prodhime të freskëta vendore për ata që kanë nevojë.

littlefreegarden.comhttps://littlefreegarden.com/

3. Provoni diçka të re, por filloni nga pak

Unë mendoj se njerëzit emocionohen pak kur arrijnë në tregun e fermerëve (veçanërisht në tregun para sezonit) dhe blejnë më shumë seç kanë nevojë. Më pëlqen t’i inkurajoj njerëzit që të fillojnë nga pak – veçanërisht me ushqimet që nuk i keni provuar më parë. Nëse nuk keni gatuar kurrë me lakër jeshile ose chard zvicerane, blini një pako të vogël dhe angazhohuni të gjeni një recetë për ta provuar atë javë. Interneti është plot me receta të mahnitshme që mund t’i zbuloni bazuar në një përbërës të caktuar. Gjithsesi, jini mendjemprehtë. Jo çdo recetë në internet është e cilësisë së lartë. Disa nga uebsajtet e mia të preferuara personale të recetave janë Bon Appetit, NYTimes Cooking, Cooking Lite dhe Saveur.

4. Bisedoni me Fermerët

Tregu i fermerëve nuk është vetëm një ngjarje argëtuese e komunitetit dhe një mënyrë për të shqyrtuar përzgjedhjen e gjerë të ushqimeve lokale. Ato janë gjithashtu mundësi të shkëlqyera për të biseduar me njerëzit që i njohin ushqimet lokale më mirë se kushdo tjetër – njerëzit që i kultivojnë ato. Kur jeni duke bërë pazar, pyesni fermerin se çfarë shije kanë ushqimet dhe si t’i përgatisni më mirë. Jam 100% i sigurt që 100% e fermerëve hanë atë që rrisin.

5. Ngrirësi juaj është BFF juaj

Konservimi, ngrirja, turshia, fermentimi – ka shumë mënyra për të ruajtur të mirat lokale, por ngrirja është shumë më e lehtë. Shumica e perimeve ngrijnë mjaft mirë (me përjashtim të trangujve dhe zarzavateve), por shumica ruhen më mirë nëse i zbardhni (zhyteni shkurtimisht në ujë të vluar menjëherë pas një banjë akulli). Qendra Kombëtare për Ruajtjen e Ushqimit në Shtëpi ofron udhëzime të bazuara në kërkime se si të ngrini më mirë (dhe të gjitha metodat e tjera të ruajtjes) për të ruajtur cilësinë dhe sigurinë më të lartë për të gjitha gjërat e mira në kopshtin tuaj.

nchfp.uga.edu/

Mesdheu Midwest: Gjetja e shëndetit dhe shijes me ushqimet e veriut

Megan Myrdal është bashkëautore e Midwest Mediterranean, një libër i krijuar për të ofruar strategji për përfshirjen e një prej dietave më të shëndetshme në botë në sektorin e zemrës së Amerikës.

6. Gjeni një libër të shkëlqyeshëm gatimi sezonal

Ushqimi sipas stinës është bërë shumë i popullarizuar dhe në dukje ka libra të panumërt kuzhine që ofrojnë ide për të shijuar ushqimet që janë në sezon. Shikoni libraritë lokale për një përzgjedhje të gjerë librash për të frymëzuar ushqimet tuaja sezonale. Një nga librat e mi të parë të gatimit, dhe që unë ende e përdor fetarisht për të frymëzuar gatimin tim sezonal, është Arti i të ngrënit të thjeshtë nga Alice Waters. Plus, do të isha i pakujdesshëm nëse nuk do të futesha në Midwest Mediterranean: Finding Health and Flavor with the Foods of the North, një libër të cilin e kam bërë bashkëautor me ndihmën e një grupi të shkëlqyer ekspertësh të ushqimit, shëndetit dhe bujqësisë. Nga. Ajo feston ushqimet e prerive veriore të përziera me teknikat dhe përbërësit kryesorë të Mesdheut. Ai përfshin gjithashtu një koleksion të mrekullueshëm të recetave!

7. Përkushtohuni ndaj perimeve tuaja

Nëse dikush është i njohur me punën tonë në Food of the North, ju e dini që ne e urrejmë mbeturinat e ushqimit. Është pjesë e historisë dhe misionit tonë për të edukuar njerëzit për çështjen e mbetjeve ushqimore dhe për të ofruar këshilla se si ta reduktojmë atë. Një veprim me të cilin vërtet përpiqem të jetoj është t’i përkushtohem perimeve të mia. Kur bimët e mia të domates janë në sezon, unë do të ha domate për çdo vakt – vezë me feta domate të freskëta për mëngjes, sallatë panzanella për drekë, BLT ose rizoto me domate për darkë. Më pëlqen ta mendoj si një sfidë argëtuese për t’u bërë vërtet krijues me të njëjtin ushqim dhe për të mos lënë asgjë të shkojë dëm. Megjithatë, ndonjëherë mund të jetë paksa shumë. Nëse mbyteni nga dhuratat, shikoni opsionet për të dhuruar në një qilar lokal ushqimor (ka një listë të ushqimeve të North-it këtu: foodofthenorth.com/donate-food) dhe për të ruajtur atë që nuk mundeni. Mbani mend.

8. Përfshini familjen

Unë jam një besimtar i zjarrtë se angazhimi i fëmijëve me ushqim dhe bujqësi është i shkëlqyeshëm për rritjen dhe zhvillimin e tyre, si dhe është një aktivitet argëtues dhe pasurues për të gjithë familjen. Nëse po mbillni një kopsht këtë vit, bisedoni me fëmijët tuaj se çfarë do të donin të rritnin. Bleni fara, komplotoni dhe mbillni kopshtin së bashku. Bleni së bashku në tregjet e fermerëve. Zgjidhni një vakt së bashku, bisedoni me fermerin dhe diskutoni se çfarë do të bëni me blerjet tuaja. Më në fund, futini fëmijët tuaj në kuzhinë! Nuk duhet të jetë çdo ditë, por përpiquni ta bëni një ditë në javë. Duhet pak më shumë punë për të përfshirë fëmijët, por përpiquni ta shihni si një “aktivitet” të ditës. Buzëqeshja e tij – dhe duke e parë atë të lumtur duke ngrënë rrepka të freskëta – ia vlen plotësisht!

Ushqimi lokal shkon përtej vetëm ushqyerjes së trupit tuaj – megjithëse është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë këtë. Është një mënyrë për të ushqyer shpirtin tuaj, për të mbështetur fermerët dhe për të pasuruar komunitetin tonë. Urime për sezonin e bujarisë dhe të ushqimit të lumtur!

Leave a Comment

Your email address will not be published.