Menuja e Sugar Factory ofron ëmbëlsira, pije dhe ushqime në Downtown Indy

luaj luaj

Filloni të pozoni dhe të postoni.

Zinxhiri amerikan i bareve, dyqaneve të ëmbëlsirave dhe restoranteve Sugar Factory, i njohur për megakoktejet, shaketë dhe hapësirat shumëngjyrëshe të Instagram-it, ka zbritur në qendrën tregtare Circle Center.

Dhe ka mundësi të mëdha për të përjetuar zilinë e rendit.

Milkshakes të çmendur shërbehen në filxhanë të veshur me çokollatë dhe sipër vihen vafla karamel, një fetë cheesecake ose kek me brymë.

Një porosi e Nutella Banana Milkshake (19 dollarë) e mbushur me banane të lyera me çokollatë, karafila me njëbrirësh spirale dhe një gjerdan karamele mund të tingëllojë mirë derisa dikush të shohë Cookie Monster Make a Wish Shake (21 dollarë) që është çokollatë Vjen në një filxhan të mbushur me patate të skuqura dhe sipër me copa biskotash me çokollatë dhe një kek me brumë blu me një biskotë dhe një donut blu me xham.

Pikat e nxehta: Hotboy and Dave’s Hot Chicken do të hapet së shpejti në Fountain Square, Mass.

Gota të ndritshme kokteji 39 dollarësh tym dhe flluskë të ngjashme me kazan.

Duke parë një listë me dhjetëra, dikush mund të jetë i kënaqur me The Big Cloud, një pije me shije mjedër blu me vodka, ananas, pjeshkë dhe pjepër dhe e zbukuruar me karamele pambuku blu me mjedër; Por më pas është The Candy Shop, një përzierje pjeshke, dhe lëng ananasi dhe portokalli me konjak, tekila dhe rum dhe të mbushura me karamele të shijshme, feta pjeshke të tharta dhe unaza karamele pjeshke.

Fabrika e sheqerit u hap në heshtje në 49 W Maryland St. këtë fundjavë pas disa vonesave nga nisja e parashikuar më 1 prill. E shtuna ishte dita e parë e rezervimeve, me vende të kufizuara për të mos mbingarkuar punonjësit e rinj dhe për të shmangur pritjet e gjata për porosi.

Marka është e fuqizuar nga yjet

Atje të ftuarit gjetën një atmosferë energjie të lartë—është e përqendruar te familja—me muzikën pop dhe R&B të vitit 2010 në listën e luajtjes.

Më shumë të famshëm po vijnë, siguroi menaxhmenti.

Është biseda e fabrikës së sheqerit, së bashku me milkshake-t, ëmbëlsirat dhe pijet më të mira.

E themeluar në Las Vegas në vitin 2010 si një dyqan ëmbëlsirash luksoze, Kim Kardashian dhe Britney Spears të shfaqura me dorezën e saj të zbukuruar me gurë të rremë Couture Pops ndihmuan për të çuar përpara markën. (Ish-menaxheri shumëvjeçar i Spears, Larry Rudolph është një partner.)

Një video mur dhe monitorë tregojnë yje që kanë vizituar vende të ndryshme të fabrikës së sheqerit. Menuja e pijeve është e përshtatur nga fotot e argëtuesve të blerë në dyqan (J-Lo, Kanye, Ice-T), dhe disa gota janë bërë me pije alkoolike në pronësi të njerëzve të famshëm, duke përfshirë Dwayne “The Rock” Johnson, Bruno Contains Tequila nga Mars Rum . Dhe tekila nga Nick Jonas. Më shumë se një duzinë kokteje janë bërë në të vërtetë nga yjet. Big Cloud u zhvillua nga Nick Cannon, ndërsa 50 Cent krijoi dyqanin e ëmbëlsirave, i cili përdor konjakun e tyre Branson.

pa të meta: Regjistrohu për lajmet e ushqimit lokal

Hapja madhështore në 23 Prill do të jetë një spektakël, tha menaxheri rajonal Donnie Eversol, me Cannon duke performuar një set DJ dhe të famshëm të tjerë që do të merrnin pjesë.

“Ne gjithmonë na pëlqen një hap shumë i butë dhe vazhdon”, tha ai. “Do të jetë çmenduri”.

Nga Lollipops në Lobster

Pijet dhe ëmbëlsirat janë në qendër të vëmendjes, por restoranti ka një menu të plotë ushqimore, duke përfshirë një shumëllojshmëri mezesh (makarona të skuqura dhe djathë, 15 dollarë), sallata, sanduiçe dhe makarona, salmon të pjekur në tepsi dhe biftek dhe karavidhe.

Rrëshqitësit e tij të ylberit të nënshkrimit vijnë të vendosur mes topuzëve me ngjyra të ndezura (25 dollarë); Flaming Hot Cheetos Monster Burger (21 dollarë) shërbehet në një simite të thekur me kore.

“Ne kemi gjithçka nga biftek dhe karavidhe – sërf dhe terren – dhe më pas të gjithë hamburgerët e përbindëshave gustator në mes. Kështu që ne kemi arritur të gjithë elementët e një menuje vërtet të mirë,” tha Eversol.

brunch e fundjavës fillon javën e ardhshme. Shikoni pirgjet e petullave me ngjyrë ylberi. Një tjetër petull do të mbulohet me akull dhe karamele pambuku.

Ofertat e vakteve të ditës së taksave: Merrni një anëtarësim falas, akull të rruar, ushqim për fëmijë dhe më shumë

Nuk ka asnjë artikull në meny që bërtet Indiana, por Eversol tha se zinxhiri shpreson të gjejë një pjatë lokale për të shtuar.

“Ne nuk e kemi marrë atë gjë për Indy ende, por jam i sigurt se do të vijë; sepse ne e dimë se ka. Është një qytet ushqimor.”

Mysafirët duhet të presin që milkshakes mund të zgjasë deri në 25 minuta për t’u përgatitur, pasi kriklat duhet të lyhen sipas porosisë.

Përveç kësaj, 20 për qind tarifë shërbimi është e detyrueshme, nga të cilat 17 për qind është me personelin e shërbimit.

Pretty in Pink është i pari

Fabrika e Sheqerit në Indianapolis është e fundit nga rreth 30 dyqane, dhe e katërta në Midwest pas dyqaneve në Çikago; Rosemont, Illinois; dhe një dyqan në Mall of America në Minesota.

Biznesi i kongresit në qendër të qytetit — fundjava pa shumë vizitorë të veshur me kostum në Konventën Comic Indiana — në një përzgjedhje të vendit.

“Është thjesht një treg i mrekullueshëm. Ne na pëlqen të jemi rreth konventave,” tha Eversol. “Ne kemi një nga qoshet më të mira në qytet.”

Hapësira prej 9657 metrash katrorë që ishte ish-Restoranti dhe Bari Palomino përmban një zonë të brendshme ngrënieje me 184 vende—duke përfshirë kthina komode me tavolina për gjashtë—një seksion bari që strehon 12 dhe një oborr spanjol të jashtëm për 32 Is.

Në hapësirën e dyqaneve të ëmbëlsirave ku pinjollët e Couture Pop shiten për 25 dollarë secila, kanaçet me karamele me shumicë në një mur dhe në një rast donuts, cheesecakes, biskota dhe makarona franceze bëhen çdo ditë në shtëpi.

Dyqani në Indianapolis po prezanton hapësirën e parë të zinxhirit Pretty in Pink Cafe të fokusuar në ëmbëlsirat me një mur karamele me zemër dhe tavan me lule, i krijuar për të tërhequr klientët më të rinj. Mendoni për shkollën fillore.

Zierja e famshme e John’s: Restoranti mirëpret gjithashtu banorë të rregullt dhe tashmë familje me fëmijë

Pink Place do të ketë menunë e vet, e cila përfshin petulla rozë për mëngjesin e vonë,

“Do të tërheqë një moshë të ndryshme demografike,” tha Eversol. “Është një situatë perfekte për ditëlindje. Mendoj se do të kemi shumë.”

Ajo funksionoi për shtatëvjeçaren Cora Bass, e cila ishte në qytet për Comic Con me babanë e saj, Benin. Duke kaluar pranë dyqanit, ajo pa muret e stolisur me trëndafila rozë dhe tërhoqi zvarrë të atin në dyqan. Brenda 10 minutash, ata ishin ulur dhe ajo po flinte në një version joalkoolik të The Big Cloud dhe po porosiste rrëshqitës të ylberit.

“Ajo e do çdo gjë rozë”, tha ai. “Kur e pa këtë, ai duhej të hynte.”

Sa i përket ditëlindjeve, stafi shërbyes i Fabrikës së Sheqerit në Indianapolis u bë shpejt me përvojë për të ndihmuar mysafirët të festonin.

Alia Dean me familjen dhe miqtë festoi ditëlindjen e saj të 13-të me një rrëshqitës të shtunën.

Ajo e dinte se restoranti ishte vendi ku donte të festonte. Ai kishte festën e ditëlindjes së tij të 12-të në një fabrikë sheqeri në Las Vegas.

“Më pëlqeu shumë, kështu që doja të vija këtu”, tha ajo. “Është shumë argëtuese. Është shumë miqësore për fëmijët.”

Kontaktoni gazetaren e IndyStar, Cheryl V. Jackson në [email protected] ose 317-444-6264. Ndiqni atë në Twitter: @cherylvjackson,

Leave a Comment

Your email address will not be published.