Mbetjet: Sonic debutimet në Hard Tea & Slush; Vanilla Ice bashkëpunon për pije energjike

Ne kemi një vështrim në disa nga idetë e produkteve të mbetura që po shfaqen kudo. Disa janë interesante, disa janë befasuese dhe disa janë ide që as nuk mund t’i ëndërronim. Ne nuk mund të shkruajmë për gjithçka që na bëhet, kështu që na mbeten disa nga kutitë tona hyrëse.

Sonic dehet me çaj të fortë dhe slime

Ndërsa Sonic Drive-In është i preferuari i shumë fëmijëve me kamerierë patinazhi dhe muzikë argëtuese, marka ka gjithashtu shumë fansa të rritur.

Birraria e Oklahomas Coop Beverage Works po shfrytëzon popullaritetin e zinxhirit të restoranteve përmes një marrëveshjeje licencimi që filloi në vitin 2021 me lançimin e Sonic Hard Seltzer. Tani po zgjeron markën Sonic në dy produkte të reja alkoolike: Çaj i ëmbël nga jugu i fortë dhe Hard Slush.

zërit të vështirë çaj i ëmbël jugor Ai ka një ABV prej 5% dhe do të jetë i disponueshëm në të paktën 38 shtete në një kanaçe të hollë 12 ons me 12 dhe 24 ons.

Sonic Hard Slush, me 6% ABV, do të paketohet në qese të ngrira gati për t’u pirë dhe do të disponohet në shijet e njohura të zinxhirit të restoranteve Cherry Limeade, Blue Raspberry dhe Watermelon. Slush fillimisht do të nisë në 15 shtete, me një shtrirje më të gjerë në mars 2023.

Nisja pason me hyrjen e markës Sonic në hapësirën Seltzer zëri i fortë seltzerJoe Coop Beverage Works Nisur në vitin 2021 Me tetë shije, duhet të ketë më shumë Në dispozicion në shumicën e SHBA deri në fund të vitit 2022, sipas prodhuesit të birrës. Sean Mossman, president i Coop Beverage Works, tha se hyrja në Hard Tea and Slush është një hap tjetër logjik.

“Pas mbështetjes dhe reagimit të jashtëzakonshëm nga i gjithë vendi për Sonic Hard Seltzer, u bë e qartë se fansat e Sonic po shijojnë përvojën e pijeve të tyre të preferuara Sonic si të rritur,” tha Mossman. “Adult Hard Tea dhe Adult Hard Slush janë zgjerime natyrale të markës dhe ne jemi të gjithë të emocionuar që fansat tanë të mund të provojnë këto shije të mahnitshme.”

Ka kuptim pse Coop Beverage Works do të përdorte Sonic për të përfituar nga pijet e ëmbla si çaji pasi kanë një bazë të fortë në jugku është zinxhiri i restoranteve Vendndodhja në të gjithë rajonin.

Sonic Drive-In nuk është gjithashtu i panjohur për alkoolin. Në vitin 2011, pasi Burger King pati sukses duke shitur birrën në disa nga lokacionet e saj, Sonic njoftoi se do të zgjidhte vendndodhjet e “Sonic Beach”. në Florida shesin verë dhe birrë,

Marka Sonic është shfaqur në produkte të tjera CPG përmes marrëveshjeve të licencimit. Vitin e kaluar, Xhel certifikatë zëri . paraqitur Paketa e vetme e përzierjes së pijeveqë lejon Që konsumatorët të shijojnë pijen e tyre të preferuar të zërit duke shtuar pluhur me aromë në ujë. Dhe para kësaj në 2021 zinxhiri i restoranteve Marka e çuditshme e Conagra-s është në partneritet me Slim Gym Për një rostiçeri me mish me aromën e Hot Dog-it të Sonic’s Chili Cheese Coney.

, Kris Kejsi

Reperi Vanilla Ice ndalon së bashkëpunuari në një pije të re energjike

Në rregull, ndaloni, bashkëpunoni dhe dëgjoni: Joyburst është këtu për të bërë një shtesë të re në hapësirën e pijeve energjike me Vanilla Ice.

No Sugar është në partneritet me markën Joyburst të kompanisë Vanilla Ice për një aromë që është padyshim vanilje. Pija e frymëzuar nga mbështjellësi “Ice Ice Baby” do t’i bashkohet shijeve të tjera të Joyburst – Elderberry, Frosé, Grape, Lime dhe Peach – në raftet në vende të zgjedhura Walmart dhe Costco.

Pija energjike me bazë bimore thekson përdorimin e përbërësve krejtësisht natyralë dhe të lehtë për t’u lexuar, të pakomplikuar. Joyburst gjithashtu ka zero kalori dhe është i verifikuar me keto dhe pa gluten.

Brad Woodgate, themelues dhe CEO i No Sugar Company, tha: “Për më shumë se një dekadë, ne kemi punuar në krijimin e recetës perfekte me shije të mahnitshme dhe karbonacion freskues, pa përdorur kafeinë natyrale të çajit jeshil, sheqer.” Deklaratë.

Si pjesë e prezantimit me reperin, Woodgate dhe Vanilla Ice regjistruan një këngë me emrin Joyburst, i cili njihet si “një nostalgjike e viteve ’90 me ritme fantastike dhe tekste të këndshme”.

Sipas të dhënave nga Allied Market Research, tregu global i pijeve energjetike vlerësohej në 45.8 miliardë dollarë në vitin 2020. Me një normë të përbërë rritjeje vjetore prej 8.2% nga 2022 në 2031, parashikohet të dyfishohet në 108.4 miliardë dollarë deri në vitin 2031.

Joyburst bashkohet me një hapësirë ​​shumë të mbushur me pije energjike që përfshin fillime më të vogla dhe oferta nga lojtarë më të njohur si Celsius, Monster Energy, Rockstar i PepsiCo dhe Baia e lançuar së fundmi, një partneritet midis gjigantit të sodës dhe Starbucks.

– Christopher Doring

Me mirësjellje të PepsiCo

PepsiCo Makarona me qese Ronnie

Kompletet e vakteve si Quaker Foods Rice-A-Ronnie dhe Pasta Ronnie nuk janë të destinuara për të thithur kohën. Me oriz, makarona dhe erëza të përpjesëtuara paraprakisht, produktet janë krijuar për të ndihmuar kuzhinierët të kursejnë pak kohë shtesë në kuzhinë. Por kjo është ajo ku divizioni PepsiCo po e çon lehtësinë një hap më tej – me ngrohjen e vet dhe të hajë ushqim për të dy markat.

Leave a Comment

Your email address will not be published.