Manteca, Londër: Tre receta makaronash për t’i provuar në shtëpi nëse nuk mund të gjeni një rezervim

sQë nga hapja e tij në janar 2020, Manteca, restoranti italian i zhurmshëm në Shoreditch, është kthyer në një histori suksesi pandemik, kryesisht falë pjatave të pamohueshme të shijshme të makaronave të bashkëthemeluesit dhe kuzhinierit Chris Leach.

Duke tërhequr vëmendjen nga pothuajse çdo botim ushqimor me bazë në Londër, makaronat e mbështjellë me dorë dhe prerjet e mishit nga hunda në bisht të Manteca-s vendosën vulën e tyre në skenën e ushqimit në Londër në një kohë kur perspektivat e industrisë së mikpritjes dukeshin të zymta.

Përshpejtoni deri në ditët e sotme, dhe ata që nuk mund të ngopen me kuzhinën e shijshme të Manteca-s, por që nuk mund të marrin një tavolinë në vendin jashtëzakonisht të popullarizuar, janë me fat. Këto receta të thjeshta nga Mastermind do të kënaqin dëshirën tuaj në vetvete dhe do t’ju lejojnë të shijoni disa klasike Manteca nga tavolina juaj e ngrënies.

Tagliatelle me salce hudhre te eger

This is the perfect recipe for the start of wild garlic season

” height=”6000″ width=”4000″ layout=”responsive” class=”inline-gallery-btn i-amphtml-layout-responsive i-amphtml-layout-size-defined” on=”tap:inline-image-gallery,inline-image-carousel.goToSlide(index=1)” tabindex=”0″ role=”button” data-gallery-length=”4″ i-amphtml-layout=”responsive”>

Kjo është receta perfekte për të nisur sezonin e hudhrave të egra.

(manteca)

punon: 2

Komponenti:

Për salcën e hudhrës së egër:

200 gram hudhër të egër

50 gram vaj ulliri

Për Tagliatelle:

200 gram tagliatelle

20 gram gjalpë

salcë me hudhër të egër

limon

majë thekon djegës

piper i zi për shije

djathë i grirë

Metoda:

Lani hudhrat e egra. Sillni një tenxhere të madhe me ujë të ziejë dhe lyejeni me kripë.

Zbardhni hudhrën e egër për 2 minuta, sisni dhe përzieni me vaj për të bërë një pastë të butë.

Gatuani makaronat sipas dëshirës tuaj, kur makaronat të jenë gati, sitini makaronat dhe kurseni pak ujë me makaronat.

Në një tigan ngrohim gjalpin, shtojmë salcën e hudhrës së egër dhe në këtë salcë hedhim makaronat duke shtuar edhe pak ujë makarona nëse është e nevojshme. Shtoni një shtrydhje limoni dhe rregulloni erëzat dhe limonin derisa të shijojë mirë për ju.

Kur makaronat të jenë zbutur, ndajini në dy pjata dhe spërkatni me peta të thata djegës, disa degë piper të zi dhe grini pak parmixhan mbi secilën pjatë.

tonarelli casio e pepe

A minimalist classic

” height=”6217″ width=”4145″ layout=”responsive” class=”inline-gallery-btn i-amphtml-layout-responsive i-amphtml-layout-size-defined” on=”tap:inline-image-gallery,inline-image-carousel.goToSlide(index=2)” tabindex=”0″ role=”button” data-gallery-length=”4″ i-amphtml-layout=”responsive”>

(manteca)

punon: 2

Komponenti:

20 g piper të zi të sapo bluar – ose përdorni një përzierje piper të zi – të zi, rozë, madje edhe Shekwan

40 gram më i trashë

60 gr Pecorino Romano i grirë plus më shumë për mbarim

200 gram tonareli ose spageti

2 limonë

Metoda:

Lëreni një tenxhere të madhe me ujë të vlojë. Kripë derisa uji të shijojë shumë – por jo si oqeani! Gatuani disa minuta sipas udhëzimeve në paketim ose për makarona të freskëta.

Filloni salcën disa minuta para se makaronat të jenë gati. Skuqini piperin e zi në një tigan të thatë derisa të marrë aromë, por mos e lini të digjet për asnjë minutë. Shtoni një tigan të madh të mbushur me gjalpë dhe ujë me makarona dhe lërini të ziejnë së bashku derisa të emulsohen.

Vendosni makaronat në emulsifikim të zier me djathë. I përziejmë fort derisa të bashkohen mirë dhe të gjitha makaronat të mbulohen, duke shtuar pak lëng limoni. Ndani makaronat në dy pjata dhe sipër me një rende të fundit pecorino të freskët dhe piper të freskët.

strozapreti alla norsina

This recipe is easy to adapt at home: you can use any kind of sausage and make it with or without truffle

” height=”6720″ width=”4480″ layout=”responsive” class=”inline-gallery-btn i-amphtml-layout-responsive i-amphtml-layout-size-defined” on=”tap:inline-image-gallery,inline-image-carousel.goToSlide(index=3)” tabindex=”0″ role=”button” data-gallery-length=”4″ i-amphtml-layout=”responsive”>

Kjo recetë përshtatet lehtësisht në shtëpi: Mund të përdorni çdo lloj sallami dhe ta bëni me ose pa tartuf.

(manteca)

punon: 2

Komponenti:

200 gram strozapretti ose makarona të shkurtra të ngjashme

25 ml vaj ulliri

100 gram sallam derri

1 thelpi hudhër

75 ml verë e bardhë e thatë

50 ml krem ​​dopio

15 g tartuf të zi të konservuar

60 gram parmezan i grirë

1 tartuf i vogël i zi (nëse përdoret)

Metoda:

Ngrohni vajin në një tigan, shtypni thelpin e hudhrës dhe copëtoni salsiçen në copa të vogla dhe aplikoni pak ngjyrë në salsiçe. Kur sallami të jetë gatuar, hiqni thelpin e hudhrës dhe shtoni verën e bardhë dhe përgjysmoni. Shtoni kremin dhe tartufin e konservuar dhe mbajeni në zjarr të ulët.

Gatuani makaronat sipas dëshirës tuaj dhe shtoni në salcë, ndizni pak nxehtësinë dhe hidhini derisa makaronat të jenë lyer plotësisht me djathin.

Vendosni makaronat në dy tas dhe përfundoni me tartuf të freskët, nëse përdorni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.