Makarona të freskëta me një pjekje aziatike në nyjen Phrom Phong

Ndërsa Phrom Phong tashmë krenohet me një numër në rritje restorantesh që shërbejnë një pjesë të Italisë, një opsion i ri është hapur për ata që janë të uritur për makarona të shijshme me nota nga Azia.

Pranë librarisë së vjetër Dasa Book Café, The Lobster Main Kitchen u hap kohët e fundit për të shërbyer makarona të shijshme, pica dhe prerje bifteku të tymosur me dru pishe – Priyapat “Cook” Liangsrisuk punonte në Hotelin Shangri-La dhe në hotelin e famshëm Michelin më të mirë të mësuar në vitet e mia duke bërë. -L’Atelier de Joel Robuchon me yll.

Kuzhina kryesore e karavidheve ishte një përmirësim nga projekti i pandemisë së pasionit të kuzhinierit, Kuzhina Virtuale e karavidheve, ku krijoi pjata shtëpiake për ata që ngecnin në shtëpi. Pjatë e shkrirë si . me tom yum Makarona me karkalec lumi të pjekur në skarë dhe pastë kremi Miso me tofu të butë dhe kaprol salmon, platforma e shpërndarjes u bë aq e popullarizuar brenda disa muajsh saqë tërhoqi të rregulltit e saj.

Foto: Kokosi Bangkok

“Përshtata atë që mësova nga ato kuzhina dhe e përziva me shije më të njohura për njerëzit tajlandez,” tha Cook. Ajo mohon që restoranti i saj është i kufizuar vetëm në kuzhinën “italiane”.

Paripat “Cook” Liangsrisuk gatuan në kuzhinë. Foto: Kokosi Bangkok

Filloni me ikonën e ushqimit të rehatshëm, i trashë, i butë dhe i kënaqshëm supë me kërpudha (140 THB) Plot aromë prej dheu. Një tjetër meze e këndshme për turmën, e mrekullueshme për çdo darkë tartari i salmonit (390 THB). Po flasim për salmon të prerë në kubikë të përzier me djathë parmixhano, qepe turshi, lëng agrumesh dhe barishte të freskëta.

Supë me kërpudha (140 THB). Foto: Kokosi Bangkok

Do të ishte gabim të mos porosisje asnjë makarona gjatë ngrënies atje. Kuzhinierët përgatisin makaronat e freskëta me teksturë dhe shije të pasur falë një truku të thjeshtë: Pa shtuar ujë. Në vend të kësaj, ajo i hedh me vezë organike pule dhe rosë.

si shkop me klasik Tagliatelle Amatriciana (Salcë domate, qepë të karamelizuara, proshutë të tymosur dhe djathë pecorino për 320 THB) Ose hidheni një shkallë të lartë Brenç me tagliatelle Umami (THB400), një recetë e frymëzuar nga Japonia me petë të sheshta në formë fjongo të njomur me salcë kremi miso dhe të mbushura me tofu të butë, kaproll salmon dhe. katsuobushi (Tun skipjack) të holla si letra.

Tagliatelle Amatriciana (320 THB). Foto: Kokosi Bangkok

Kushtojini vëmendje tabelave të menusë të shkruara me dorë në mure ose humbisni ofertat speciale të rastit si p.sh. Rizoto me shafran dhe gjuhë viçi (690 THB) ose Arabiata e zezë me pica me kallamar (340 THB). Ato do të rrotullohen çdo javë ose çdo muaj në varësi të përbërësve në kuzhinën e kuzhinierit.

Rizoto me shafran dhe gjuhë viçi (690 THB). Foto: Kokosi Bangkok

Ka një oxhak në pjesën e pasme ku ajo mund të gjendet në skarë dhe duhan me dru pishe. Një nga biftekët më të mirë, si p.sh. australian Wagyu T-Bone, është gjithashtu një kënaqësi e shkëlqyer, së bashku me karavidhe të Maine. Çmimi i tyre bazohet në peshë.

Ndërsa restoja është e përshtatshme për vegjetarianët, menyja e saj vegjetariane mbush një faqe të tërë.

Tartari i salmonit (390 THB). Foto: Kokosi Bangkok

mbylle festën me një triamisu (200 THB) që vjen me shtresa luksoze rumi me erëza, bamje, krem ​​dhe mascarpone – të gjitha me një spërkatje pluhur ekspres sipër.

Tiramisu (200 baht). Foto: Kokosi Bangkok

Kuzhina kryesore e karavidheve ndodhet në rrugën Sukhumvit dhe është e arritshme vetëm disa minuta më këmbë nga BTS Phrom Phong. Aktualisht është e hapur nga mesdita deri në orën 22:00 çdo ditë përveç të martës.

Foto: Kokosi Bangkok
Foto: Kokosi Bangkok

Gjeje:

kuzhina kryesore e karavidheve
714/7, rruga Sukhumvit (midis Sois Sukhumvit 26 dhe 28), Khlong Tan, Khlong Toi
bts nga phong
Çdo ditë nga mesdita deri në 22:00 përveç të martës
061-358-2960

Leave a Comment

Your email address will not be published.