Le Creuset sapo prezantoi një koleksion të ri mahnitës plot ngjyra të vjeshtës – SheKnows

Nëse blini një produkt ose shërbim të rishikuar në mënyrë të pavarur përmes një lidhjeje në faqen tonë të internetit, ShekNow mund të marrë një komision filial.

Nëse jeni tipi që ju pëlqen të investoni në pjesë të trashëgimisë, atëherë enët e pjekjes Le Creuset ndoshta kanë qenë në radarin tuaj për mjaft kohë. Marka e dashur për Ina Garten prodhon pjata pjekjeje me gize me cilësi të lartë që janë të destinuara të zgjasin gjithë jetën (dhe më pas disa) dhe vijnë me ngjyra dhe modele të bukura—duke përfshirë një motiv të ri degë ulliri që ju lejon të gatuani. Çon në ” dielli”. Zonat e lagështa të Provence”, siç lexohet në faqen e internetit Le Creuset.

histori e lidhur

Target ka pizhame familjare të adhurueshme që përputhen për Halloween dhe ato janë në dispozicion tani


Koleksioni i Degës së Ullirit përmban tre pjesë të mrekullueshme me ngjyra vjeshte: një tenxhere supe Le Creuset Signature, një furçë, një disk, një tavë drejtkëndore Heritage, një tavë katrore Heritage dhe një vaj ulliri.

Tenxhere supe me firma të koleksionit të degës së ullirit

imazh i ngarkuar me dembel

Imazhi: Le Creuset

Tenxherja e supës prej Gize Signature Le Creuset ndihmon që supat dhe makaronat tuaja të bashkohen falë shpërndarjes së barabartë të nxehtësisë dhe anëve të thella, perfekte për zierje. Motivi i Degës së Ullirit shkëlqen dhe është i disponueshëm në ngjyrë jeshile artichute dhe të bardhë pambuku mat.

Brazer Koleksioni i Degës së Ullirit

imazh i ngarkuar me dembel

Imazhi: Le Creuset

Brazeri është projektuar për të siguruar ngrohje të qëndrueshme, të njëtrajtshme për copat e mëdha të mishit dhe perimeve të dendura. Por mund të përdoret edhe për pjekjen, skuqjen, avullimin dhe përgatitjen e tavave. Braiser i Koleksionit të Degës së Ullirit vjen në katër ngjyra të ndryshme duke përfshirë bluzën Marseille dhe indigo dhe një ngjyrë Nektari me ton mjalti.

Pjatë Koleksioni i Degëve të Ullirit

imazh i ngarkuar me dembel

Imazhi: Le Creuset

Salca juaj nuk do të shijojë kurrë më mirë kur gatuhet në Le Creuset Olive Branch Collection Saucier. Është madhësia perfekte për salca, rizoto ose perime të skuqura dhe vjen në këtë pambuk të bukur mat. Dhe si të gjitha enët e gatimit Le Creuset, ju nuk keni nevojë ta shijoni këtë tigan dhe mund ta vendosni në pjatalarëse.

Koleksioni i Degës së Ullirit

imazh i ngarkuar me dembel

Imazhi: Le Creuset

Vaji i ullirit mund të jetë një nga përbërësit më të rëndësishëm që duhet të keni në kuzhinën tuaj dhe tani mund ta ruani me stil me koleksionin e degës së ullirit të Le Creuset. Vjen në pesë ngjyra të frymëzuara nga natyra dhe mban 20 ounce të lëngshme që duhet të përmbajnë ar të lëngshëm.

Koleksioni i degës së ullirit Tavë drejtkëndore e trashëgimisë

imazh i ngarkuar me dembel

Imazhi: Le Creuset

E disponueshme në Marseille, Indigo, Artichout, Pambuku Mat dhe Nektar, Koleksioni Le Creuset Olive Branch Heritage Rectangular Tava Dish është e vetmja pjatë që ju nevojitet për të gjitha krijimet tuaja me tavë. Mund të përdoret gjithashtu për recetat e ëmbëlsirave, marinimin e mishit, zierjen e peshkut dhe çdo recetë tjetër ku keni nevojë për shumë hapësirë ​​për të gatuar dhe një kapak të mbyllur fort për të mbajtur lagështinë.

Koleksioni i Degës së Ullirit Tavë e Sheshit të Trashëgimisë

imazh i ngarkuar me dembel

Imazhi: Le Creuset

Për pjatat më të vogla me tavë, tava katrore Le Creuset në motivin e degës së ullirit është një përshtatje e përsosur. Mund të mbajë 2 deri në 3 racione të një tavë, ëmbëlsirë ose pjatë tjetër dhe shpërndan nxehtësinë në mënyrë të barabartë për një rezultat perfekt.

Investoni në një ose disa pjesë të Koleksionit të Degës së Ullirit Le Creuset për të përmirësuar lojën tuaj të gatimit dhe për t’i shtuar koleksionit të enëve tuaja të trashëgimisë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.