Lafayette – Princi Ballkanik i Restoranteve dhe Kabareteve

Lafayette - Princi Ballkanik i Restoranteve dhe Kabareteve,restaurantnews.com, Lafayette nuk është thjesht një restorant apo klub – është një zonë e katarsisit dhe sintezës së ushqimit, pijeve, muzikës dhe teatrit me cilësi të lartë.

Ekipi i njohur i arkitektëve është përgjegjës për pamjen magjepsëse dhe klas të kabare-restorant-klubit të parë serb, i cili mbulon 1800 metra katrorë dhe përfshin një grusht dritash, kabina të rehatshme, një skenë, një zonë simpatike bar dhe një kopsht. e cila ka pamje nga lumi Sava. Ekipi artistik prej 80 artistësh prodhon një nga shfaqjet më prestigjioze të kabareve në botë.

Menuja origjinale, e krijuar nga një ekip me përvojë kuzhinierësh, kombinon kuzhinën franceze me një përzgjedhje të madhe verërash dhe koktejesh të zgjedhura, së bashku me shijet moderne aziatike. 9. jashtë nga Fillestare, karpacio me theksuar Lafayette, tartare bifteku japonez, foie gras, sallatë edamame, sallatë me oktapod, Fileto rosë krokante dhe mëlçi e nxehtë e patës.

Mocarelës Burrata i është dhënë një ndryshim vjeshtë-dimër dhe shërbehet me angjinare me glazurë, patate të skuqura dhe pluhur kopër. Ky meze i shijshëm mbushet me xhel me domate të verdha qershi. Mëlçia e nxehtë e patës në pain d’apis (brekë me xhenxhefil tradicional francez) e mbushur me mollë të marinuara në salcë tartufi dhe xhenxhefil. Një përzgjedhje e djathrave dhe proshutës përfaqësojnë disa nga baret aromatike më të lakmuara në botë: Roquefort, Brie, Comte, Tomé de Savoie dhe proshuta të thara në ajër pa tym ose zjarr. Supa Wagyu viçi dhe parmixhani është bërë nga një lloj i veçantë viçi japonez. Menuja përfshin gjithashtu makarona autentike dhe pjata rizoto.

Seksioni aziatik i menusë ofron rreth njëzet specialitete sushi që janë përshtatur me shijet e kuzhinës kontinentale evropiane. Për të gjitha gatimet përdoret vetëm peshku i freskët. Ngjalat Unagi importohen nga Japonia, ndërsa toni, salmoni dhe oktapodi vijnë direkt nga deti Adriatik.

Specialitetet e sushit janë “Dragon Roll”, “Red Phoenix”, “Pink Gravlax Roll” dhe “Lafayette Roll”. “Ngrënia e ngadaltë” ekziston për një arsye. Për shembull, gjoksi i viçit gatuhet ngadalë në furrë për tetë orë për të ruajtur lëngjet dhe shijen e plotë të mishit. Mishi Confit përgatitet për 12 orë dhe shërbehet me kuskus dhe patate gratin në një pecetë.

Themeluesi i Lafayette Cabaret Club dhe krijuesi i konceptit, Aleksandar Kajmakovi?, bëri një deklaratë ekskluzivisht për RestaurantNews.com: “Aktualisht, ne menaxhojmë më shumë se 15 restorante të profileve të ndryshme në Serbi. Unë e konsideroj Lafayette të plotë. Shumë ndryshe, koncept i ndryshëm dhe unik. Lafayette nuk është thjesht një restorant apo klub, ai është një koncept thelbësor unik, qëllimi kryesor i të cilit është të “përvetësojë” të pesë shqisat e mysafirëve tanë. Ne jemi një gastronomik dhe teatror. indiferent.”

Bari i Lafayette prodhon shtatë kokteje të veçanta. Ai ka perfeksionuar recetat duke ndjekur pulsin e kuzhinës molekulare dhe të ushqimit të kuzhinierëve, por edhe të aktorëve në skenë. Ekipi i tij donte të siguronte që 22 kamerierë dhe 13 banakierë ishin pjesë e performancës. Kështu, gjatë performancës së “Roxanne”, për saktësisht 42 sekonda, sa është kohëzgjatja e pjesës solo të violinistit, lokali bëhet kryefjalë teksa përgatitet kokteji Roxanne para publikut. I djegur me pasion, lëngu i kuq i ndezur derdhet në një gotë martini premium që është e mbushur me tym dhe flakë.

Frymëzuar nga Franca, kokteji i firmës “Lafayette” është një kulm i vërtetë. Koktejet përfshijnë konjak francez premium, liker portokalli dhe verë të kuqe të bërë nga katër varietete rrushi. Pija shërbehet në një dërrasë druri të bërë nga arra tradicionale serbe dhe e mbuluar me gjethe ari, fruta pylli dhe disa agrume. zile tymi, Oferta e koktejit përfshin edhe koktejin e famshëm “Merrill Monroe”, i cili mban erë si parfumi i parezistueshëm “Chanel 5”. Pijet e tjera që gjenden në meny përfshijnë shampanjën franceze të nivelit të lartë, verën e zier, uiski japonez Yamazaki, malt kafeje Nikka, verë franceze sushi dhe 100 për qind kafe braziliane nga linja Tierra.

Për adhuruesit e ëmbëlsirave, Lafayette ofron shtatë ëmbëlsira speciale të përgatitura nga mjeshtra Bojana Bukavi. Ëmbëlsirë është bërë nga mëlçia e patës në terine të ëmbël me çokollatë foie gras dhe është një nga ëmbëlsirat më të mrekullueshme. Ëmbëlsirat e tjera tipike përfshijnë Gianduia Crempita, Chocolate Nest, Cote d’Azur dhe Yuzu Tart.

Kazmakovy? Ai shton, “Çelësi i suksesit të Lafayette qëndron në origjinalitetin e tij. Bota jonë është plot me restorante, klube, teatro dhe kabare. Për shkak të përzierjes unike, vetëm Lafayette shkakton katarsis të plotë tek mysafirët. Mysafirët tanë vijnë në Beograd nga pjesët më të largëta të Evropës dhe botës vetëm për të ndjekur një shfaqje në Lafayette dhe për të shijuar kuzhinën e tij ndërkombëtare.

Çdo fundjavë, koreografë të njohur dhe interpretues të talentuar organizojnë një shfaqje spektakolare në kabare, duke krijuar një eksperiencë të paharrueshme për të ftuarit që marrin pjesë vetë në disa nga aktet. Drejtori artistik dhe koreografi i programit në Lafayette është Milan Gromily. Pas kabaresë, Lafayette shndërrohet në një klub ku të ftuarit mund të kërcejnë dhe të bashkohen me ritmin e DJ-së së famshme deri në agim.

për më shumë informacion ju lutemi vizitoni https://lafayette.rs/mobile/mobile.html,

Leave a Comment

Your email address will not be published.