Ky restorant Glam D.C. ka një shfaqje fishekzjarre çdo natë të vitit

Disa herë çdo natë në L’Ardente, një truk i shkëlqyeshëm i festës do të jetë të dilni nga një ëmbëlsirë dhe e gjithë dhoma e ngrënies e veshur me perde Missoni do të ndalet menjëherë dhe do të shikojë.

Që nga hapja e tij tetorin e kaluar, restoranti “glam italian” i shefit të kuzhinës David Deshi në zhvillimin e ri me shkëlqim të Capital Crossing ka hedhur në erë 22 raste të xixëllonjave, duke zbuluar 5300 ëmbëlsira verbuese deri më tani. Oferta komplimente, e disponueshme sipas kërkesës, të kujton të gjitha llojet e rasteve të veçanta për të cilat klientët mund të jenë – ditëlindje, diplomime, fejesa, përvjetorë, një punë të re.

“Është diçka që mund ta shihni në qytetet simpatike si Vegas ose Miami, por jo shumë në DC. Duke dalë nga COVID, ne donim ta bënim energjinë në L’Ardente të ndjehej si një restorant festiv,” tha një përfaqësues për Eater.

Të ftuarit në L’Ardente po kapin shfaqjen e dritës një minutëshe mbi një tortë me çokollatë.
l’ardente

Eater 38, gati për t’u futur në restorantin më të mirë të ri, tërheq vëmendjen edhe për lazanjat e tij me 40 kore, picën e ajrosur të gatuar në furra të veshura me ar, martini dekadente ekspres, koleksionin mbresëlënës të artit pop dhe klientelën e skenës (Obama) . kohët e fundit kanë dalë një natë në një nga kabinat e tyre me ngjyra të çmuara). Asnjë i ftuar i famshëm nuk ka kërkuar ende xixëllonja, për përfaqësues.

Ndërsa Desi’s Central u shërben spektatorëve të shfaqjeve teatrale së bashku me ëmbëlsirat në Central dhe Unconventional Diners, restoranti i tyre më i ri D.C. duket se është vendi më popullor për të parë xixëllonjat në çdo natë të caktuar. Të premteve dhe të shtunave në L’Ardente, rreth 10 deri në 15 startues të festës parakalojnë rreth dhomës së ngrënies në rritje përpara se të zbarkojnë në destinacionin e tyre përfundimtar. Në netët e tjera, ka rreth katër deri në pesë finale të zjarrta. Patronët mund të shënojnë një kërkesë pas darkës në Reci ose të kërkojnë nga serveri i tyre në tryezë për një vakt në mes. A falsifikojnë disa njerëz një rast të veçantë vetëm për t’u bashkuar me argëtimin? E padyshimtë.

“Ne padyshim ndiejmë ‘wink-wink, shtytje-shtytje’ ndonjëherë nëse dikush e sheh një të tillë dhe dëshiron një të tillë në tavolinën e tyre.

Një pjesë e magjisë së Instagrammable është se sa kohë dhe sa zgjat shfaqja e dritës (rreth një minutë të plotë). Xixëllonjat i përmbahen tortës me çokollatë me 13 shtresa ose pudingut të bukës, por çdo ëmbëlsirë nga pastiçeri Manabu Inoue do t’i përshtatet. Për servirjet e buta sezonale ose tiramisu, të cilat vijnë të mbuluara me topa çokollate dhe gjithashtu të vënë në zjarr, nuk ka asnjë mënyrë të vërtetë për të përhapur siç duhet xixëllonjat në ëmbëlsirë. Pra, është ngjitur në një pjatë të veçantë me një etiketë çokollate e cila shpjegon arsyen e festës. Disa pjata të shijshme aromatizohen gjithashtu me ndihmën e shtizave prej ari metalike:

Për të katërt korrikun e parë në DC, L’Ardente do të shkojë me një darkë vere me tre pjata të mbushura me kurse luksoze si Chilled Lobster dhe Stuffed Soft Shell Crab (200 dollarë). Dhe konservatori i tij në çati në katin e 13-të me pamje nga horizonti i DC-së (90 dollarë) organizon një festë për shikimin e fishekzjarreve, të kompletuar me verë, flluska, një karrocë druri sandali dhe nëntë lloje kafshimesh ëmbëlsirash. Të dyja festimet e L’Ardente janë shitur, por ka një listë pritjeje për festën në çati.

Leave a Comment

Your email address will not be published.