Kuzhinieri i javës: Transplanti i Pontotok shijon gatimin për familjen, kishën

Pontotok – Kur Scotty Albright dhe gruaja e tij, Connie, u transferuan në Pontotok në vitin 2019 për të ndihmuar në kujdesin për vjehrrën e tyre, ata nuk ishin të sigurt se ai do t’i pëlqente.

Albright, 72 vjeç, u rrit në Knoxville, Virxhinia dhe kishte një stacion shërbimi dhe shërbim prishës në Manassas, Virxhinia për 44 vjet.

“Tani që jam këtu, nuk mendoj se do të vazhdoj më kurrë”, tha Albright. “Njerëzit këtu janë shumë të mirë.”

Albright u përdor për të gatuar darkën e së mërkurës në kishën në Virxhinia. Kur ai dhe Koni mbërritën në Pontotok, ai i nxiti të merrnin pjesë në grupin e studimit të Biblës për burra në Maple Drive Presbyterian.

“Unë thashë se nuk isha i sigurt, se nuk i njihja ata njerëz aq mirë sa Bibla, por shkova”, tha ai. “Ata hanin snacks, si biskota Hardies ose Tin Nikel. Fillova të bëja për ta mëngjesin pulao dhe joshi. Kur gatuaj, ato janë shumë të kënaqshme. U befasova që atij i pëlqente gjithçka që i pëlqente”.

Albright tha se gjyshja e saj kishte një ndikim të madh në gatimin e saj.

“Kur ajo nuk jepte mësim, ajo ishte në kuzhinë”, tha ai. “Ajo bënte biskotat dhe biskotat më të mira të tërshërës që keni provuar ndonjëherë. Ajo përdorte gjithmonë gize dhe kishte një kanaçe me vaj pranë sobës. Ne ngrijmë domate dhe bishtaja, misër dhe fasule lima. Si fëmijë, ne ndihmuam. Kjo është ajo që bëre me entuziazëm pasi mbarove shkollën biblike me pushime.”

Albright u fut në skarë në fund të viteve 1980. Ai filloi me gjëra të tilla si biftek dhe shkoi deri në pirjen e duhanit të gjelit të detit.

“Ushqimi im i preferuar është çdo gjë që mund të gatuaj në skarë – biftek i pjekur në skarë, lulelakër dhe shparg – me të gjithë vaktin e gatuar në skarë”, tha ai.

Albright ka zbuluar se ai dhe gruaja e tij dhe vjehrra e tij, Edith Littlefield, janë të moshuar, nuk kanë më nevojë dhe nuk mund të hanë aq mish sa hanin dikur.

“Unë mund të gatuaj dy biftekë dhe t’i pres në një dërrasë prerëse, dhe pastaj të gjithë marrin atë që duan,” tha ai. “Dy biftekë do të ushqejnë katër njerëz. Tre bërxolla derri, të prera në feta, do të ushqejnë katër veta.”

Ndërsa Albright pëlqen të gatuajë në skarë, asaj i pëlqen gjithashtu të gatuajë tava dhe makarona, dhe ajo merr shumë receta nga allrecipes.com.

“Unë bëj shumë vakte që Edit i pëlqejnë dhe gjithmonë kemi mbeturina”, tha ai. “Ne jemi ngrënës pikante – edhe vjehrra ime, 95 vjeçe, nuk i pëlqen ushqimet pikante”.

Albright gatuan pothuajse çdo ditë dhe këtë e bën sepse i pëlqen.

“Më pëlqen kur njerëzve u pëlqen diçka që bëj,” tha ai. “Unë e quaj atë Gatim me kokë të madhe – marr një kokë të madhe kur thonë se i pëlqen.”

A njihni një kuzhinier të mirë? Dërgoni nominimin tuaj te Ginna Parsons, Kuzhinieri i Javës, PO Box 909, Tupelo, MS 38802. Ose mund t’i telefononi ose t’i dërgoni email në 662-678-1581 [email protected],

Tavë mëngjesi me suxhuk. Thomas Wells / Gazeta Ditore

Tavë mëngjesi me suxhuk

material
1 (16 ons) bukë rrush të thatë
10 lidhje me sallam
6 vezë
1 1/2 filxhan qumësht
1 1/2 filxhan gjysmë e gjysmë
1 lugë çaji vanilje
1/4 lugë arrëmyshk i bluar
1/4 lugë çaji kanellë të bluar
1 filxhan sheqer kaf të paketuar
1 shkop gjalpë ose margarinë të zbutur
2 lugë shurup panje
1 filxhan pekan, të prera përafërsisht

udhëzim
Lyeni me yndyrë një tavë qelqi 9×13 inç. Prisni bukën me rrush të thatë dhe vendoseni në enë për pjekje.
Lidhje me suxhuk kafe; Hiqeni dhe prisni në copa të madhësisë së kafshimit. Përziejini me bukë në enë për pjekje.
Në një tas të madh, rrihni vezët, qumështin, hallvën, vaniljen, arrëmyshkun dhe kanellën derisa të përzihen. Hidhni mbi bukë dhe sallam. Mbulojeni me mbështjellës plastik dhe vendoseni në frigorifer për 8 orë ose gjatë gjithë natës.
Bashkoni sheqerin kaf, gjalpin, shurupin e sheqerit dhe pecanët. Lugë për lugë sipër tavës. Piqni pa mbuluar në 350 gradë për 35 deri në 40 minuta, ose derisa një thikë e futur në qendër të dalë e pastër. Shërbejeni të nxehtë. Bën 8 deri në 10 racione.

Makarona Cajun Chicken

material
8 oz makarona linguine
2 gjysma gjoksi pule pa lëkurë dhe pa kocka
2 lugë çaji erëza Cajun
2 lugë gjelle gjalpë
1 spec i kuq zile, i grire
1 piper i gjelbër, i grirë
1 qepë e madhe, e grirë
1 filxhan krem ​​të rëndë
1/4 lugë borzilok të thatë
1/4 lugë piper limoni
1/4 lugë kripë
1/8 lugë hudhër pluhur
1/8 lugë piper i zi
1/4 filxhan djathë parmixhano të grirë

udhëzim
Lëreni të vlojë në një tenxhere të madhe me ujë pak të kripur. Shtoni makaronat dhe gatuajini 8 deri në 10 minuta ose derisa të jenë al dente; Kullojeni.
Pritini pulën në copa sa një kafshatë, shtoni erëza Cajun dhe vendoseni në një qese me zinxhir. Shkundni në pallto.
Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare, skuqni pulën në gjalpë derisa të zbutet pothuajse, 5 deri në 7 minuta. Shtoni piper dhe qepën. Skuqeni dhe përzieni për 2 deri në 3 minuta. ngrohuni.
Shtojmë kremin, borzilokun, piperin e limonit, kripën, pluhurin e hudhrës dhe piperin e zi dhe e ngrohim. Shtojmë linguinën e gatuar, të kulluar dhe e lëmë të ngrohet. Spërkateni parmixhanin e grirë dhe shërbejeni.

kiche i shijshëm

material
8 ons proshutë
2 kore byreku (9 inç), të paziera
2 gota djathë çedër të grirë të grirë
1 filxhan djathë Monterey Jack i grirë
3 lugë gjelle miell
5 vezë të rrahura lehtë
1 1/2 filxhan gjysmë e gjysmë
1/2 filxhan qepë të copëtuar
1 (4 ons) kanaçe djegës jeshil të prerë në kubikë, të kulluar

udhëzim
Vendosni proshutën në një tigan të madh të thellë dhe gatuajeni në zjarr mesatar derisa të skuqet në mënyrë të barabartë. Kullojeni, thërrmoni dhe lëreni mënjanë.
Vendosni koret në dy pjata byreku prej qelqi 9 inç. Spërkatni proshutën në fund të secilës kore.
Përzieni gjizën dhe miellin për të gjitha qëllimet në një tas.
Në një tas të veçantë, rrihni së bashku vezët, kremin, qepën dhe specat e gjelbër. Shtoni përzierjen e djathit dhe përzieni mirë.
Ndani përzierjen në dy kore byreku. Piqeni në 350 gradë për 60 deri në 70 minuta derisa të piqet. Lëreni të qëndrojë 10 minuta para se ta shërbeni.

Byrek me tenxhere me pule Edith

material
2 (12 ons) kanaçe gjoks pule të grirë
Piper i zi
2 qese (12 ons) perime të përziera të ngrira
2 kanaçe krem ​​supë pule
2 gota Mix për pjekje Bisquick
2 gota dhallë
1 shkop gjalpë të shkrirë

material
Kullojeni lëngun e pulës dhe rezervoni lëngun. Thyjeni pulën me një pirun në fund të tavës 9×13 inç. Sipër pulës spërkatni shumë piper të zi.
Gatuani perimet e ngrira sipas udhëzimeve dhe kullojini.
Kombinoni perimet e gatuara, kremin e supës së pulës dhe lëngun e rezervuar të pulës në një tas të madh. Hidhni sipër pulës.
Përzieni Bisquick-in, dhallën dhe gjalpin e shkrirë derisa të jetë homogjene. Hidheni masën në enë për pjekje dhe lëreni me një shpatull. E pjekim ne 350 grade per 1 ore ose derisa te marrin ngjyre te arte siper.

hamburger gulash

material
1 kile makarona me bërryl
2 paund mish viçi të bluar
1 qepë e madhe, e grirë
1 piper i grirë, i grirë
2 thelpinj hudhre, te shtypura
4 lugë paprika të tymosur
2 kanaçe Domate Ro-tail, të pure

udhëzim
Ziejini makaronat derisa të gatuhen; Kullojeni dhe lëreni mënjanë.
Në një tigan të madh, viçi i grirë kafe; Hiqni vajin. Shtoni qepët dhe piper dhe ziejini derisa qepa të bëhet e tejdukshme. Shtoni hudhrën, paprikën dhe purenë e domateve. Ziejini për 10 minuta. I përziejmë makaronat e gatuara e të kulluara. Përziejini mirë dhe shërbejini.

Brinjët e tymosura të shpinës së foshnjës

material
3 brinjë mbrapa për fëmijë
Fërkimi i thatë i Big Bob Gibson, ose i preferuari juaj
salcë barbekju
lëng molle

udhëzim
Përgatitni një duhanpirës. Nëse përdorni një skarë, përgatiteni gatimin në mënyrë indirekte.
Sillni brinjët në temperaturën e dhomës. Hiqni membranën nga pjesa e pasme e brinjëve. Lyejini të dyja anët e brinjëve me fërkim të thatë.
Vendosni brinjë në raftin e skarës. Mbajeni duhanpirësin/skarën në 250 gradë për 3 orë. Çdo orë, spërkatni brinjët me lëng molle.
Pasi mishi të jetë tërhequr nga majat e kockave, hiqni brinjët nga duhanpirësi/skara dhe vendoseni çdo raft në një copë fletë metalike të rëndë. Fërkoni brinjët me salcë Barbecue, mbështilleni fort dhe kthejeni në duhanpirës/skarë. Gatuani edhe 2 orë të tjera. Lërini brinjët të pushojnë për 1 orë para se të hani.

Leave a Comment

Your email address will not be published.