Kuzhina autentike afrikane për t’u ngrënë si një panterë e zezë me ‘Librin zyrtar të gatimit Wakanda’

Megjithëse Wakanda është një vend mitik në “Black Panther” të Marvel-it, kuzhina afrikane që mund të jetë ngrënë nga personazhet e filmit tani është pjesë e një libri të ri gatimi.

“The Official Wakanda Cookbook” nga kuzhinierja malawi-amerikane Nyanika Banda përmban mbi 70 receta të shijshme të frymëzuara nga hitet e arkës.

Banda, e cila ka punuar në disa kuzhina të njohura në të gjithë vendin, duke përfshirë WD-50 dhe Saveur Magazine’s Test Kitchen, tha se recetat u ndikuan nga studimet dhe shkrimet e saj mbi ushqimin afrikan.

Nga ushqimet e rrugës dhe ushqimet e shijshme te përzierjet dhe salcat e erëzave, libri i shumëpritur i gatimit, i botuar në fillim të këtij muaji, përmban një sërë recetash që tërheqin çdo shije dhe nivel aftësish.

Shikoni disa receta të plota më poshtë për t’i rikrijuar në shtëpi.

Patate të ëmbla të gatuara dhe vezë lakër jeshile

Komponenti

1 patate e embel e madhe

4 vezë, të fërguara

3 lugë vaj vegjetal

1 lugë çaji kripë

1 lugë piper i zi

2 lugë pesto lakër jeshile

udhëzim

Për të pjekur patatet e ëmbla, ngrohni furrën në 375 gradë.

Lyejeni patatet e ëmbla me 1 lugë gjelle vaj vegjetal, plus 1 lugë çaji kripë dhe piper dhe vendosini në një fletë pjekjeje të veshur me fletë metalike. Me një pirun hapni disa vrima në pataten e ëmbël.

Piqeni në furrë derisa të zbutet dhe lëkura të fillojë të bëhet e freskët, rreth 30 minuta.

Në një tigan që nuk ngjit, ngrohni 2 lugët e mbetura vaj vegjetal. Shtoni peston e kale dhe gatuajeni për 30 sekonda.

Rrihni vezët derisa të bashkohen me peston. hiqeni nga zjarri.

Për t’i shërbyer, prisni patatet e ëmbla përgjysmë për së gjati dhe më pas prisni përsëri secilën gjysmë.

Mbi çdo copë patate të ëmbël me një lugë vezë.

Shtoni kripë dhe piper për shije.

samozë viçi

Komponenti
1 lugë gjelle vaj kikiriku
1 karotë mesatare, e grirë hollë
2 bishta selino të grira hollë
1 qepë e vogël e verdhë, e grirë hollë
1 patate e vogël, e prerë në feta hollë
1 kile mish viçi të bluar
1/4 filxhan lëng limoni
1 lugë gjelle xhenxhefil të grirë
1 lugë qimnon i bluar
1 lugë çaji piper i zi i bluar
1 lugë çaji djegës i bluar
1 lugë çaji pluhur qepë
2 lugë hudhër pluhur
1/4 filxhan uthull të bardhë
1/4 filxhan sheqer kaf
1 lugë gjelle kripë
2 gjethe dafine
20 fletë mbështjellëse pastiçerie me role 5 inç
ujë për të mbyllur mbështjellësit
2 gota vaj vegjetal

udhëzim

Për të bërë mbushjen: Në një tenxhere të mesme ngrohni vajin e kikirikut në zjarr mesatar.

Shtoni karotat, selinon, qepët dhe patatet. Gatuani për 4 minuta duke e përzier herë pas here.

Shtoni mishin e grirë dhe gatuajeni derisa të skuqet, duke e përzier shpesh për të copëtuar mishin.

Pasi mishi të marrë ngjyrë, shtoni lëng limoni, xhenxhefil, qimnon, piper të zi, djegës, qepë pluhur, hudhër pluhur, uthull, sheqer kaf, kripë dhe gjethe dafine. Përziejini në tigan, mbulojeni dhe ziejini për 20 minuta. Hiqeni mbushjen nga zjarri, vendoseni në një tigan për pjekje që të ftohet dhe hiqni gjethet e dafinës.

Për të palosur samozat: Pritini çdo mbështjellës roll vertikal në 3 drejtkëndësha të barabartë. Vendosni drejtkëndëshat dhe mbulojini me një peshqir të lagur duke i palosur që të mos thahen mbështjellësit.

Merrni pjesën e parë të drejtkëndëshit dhe vendoseni horizontalisht në një dërrasë prerëse. Merrni këndin e poshtëm djathtas të drejtkëndëshit dhe paloseni në të majtë për të bërë trekëndëshin e parë për të mbushur xhepin.

Merrni pjesën e sipërme të trekëndëshit të ri dhe paloseni poshtë dhe majtas, duke e lidhur me pjesën e poshtme të sheshtë, duke krijuar një shtresë të re për xhepin.

Ngrini xhepin e mbështjellësit dhe mbusheni me lugë me 1 lugë gjelle. Kthejeni xhepin përsëri në të majtë, duke lënë një drejtkëndësh të vogël.

Për të mbyllur mbështjellësin, lyejmë me pak ujë në fund dhe e rrotullojmë. Përsëriteni derisa të keni harxhuar të gjithë mbushjen.

Për të gatuar samozat: Ngrohni vajin vegjetal në një tigan në 350 gradë. Skuqini samozat për rreth 3 minuta derisa të marrin ngjyrë kafe nga të gjitha anët.

fruta të thata dhe oriz

Komponenti
2 gota oriz basmati
1 lugë shafran i Indisë i bluar
1 lugë çaji kripë
1/2 filxhan fruta të thata të përziera (mango, papaja, ananas)
1/2 filxhan vaj kokosi
Uji

udhëzim

Në një sitë me rrjetë të imët, shpëlajeni orizin me ujë derisa uji të jetë i pastër. Transferoni orizin në një tas të madh, mbulojeni me ujë dhe lëreni orizin të thithë për 30 minuta. Sitini orizin.

Në një tenxhere mesatare, vendosni 3 gota ujë, shafranin e Indisë dhe kripën të ziejnë dhe përzieni në oriz.

Gatuani orizin derisa të jetë al dente, rreth 4 minuta, më pas kullojeni dhe kthejeni në tas. Përzieni frutat e thata me orizin.

Në një tenxhere të madhe që nuk ngjit, shkrini vajin e kokosit mbi nxehtësinë mesatare. Mbuloni pjesën e poshtme të tenxheres me një shtresë të përzierjes së orizit dhe frutave të thata dhe shtypeni në fund të tenxheres.

Hiqeni orizin e mbetur në një enë.

Duke përdorur fundin e një luge druri ose shkopiku, hapni 6 vrima në oriz për të lejuar që kondensimi të rritet.

Mbulojeni fort tenxheren dhe gatuajeni orizin në zjarr të ulët për rreth 45 minuta ose derisa të formohet një kore e bukur kafe në fund të orizit dhe orizi të jetë gatuar plotësisht.

Për ta shërbyer, vendosni një pjatë sipër tenxheres dhe kthejeni në mënyrë që pjesa e poshtme të jetë sipër; Ose transferojeni orizin në një pjatë dhe më pas, duke përdorur një shpatull, hiqni butësisht pjesën e poshtme të kores dhe shërbejeni mbi oriz.

Pulë me kerri të stilit të fshatit

Komponenti
1 luge vaj ulliri
1 qepë e madhe e verdhë, e prerë në feta 1/4 inç të trashë
4 kërcell selino, të prera në gjysmëhëna 1/4 inç të trashë
5 thelpinj hudhër, të prera
3 karota, të prera në copa 1/4 inç
Një kanaçe domate prej 12 ons
Një kanaçe prej 16 ons me domate të tëra të qëruara
1/2 filxhan pluhur kari të verdhë
1 pulë e plotë, e prerë në copa
1/4 filxhan lëng limoni
kripë dhe piper

udhëzim

Në një tenxhere të madhe, ngrohni vajin mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni qepën dhe selinon. Gatuani derisa të bëhet i tejdukshëm, rreth 2 minuta.

Shtoni hudhrat dhe karotat. Gatuani për 2 minuta duke e përzier në mes.

Shtoni pastën e domates dhe lyeni perimet. Shtoni domate të qëruara të plota dhe pluhur kerri. Shtoni pulën.

I mbulojmë përbërësit me ujë pothuajse deri në majë të tiganit. Lëreni të vlojë dhe më pas zvogëloni nxehtësinë. Ziejini për të paktën 3 orë derisa mishi të bjerë nga kockat.

Përfundoni duke e përzier me lëng limoni. kripë dhe piper për shije.

Shërbejeni zierjen me oriz. Kockat mbahen në lëng mishi dhe palca zakonisht ruhet për së fundi si delikatesë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.