Ku të merrni taco çoko në restorante dhe si t’i bëni vetë në shtëpi

Ka diçka të brendshme në harmoninë enigmatike që jehon nga lagjja rreth “The Entertainer” të Scott Joplin. Ashtu si minjtë e Peter Piper, ne jemi të tmerruar nga faturat e dollarit dhe këmbimi i lirë në dorë, deri te kamionët me akullore dhe Rocket Pops dhe Super Mariot me sy flluskë.

Pra, për një shkrimtar ushqimesh bota dukej e pezulluar për të paktën një javë. marrje me vete—Twitter dorezë @FartSandwich, nëse duhet ta dini—konfirmoni që Unilever, kompania mëmë e Klondike, dha ziljen e vdekjes për tacot çoko. Njerëzit ishin të mërzitur. Hej, nostalgjia është një drogë e keqe. Dhe për shumë njerëz, taco çoko është fiksimi i verës për dhëmbët e ëmbël.

Por versioni Klondike i Childhood Memories nuk është kurrë takoja e vetme e Choco-s. Restorantet, veçanërisht ato që luajnë me fantazi të ngjashme me ëmbëlsirat dhe teknikën profesionale, janë përsëritje fantastike të ëmbëlsirave të ngrira.

Laboratori i akullores Salt & Straw në Portland, Oregon do të lançojë një takolte me çokollatë me botim të kufizuar në Ditën Kombëtare të Tacos në Tetor. Ndërkohë, në Seattle, kuzhinieri-pronari Mitch Meyers hapi Sawyer-in, ku tacot e tij me çoko të ngrënshme me lule kanë zbukuruar menunë që nga viti 2018.

Më shumë se tre vjet përpara zhurmës së madhe të Taco Choco të vitit 2022, pastiçieri Derrick Flynn po diskutonte versionin e tij për Suerte në Austin, Teksas. Suerte vlerësohet për programin e trashëgimisë MASA të shefit ekzekutiv Fermin Nez. Kështu, kur Flynn solli idenë e tij—përgatitja e guaskës së vaflës nga masa me aromë çokollatë në Nunez për tacot e tij me çokollatë, kujton Flynn, “ai më shikoi dhe më tha: ‘Provoje, kuzhinier’.”

Flynn dëshmoi se ishte një gjeni i ëmbël taco. “Unë me të vërtetë po ndiqja një teksturë shumë specifike për Cinnamon Semifredo. Doja që ajo të hante si një litër akullore Blue Bell—ekstra ajrosje, plot yndyrë, shije të plotë,” thotë ai. “Ekziston gjithashtu një kombinim argëtues i teksturave, sepse ju e merrni kërcitjen nga kikirikët e pjekur fort, ju merrni atë teksturë të shkërmoqur nga Guaska Magjike e Çokollatës, por më pas ju merrni gjithashtu këtë teksturë të freskët, pothuajse me vaferë. Çokollatë- Masa vetëm tortilla.”

Versioni i Suerte është më i ngjashëm në frymë me taco-në e shijshme që frymëzoi. pyetje lypëse: çfarë choco taco a taco Taco? Në fakt, është dhe është bërë me një masë misri të bardhë.

Ndërkohë në Greenville, Karolina e Jugut, Lindsay Beck nuk ka frikë të heqë dorë nga mania e saj krijuese për ëmbëlsirat taco. Në Camp Modern American Eatery, pastiçeri krijon një choco s’mores taco për një goditje të dyfishtë nostalgjie që ngjall kujtime të tymit të zjarrit dhe gjyshes së saj duke ndjekur kamionët me akullore në një rrugë periferike të Illinois.

Beck’s i mban vaflat e tij krejtësisht tradicionale me pamjen e jashtme – madje duke përdorur një prodhues të thjeshtë koni vaflesh në shtëpi. “Edhe sot, ne na pëlqen të përdorim këtë makinë të vogël për të bërë një nga një”, qesh ajo. “Unë nuk mendoj se është ndërtuar për të punuar 10 orë në ditë, por ja ku jemi.” Çdo gjë tjetër që është brenda, sipër dhe e vendosur poshtë është e tepërt.

Për të marrë një aromë intensive marshmallow të pjekur për tacot tuaja me çokollatë zjarri, piqni marshmallows nga e para në tepsi dhe digjni shtresën e sipërme, duke gërvishtur gjithë atë reagim të djegur Maillard dhe pastroni me shtresën tjetër. Përsëriteni derisa të mbetet pothuajse asnjë push. Ari i karamelizuar bëhet akullore e thekur marshmallow. “Nuk mund të kesh një s’mores pa ndonjë element tymi,” arsyeton Beck.

Lëvozhga e vaflës është e zhytur në çokollatë të pasur me lajthi të kripura, e cila reflektohet edhe në crumble cracker graham mbi të cilën mbështetet choco taco. “Ju ende keni pak arra – nuk është si arra e kikirikëve tuaj origjinal,” thotë ajo. Më pas, sipër, pushojeni edhe më ashpër.

Beck vendosi taco-t e saj në menunë e kampit për rreth shtatë muaj dhe ajo nuk mund të priste kurrë të kthehej. Duke marrë parasysh lajmet dhe zhurmën, Beck thotë, “ai thjesht mund të bëhet një element kryesor për një periudhë të shkurtër kohe.” Kjo do të thotë, nëse dhe derisa, Camp tërheq një Klondike.

Si të bëni Choco Tacos në shtëpi

materiali:
• Prodhues koni vaffle
• Mbajtës Taco (opsionale)
• Akullore (jo opsionale)
• Brumi vaffle
• Predha Magjike e Çokollatës (e blerë në dyqan ose e bërë në shtëpi)
• Arra të copëtuara (Thirrja juaj!)

drejtimi:
Për ata që janë ende jashtë gamës taco choco, të prodhuara në restorant ose ndryshe, mund të provojnë ëmbëlsirat në shtëpi. Ju mund të zgjidhni nivelin tuaj të ambicieve: Ndërtoni disa ose të gjithë komponentët nga e para ose thjesht montoni gjithçka—Ina Garten na siguron që blerja në dyqan është në rregull.

1. Mblidhni aftësitë, mjetet dhe përbërësit tuaj për të bërë ëmbëlsira. Bëni brumin tuaj të konit të vaflës (ka shumë receta në internet që mund të përdoren nga Google) dhe gatuajeni konin tuaj me makinën tuaj. Lindsey Beck dhe ekipi i saj i pastave në kamp, ​​MacGyver, bënë një kallëp me guaskë taco për ta me shirit blu dhe fletë metalike. Mund të bëhesh shumë DIY me këtë, ose të marrësh një mbajtëse guacke taco (çeliku ose qeramika që të dyja funksionojnë) dhe ta përdorësh si kallëp ndërsa vafla është ende e nxehtë dhe e lakueshme. Mbajtësit e tacos ndihmojnë gjithashtu me montimin.
2. Vendosni guaskën magjike të çokollatës në tacot tuaja me vafle – skajet e rrumbullakosura, në fund, me të vërtetë kudo që dëshironi. Nëse dëshironi, këtu shtoni arra të grira.
3. Për të shkuar, merrni akulloren që keni përgatitur të paktën një ditë më parë. Ju të tjerët, hiqni gjërat e blera në dyqan. Lëreni të shkrijë për 5 deri në 10 minuta në mënyrë që akullorja të jetë e punueshme. Lyejeni atë në vaflet tuaja. Më pas përgatiteni ashtu siç dëshironi – me një lëvozhgë më magjike ose me arra ose krem ​​pana. shkoj i egër!

Leave a Comment

Your email address will not be published.