Koleksioni i ri Heinz 57 drejton rrugën drejt salcave dhe veshjeve të frymëzuara nga shefi WGN Radio 720

Këto salca gustator mund të përmirësojnë menjëherë shijen e pjatave tuaja të preferuara

Heinz është më i njohur për ketchup-in e tij, por marka ka krijuar salca dhe erëza të tjera gjatë viteve. Koleksioni i tyre i ri Heinz 57 i merr gjërat në një nivel me salcat dhe kuzhinierët e frymëzuar që mund të lartësojnë edhe pjatat më të thjeshta.

A po mendoni të shtoni koleksionin Heinz 57 ose salca të ngjashme në qilarin tuaj? Ja çfarë duhet të dini për salcat dhe llojet e recetave që mund të përdorni—plus disa rekomandime produktesh për t’ju ndihmuar të rezervoni kuzhinën tuaj.

Çfarë është koleksioni Heinz 57?

Koleksioni Heinz 57 është një linjë e salcave dhe spërkatjeve gustator që ndihmojnë për t’i bërë pjatat dhe pjatat më të shijshme. Qëllimi i tij është të bëjë më të lehtë për kuzhinierët e shtëpisë të provojnë tendencat aktuale të kuzhinës. Marka merr frymëzim nga kuzhinierë të vlerësuar me çmime dhe erëza të prodhuara që mund të transformojnë edhe pjatat më themelore në ushqime të denja për restorante.

Cilat lloje të salcave përfshihen në koleksion?

Koleksioni Heinz 57 përfshin një shumëllojshmëri shijesh dhe tekstesh, kështu që ju mund të gjeni salca ose spërkatje për shumicën e pjatave. Ka dy linja kryesore në koleksion: Mjaltë me infuzion dhe salcë crunchy.

  • mjaltë të infektuar Kombinoni ëmbëlsinë e mjaltit me më shumë përbërës të kripur ose pikant si djegës ose tartufi.
  • salcë krokante Gjithçka ka të bëjë me futjen e teksturës në pjatat tuaja dhe ofrimin e shijes së pasur nga përbërës si hudhra e pjekur, specat djegës, portokall mandarina dhe miso.

Si të përdorni salcën e frymëzuar nga kuzhinieri

Salcat e frymëzuara nga gustatorët dhe kuzhinierët zakonisht kushtojnë më shumë, por ato ofrojnë shije dhe shkathtësi të shkëlqyeshme. Ju mund t’i përdorni ato për të shijuar recetat tuaja të preferuara për furrën ose sobën, por ato funksionojnë edhe për pjatat që nuk kërkojnë gatim.

Mbushje

Salcat gustator me bazë vaji janë mbushja perfekte për shumë pjata. Mund t’i vendosni në pica, vezë, mish të pjekur në skarë dhe perime. Konsideroni të hidhni tenderët ose krahët e pulës së skuqur në një salcë gustator për aromë shtesë.

salcë sallate

Salcat me bazë vaji mund të shërbejnë si salcë për sallatat tuaja të preferuara. Ju mund të shtoni një spërkatje uthull për t’i holluar ato ose përdorni salca pasi ato shoqërojnë zarzavatet tuaja të preferuara dhe perimet e tjera.

Erëza

Ndërsa majonezë, mustardë dhe madje edhe ketchup mund të zbukurojnë sanduiçin tuaj të preferuar, një salcë e trashë gustator mund ta bëjë atë edhe më të shijshëm. Përhapeni direkt mbi bukë, ose derdhni pak mbi mbushjet me sanduiç.

Makarona

Disa salca gustator janë ideale për pjatat me makarona. Ju mund të përdorni lyerje të trasha ose salca si bazë për salcat e bëra vetë ose hidhni makaronat tuaja në salcën e gatshme për një darkë të shpejtë dhe të lehtë.

llokoçis

Salcat e frymëzuara nga shefi i kuzhinës mund të shtojnë aromë të ëmbël ose pikante në recetën tuaj të preferuar të skuqjes. Pasi të keni pjekur mishin, perimet dhe përbërësit e tjerë në tiganin tuaj, shtoni pak në të për t’u siguruar që të gjitha të jenë të veshura mirë.

marinadë

Nëse një salcë gustator përmban një kombinim të mirë-balancuar vajrash, acidesh të tilla si lëng limoni ose uthull, kripë dhe erëza, mund të bëjë një marinadë të shijshme. Lëreni mishin ose perimet tuaja të qëndrojnë në salcë për të paktën dy orë për të siguruar që ushqimi të jetë sa më i shijshëm.

Salca dhe salca të frymëzuara nga kuzhinierët më të mirë

Koleksioni Heinz 57 impresionon mjaltin me tartufin e zi

I mbushur me tartuf të zi të shijshëm, ky mjaltë ka një aromë të shijshme prej dheu që mund të përmirësojë një sërë pjatash. Mund ta përdorni për të bërë salca të shijshme sallate dhe marinada ose për të hedhur perime të pjekura në skarë. Gjithashtu vjen në një shishe të përshtatshme shtrydhëse. shitur nga heroinë

Koleksioni më i mirë Heinz 57 i mbushur me mjaltë me speca djegës

Koleksioni Heinz 57 i mbushur me mjaltë me djegës të nxehtë

Ky mjaltë është i mbushur me ekstrakt të specit djegës djegës dhe pure speci kajen për të ofruar kombinimin perfekt të ëmbëlsisë dhe erëzave. Është një shtesë e shkëlqyeshme për marinadat ose glazurat, por gjithashtu mund ta derdhni direkt në ushqime si pica, perime të pjekura ose pulë të skuqur. shitur nga heroinë

Paketa më e larmishme e salcës për Barbecue Gourmet Lily Q

Lily’s Q Gourmet Salce Barbecue Pako e shumëllojshme

Ky grup kampionues i salcave për Barbecue përfshin një salcë të tymosur të stilit Memphis, një salcë ari me bazë mustardë dhe një salcë klasike Barbecue Carolina. Këto salca janë të shijshme për mishrat dhe perimet e pjekura në skarë, por ato gjithashtu mund t’i japin shije sanduiçeve. shitur nga heroinë

Salca më e mirë për zbukurim me erëza me çipote në Terrapin Ridge Farms

Terrapin Ridge Farms Gourmet Salcë dekorimi pikante Chipotle

Kjo salcë e shijshme përmban një përzierje të shijshme të piperit çipotle, uthullës së mushtit, erëzave dhe lëngut të portokallit. Mund ta përdorni në ëmbëlsira me pulë të pjekur në skarë, taco peshku, karkaleca të pjekur në skarë ose ëmbëlsira me gaforre. Gjithashtu ka shije të shijshme në sanduiçe dhe burgers. shitur nga heroinë

Salca më e mirë FD tartufi e tartufit të bardhë

FD TERTUFI Salcë Tartufi i Bardhë

Kjo salcë e pasur prodhohet në Itali dhe përbëhet nga një kombinim i kremit, qumështit, djathit dhe tartufit të bardhë. Funksionon mirë në pjatat me makarona, pjatat e skuqura dhe rizoto. Mund ta përdorni edhe si salcë për picën e bardhë. shitur nga heroinë

Freak Flag Organics Pesto Variety Pack

Freak Flag Organics Pesto Variety Pack

Me tre opsione pesto vegjetariane, ky grup i mostrave të salcës është mjaft i gjithanshëm për shumë pjata. Seti përfshin një pesto lakër jeshile, një pesto karrote dhe një pesto domate për të ndihmuar në futjen e perimeve në dietën tuaj. Salcat janë të gjitha organike dhe funksionojnë mirë për pica, marinada, salcë sallate apo edhe si një sanduiç. shitur nga heroinë

Salca më e mirë origjinale e tartufit të zi

Truff Origjinal Salcë Hot Truffle Zi

Kjo salcë e nxehtë gustator hidhet me tartuf të zi për një aromë prej dheu. Ai gjithashtu përmban speca djegës dhe nektar organik agave për të shtuar një nuancë ëmbëlsie për të balancuar nxehtësinë. Bën një majë të shijshme për pica, bukë të thekur me avokado ose vezë. Është gjithashtu vegjetarian. shitur nga heroinë

Paketa e mostrës së shijeve evropiane të ushqimit serioz

Paketa e mostrës së shijeve evropiane të ushqimit serioz

Një tjetër opsion i shkëlqyeshëm për kuzhinierët e shtëpisë që duan shumëllojshmëri, ky grup përfshin një salcë përfundimi të frymëzuar nga spanjolli për peshk dhe shpendë, një salcë fiku dhe portokalli dhe marinadë për mish të pjekur në skarë dhe sallata, si dhe një salcë skarë shege dhe mish derri. Përmban marinadë për mish dhe shpendët. Ato nuk përmbajnë konservues dhe janë gjithashtu pa gluten. shitur nga heroinë

Dëshironi të blini produktet më të mira me çmimet më të mira? Shiko ofertat ditore nga BestReviews.

Regjistrohu këtu për të marrë buletinin javor të BestReviews për këshilla të dobishme për produktet e reja dhe ofertat e dukshme.

Jennifer Blair shkruan për BestReviews. BestReviews ka ndihmuar miliona konsumatorë të thjeshtojnë vendimet e tyre të blerjes, duke u kursyer atyre kohë dhe para.

E drejta e autorit 2022 BestReviews, një kompani Nexstar. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Leave a Comment

Your email address will not be published.