Kjo “Sallatë” e miratuar nga Dolly Parton është një odë për verën

Gjëja e parë që duhet të dini për sallatën me gjevrek me luleshtrydhe: Është padyshim Nr Një sallatë. Të paktën, jo ashtu siç e mendojnë shumica e njerëzve këto ditë: një grumbull zarzavate me gjethe. Është një “sallatë” nga lloji i recetave Jell-O të viteve 1980.

Pavarësisht pseudonimit, kjo është ajo që vlen në një tavë. Dhe në këtë rast, është një bazë me gjalpë me gjevrek të grimcuar, të mbuluar me një shtresë Cool Whip me krem ​​djathi dhe sheqer, të përfunduar me një pllakë të mprehtë me Strawberry Jell-O të mbushura me fruta. Për mua, shija mishërohet në verë.

Ashtu si shumë Pittsburger, unë u rrita duke ngrënë këtë pjatë të ëmbël dhe të shijshme në çdo mbledhje familjare në natyrë. Gjyshja ime këmbënguli që të shërbente sallatë me gjevrek me luleshtrydhe gjithashtu gjatë Ditës së Falënderimeve dhe Krishtlindjeve. Mamaja ime e lindur dhe e rritur në Pittsburgh kujton se fillimisht mësoi për të në një piknik, më pas ngeci me recetën në një libër gatimi të kishës. Me kalimin e viteve, ai e përmirësoi versionin e tij përmes provave dhe gabimeve, duke eksperimentuar me përsëritje të reja dhe duke reduktuar sasinë e sheqerit. (“Ta bëjmë pak më të shëndetshëm – nëse mund ta bësh Jell-O-në më të shëndetshme,” më tha.) Pavarësisht se në cilën festë shfaqej pjata, ajo shërbehej gjithmonë si shoqëruese, si ëmbëlsirë. jo në formë; Në këtë mënyrë, ju mund të keni edhe Jell-O me vaktin tuaj dhe më pas një copë tortë ose byrek. Në ditët e ëmbla e të ftohta të viteve ’90 nuk kishte rregulla.

Rezulton se sallata me gjevrek me luleshtrydhe nuk është vetëm gjëja në Pittsburgh. Ashtu si entuziastët e sallatës në Tenesi dhe Utah, Delaware pretendon për pjatën. Nuk është e qartë saktësisht se kur receta bëri debutimin e saj, por Leslie Przybelek, kuratore e lartë në Qendrën Historike Heinz, gjeti referenca për të në arkivat e gazetave të Floridës dhe Mississippi në 1975.

Tani, pjata po del nga tavolinat e piknikut periferike në rrymën kryesore. Vitin e kaluar, Jenny’s Splendid Ice Cream zbuloi një shije byreku me gjevrek me luleshtrydhe të krijuar në bashkëpunim me Dolly Parton si një odë për personalitetin e saj simpatik dhe të ëmbël. Produkti u shit në internet brenda pak minutash dhe rishitësit renditën kunjat në eBay për çmime deri në 1000 dollarë. Millie’s Homemade Ice Cream, një zinxhir me bazë në Pittsburgh, po nxjerr në treg shijet e gjevrekut me luleshtrydhe këtë verë (të disponueshme për transport në mbarë vendin) për t’i bërë homazhe pjatës ikonë. Sipas Chad Townsend, bashkë-themelues i Milly, krijimi ka qenë i tillë që njerëzit mblidhen në një lugë dhe përfundimisht blejnë një pintë për ta marrë në shtëpi.

Shija ka gjetur rrugën e saj edhe në rubinetat e Dewey Beer Co. me bazë në Delaware, ku bashkëpronari Brandon Smith mendonte se drafti do të ishte më i këndshëm për turmën (veçanërisht me birra të tjera frutash të stilit të ëmbëlsirave të fabrikës së tij të birrës). Duke marrë parasysh suksesin e furrës). I frymëzuar nga koha kur hasi sallata me gjevrek me luleshtrydhe në piknikët në Lancaster County, Pennsylvania dhe Delaware, ai bëri Birrë Goose me pure luleshtrydhesh dhe vanilje dhe pak kripë për të përmirësuar shijen. Zierja e kuqe e rubinit, me lustër, derdhet me një kokë kremoze që të kujton shtresën e mesme të ëmbëlsirës. Kjo është një birrë me edicion të kufizuar me tufa të reja që dalin herë pas here, kështu që unë jam duke mbajtur një sy për raundin tjetër.

Edhe pse është e rrallë të gjesh sallatë në menutë e restoranteve, Tammy Hall, pronare e Main Street Cafe në Madison, Alabama, thotë se nuk mund ta imagjinojë menunë e saj pa të. Stafi i kuzhinës bën gjashtë tufa në të njëjtën kohë me kujdes të përpiktë në çdo hap—madje edhe prerja e tyre në katrorë kërkon vëmendje të veçantë. “Jo vetëm kushdo mund të presë gjevrek. Ju duhet të keni një prerës të certifikuar gjevrek,” tha Hall. “Ne duam që çdo pjesë të jetë e bukur.”

Mund të gjeni edhe sallatë me gjevrek me luleshtrydhe në vendet që nuk e prisni. Një punonjës i votimit pranë Pitsburgut solli një smorgasbord ëmbëlsirash në qendrat e votimit në ditën e zgjedhjeve. Në fillim të këtij viti në një qendër tregtare të zonës së Pitsburgut në Robinsons, një podkast i quajtur Yes Jagoff priti ngecjen e tij të parë të sallatës me gjevrek me luleshtrydhe në Ditën Kombëtare të Piknikut, të kryesuar nga podcasterët e Pitsburgut Rachel Renebeck dhe John Chamberlin nga një lokal i quajtur Focus on Renewal. Fondet u mblodhën për organizata jofitimprurëse. konkurs. Tetë restorante dhe kuzhinierë ofrojnë interpretimet e tyre, ku njëra shkon si bukë dhe tjetra një gjevrek i vërtetë.

Pavarësisht të gjitha llojeve të riimagjinimeve të reja në treg këto ditë, versioni tradicional ende qëndron më vete. Dhe kërkon kohë, kujdes dhe vëmendje ndaj detajeve: gjevrekët duhet të jenë të grimcuar në mënyrë perfekte, por jo me rërë, shtresa e kremit duhet të rrihet lehtë si një re dhe të shtrihet deri në skajet (përndryshe ju jeni për bollgur, Jell -Gevreku i njomur me O), dhe Jell-O duhet të derdhet në kohën e duhur, pastaj të ftohet mirë.

Jell-O ka qenë prej kohësh ushqimi i preferuar i familjes sime. Një artikull i gazetës i vitit 1997 për 100-vjetorin e Jell-O intervistoi gjithashtu gjyshen, mamin dhe mua, dhe po e ndaj me ju këtu nëse më premtoni se nuk do të talleni me jelekun tim.

Tre breza ndajnë dashurinë e tyre për Jell-O në gazetën lokale. Me mirësjellje të Roscillin Skena Kulga

Përgatitja e sallatës me gjevrek me luleshtrydhe si e rritur më ka mësuar se çfarë zgjatjeje për të kujtuar nënat, gjyshet dhe hallat e mia në çdo piknik veror. Pjata, mendoj, është e përjetshme – pak e kripur, pak krokante, me një aromë të ëmbël që vazhdon me dekada.

recetë

Sallatë me bukë luleshtrydhe

Sallatë me bukë luleshtrydhe

Fotografia e Linda Xiao; Food Styling nga Jason Schreiber; Prop Styling nga Summer Moore

Merrni recetën>

Leave a Comment

Your email address will not be published.