Kjo recetë e supës vegane me oriz me limon është shumë e lehtë për t’u bërë

UnëT është zyrtarisht ajo pjesë e dimrit që zgjat përgjithmonë. Gëzimi i festave ka mbaruar dhe ëndrrat për mot të ngrohtë po zvarriten. Shumë vende janë goditur me paralajmërime moti pas paralajmërimeve të motit – një kujtesë e padëshiruar se sa e mbushur me njerëz do të jetë dyqani ushqimor dhe do t’ju duhet të ngriheni ekstra herët për të pastruar borën nga makina juaj.

Por a e dini se çfarë i bën të veçanta ditët e ftohta? Kaçurrela brenda me një tas të nxehtë supë. Duke ngrohur trupin nga brenda jashtë, një supë ushqyese do t’ju bëjë vërtet të ndiheni mirënjohës për një ditë të ftohtë. Nuk kërkon shumë kohë për të bërë supën perfekte. Në fakt, Yumna Jawad, krijuesi i ushqimit të Feel Food dhe zhvilluesi i recetave, bën një supë të tillë vegjetariane me oriz me limon që zgjat vetëm 10 minuta.

Përveçse kërkon shumë pak përpjekje për t’u bërë, supa vegjetariane me oriz me limon Jawad është bërë me përbërës që me siguri i keni tashmë; Nuk ka asgjë të shtrenjtë apo të vështirë në këtë. Përbërësit përfshijnë lëngun e perimeve, vaj ulliri, oriz me kokrra të shkurtra, lëng limoni të freskët, perime (ajo përdor kunguj të njomë, qepë, karrota, selino dhe karrota) dhe erëza (hudhra, rigoni, gjethet e dafinës janë ushqimet e Xhavadit). Nëse nuk keni perimet ose erëzat e sakta të listuara në recetë, përdorni atë që keni në dorë. Juvaad thotë se mund të luani me recetën edhe në mënyra të tjera, si përdorimi i patateve në vend të orizit.

Lëngu i limonit është një përbërës i vogël në supë dhe Juwad thotë se shtimi i tij i jep shkëlqim të gjithë pjatës. “Aciditeti i limonit mund të kombinohet me perimet – dhe mishin nëse keni supë me mish – për të krijuar një pamje të përgjithshme më të ndritshme,” thotë ajo.

Siç mund ta dalloni nga lista e përbërësve, kjo supë është gjithashtu e ngarkuar me fibrat e orizit dhe të gjitha perimet përrallore. Është gjithashtu kaq i gjithanshëm sa mund të shtoni pothuajse çdo proteinë që ju pëlqen. Ju mund ta mbani atë vegjetarian duke e shtuar në tofu, ose mund të shtoni edhe mish ose peshk. Shikoni recetën e mëposhtme dhe përgatituni për ta bërë ditën tuaj të dimrit edhe më komode.

Receta vegjetariane e supës me oriz me limon

Komponenti
1 luge vaj ulliri
1 qepë e madhe, e grirë
2 karota, të grira
3 bishta selino, të grira
3 thelpinj hudhre, te grira
1/2 lugë ajwain
1 lugë çaji kripë
1/2 lugë piper i zi
1 kungull i njomë, i grirë
1/2 filxhan oriz me kokërr të shkurtër
2 gjethe dafine
4 gota supë perimesh
2 gota ujë
1/4 filxhan lëng limoni të freskët, plus copa limoni për zbukurim
majdanoz i freskët i grirë, për servirje

1. Ngrohni vajin e ullirit në një tenxhere të madhe me fund të rëndë mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni qepën, karrotën dhe selinon. Gatuani për pesë minuta derisa të jetë e butë dhe e tejdukshme. Shtoni hudhrën, rigonin, kripën dhe piperin. Gatuani për një deri në dy minuta, derisa të ketë aromë.

2. Përziejini kungull i njomë, orizin dhe gjethet e dafinës derisa të kombinohen mirë, rreth një minutë. Shtoni lëngun e perimeve dhe ujin dhe lëreni përzierjen të vlojë.

3. Ulni zjarrin në minimum dhe gatuajeni të mbuluar për 30 minuta, derisa orizi të fryhet dhe perimet të jenë të buta.

4. Hiqeni nga zjarri dhe shtoni lëng limoni sa të dëshironi. Nëse dëshironi, zbukurojeni me majdanoz të grirë dhe feta limoni. shërbejeni menjëherë.

Oh pershendetje! Dukesh si dikush që i pëlqen stërvitjet falas, zbritjet nga markat moderne të shëndetit dhe përmbajtjet ekskluzive Well+Good. Regjistrohu për Well+, komunitetin tonë në internet të njerëzve të brendshëm të shëndetit dhe zhbllokoni menjëherë shpërblimet tuaja.

Leave a Comment

Your email address will not be published.