Kjo recetë e shijshme e tërshërës me misër, djathë dhe speca është e përshtatshme për qilar dhe e kënaqshme.

Qull misri dhe djathi me pepperoni krokante

koha totale:20 minuta

Shërbimet:2 deri në 3 (bëjnë rreth 4 gota)

koha totale:20 minuta

Shërbimet:2 deri në 3 (bëjnë rreth 4 gota)

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit

Bollguri është një nga ushqimet e mia të preferuara. Mami thotë se ka ngrënë shumë gjatë shtatzënisë me mua, gjë që do ta diktonte bestytni, kjo është arsyeja e intimitetit tim.

Kur isha fëmijë, pako me tërshërë të menjëhershme me shije si kanellë molle ose pjeshkë dhe krem ​​ishin një element kryesor i ditës së javës përpara se të vrapoja për të kapur autobusin e shkollës. Si i rritur, më pëlqen të bëj një tenxhere me tërshërë të prerë në mbështjellje ose çelik dhe ta shërbej thjesht, të zbukuruar me gjalpë dhe sheqer kaf. Megjithatë, tërshëra nuk duhet të kufizohet vetëm në ëmbëlsirat, pavarësisht nëse ato janë në tas në mëngjes ose duke luajtur në biskota ose fruta krokante për ëmbëlsirë.

Ashtu si çdo drithë tjetër, tërshëra mund të përdoret në një shumëllojshmëri të pjatave të shijshme dhe kjo recetë e përshtatshme për qilarin për qullin e misrit dhe djathit është vetëm një shembull i kësaj kategorie.

Receta të thjeshta për ushqime të shpejta dhe të kursyera

Kjo recetë fillon duke skuqur rripat e hollë të specit deri sa të jenë të freskëta, gjë që bën dy gjëra: ju jep një garniturë të lezetshme plot cilësi dhe erëza dhe keni nevojë për vaj të mbushur me speca për të ndihmuar në aromën e pjesës tjetër të gjellës. Këto copa krokante janë si pjesa më e mirë e picës me pepperoni dhe unë do t’i haja me një grusht nëse doktori im do të thoshte se është mirë, por nëse nuk hani mish mund t’i anashkaloni.

Skuqeni tërshërën në të njëjtën tigan (pasi qepët të jenë zbutur) derisa të vijë një erë arrore për të thelluar shijen e tyre. Kokrrat e misrit – qoftë nga një kanaçe ose nga ngrirja – shtohen për një ëmbëlsi, dhe më pas gjithçka zihet në lëng derisa tërshëra të zbutet. (Kjo recetë kërkon ujë, por mos ngurroni të zëvendësoni disa ose të gjitha me birrë, verë ose lëng për t’u mbështjellë në atmosferën e rizotos së kësaj pjate.) Së fundi, përzieni parmixhanin për t’i shtuar kremin e kripur këtij qulli ngushëllues. Shtoni më shumë djathë dhe të zi piper sipas jush, nëse jeni anëtar i klubit të tifozëve Casio e Pepe.

Asgjë nuk i kalon këto tërshëra kremoze dhe të shijshme në tasin tuaj me drithëra

shënim: Kërkoni speca gjeldeti ose viçi nëse nuk hani mish derri.

Magazinimi: Lëreni në frigorifer deri në 3 ditë.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Klikoni ikonën e faqerojtësit më poshtë Serving Size në krye të kësaj faqeje, më pas shkoni te Lista ime e leximit në profilin tuaj të përdoruesit të Washingtonpost.com,

Rriteni këtë recetë dhe merrni versionin e përshtatshëm për printer, desktop këtu,

  • 2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër
  • 1 ons (rreth 16 feta) peperoni, feta holle (opsionale)
  • 1 qepë e vogël e verdhë (rreth 5 ons), e copëtuar
  • 1/2 lugë kripë të imët, plus më shumë për shije
  • 1/2 lugë çaji piper i zi i bluar, plus më shumë për shije
  • Një (15,25 ons) mund të jetë misër i plotë i pakripur ose me pak natrium, i kulluar (ose 1 3/4 filxhan kokrra misri të ngrirë, të shkrirë)
  • 1 filxhan tërshërë të modës së vjetër
  • 2 gota ujë
  • 1/3 filxhan (1 ons) djathë parmixhano të grirë, plus më shumë për shije

Në një tigan mesatar që nuk ngjit mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni vajin e ullirit derisa të shkëlqejë. Nëse përdorni, shtoni peperoni dhe skuqini derisa të jenë të freskëta, 3 deri në 5 minuta, duke i përzier rregullisht. Transferoni peperonin në një enë të veshur me peshqir letre për t’u kulluar, duke hequr yndyrën në tigan.

Shtoni qepën, kripën dhe piperin dhe gatuajeni derisa qepa të zbutet, 5 deri në 7 minuta, duke e trazuar herë pas here. Shtoni misrin dhe tërshërën dhe gatuajeni, duke e përzier rregullisht, derisa tërshëra të marrë erë arre, 3 deri në 5 minuta.

Shtoni ujë, rrisni nxehtësinë në mesatare dhe vendoseni përzierjen të vlojë. Gatuani, duke e përzier herë pas here dhe duke rregulluar nxehtësinë për të mbajtur zierjen, derisa tërshëra të jetë e butë dhe pjesa më e madhe e ujit të jetë thithur, rreth 7 minuta. Hiqeni nga flaka.

Përzieni djathin derisa të shkrihet dhe të kombinohet në mënyrë të barabartë. Shijoni dhe shtoni më shumë kripë, piper dhe/ose djathë sipas nevojës, duke pasur parasysh se peperoni krokan do të shtojë kripë dhe erëza nëse e përdorni. Ndani tërshërën në tasa dhe sipër me peperoni krokante, nëse përdorni.

Për racion (1 1/3 filxhan, pa peperoni), 3 . bazuar në

Kalori: 353; Yndyra totale: 15 gram; Yndyra e ngopur: 4 gram; Kolesteroli: 8 mg; natrium: 557 mg; Karbohidratet: 49 gram; Fibra dietike: 7 gram; Sheqeri: 6 gram; Proteina: 12 gram

Kjo analizë është një vlerësim i bazuar në materialet në dispozicion dhe këtë përgatitje. Nuk duhet të zërë vendin e këshillës së një dietologu apo dietologu.

Receta nga Staff Writer Aaron Hutcherson,

Testuar nga Aaron Hutcherson; pyetje me email [email protected],

Rriteni këtë recetë dhe merrni versionin e përshtatshëm për printer, desktop këtu,

Shfletoni Gjetësin tonë të Recetave për mbi 9700 receta të testuara.

E keni bërë këtë recetë? bëni një foto dhe na etiketo ne instagram #me ushqim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.