Kjo recetë e makaronave pene ka të bëjë me domatet e freskëta.

Pena me salcë domate të freskët, spinaq dhe feta

koha totale:Tridhjetë minuta

Shërbimet:4

koha totale:Tridhjetë minuta

Shërbimet:4

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit

Një lexues në një nga bisedat tona të drejtpërdrejta në internet kohët e fundit na tha këtë: “Në një keqkomunikim masiv, domate të konservuara u përdorën për të bërë rizoto në vend të domateve të tregut të fermerëve, të cilat unë i përdora për këtë qëllim.” U pre me kujdes. Kështu që tani kam 4 gota me domate të bukura të prera në kubikë. Çfarë duhet të bëj me to?”

Ne sugjeruam brusketa, gazpaço, pica dhe, natyrisht, atë që mund të jetë përdorimi më i mirë në botë për domatet e prera: makaronat.

Rriteni dhe merrni versionin e recetës për printer, desktop të përshtatshëm këtu.

Një nga recetat e mia të preferuara të makaronave të tilla nuk kërkon as gatimin e domateve dhe është një mënyrë e shkëlqyeshme. Por kështu gatuani domatet derisa të fillojnë të humbasin formën e tyre, më pas shtoni një sasi bujare (të paktën derisa të gatuhet) spinaq baby. Në një kohë të shkurtër, ju keni një salcë të mrekullueshme të trashë, e përkryer për t’u hedhur me pene gruri integral (ose ndonjë formë të preferuar) dhe lustër me feta dhe limon.

Në një dietë të ulët FODMAP? Provoni këtë vaj hudhre dhe qepe për aromë miqësore për barkun.

Në rast se po pyesni veten se ku gjenden hudhrat dhe qepët në këtë recetë, ato janë të fshehura në një vaj miqësor për zorrët, i krijuar për t’i bërë aliumet të tolerueshme për kuzhinierët dhe ngrënësit që zakonisht nuk i durojnë. Meqenëse i hiqni lëndët e ngurta pas derdhjes, fruktanët degradues të alliumit nuk vijnë së bashku gjatë udhëtimit.

Nëse nuk jeni në kampin e njerëzve që vuajnë nga IBS ose sëmundje të tjera të tretjes, kaurdisni disa thelpinj hudhër dhe një qepë të vogël në fillim të këtij gatimi. Sido që të jetë, do t’ju pëlqejë kjo darkë e shpejtë verore dhe do t’ju bëjë të dashuroheni me të menjëherë.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Klikoni ikonën e faqerojtësit më poshtë Serving Size në krye të kësaj faqeje, më pas shkoni te Lista ime e leximit në profilin tuaj të përdoruesit të Washingtonpost.com,

Rriteni dhe merrni versionin e recetës për printer, desktop të përshtatshëm këtu.

  • 2 lugë gjelle Hudhra miqësore me zorrët dhe vaji i rrepës
  • 3 paund domate të pjekura, me fara, me fara dhe të prera në copa 1/2 inç
  • 5 oz (5 gota) spinaq bebe
  • 12 ons makarona pene me grurë të plotë ose pa gluten (shih shënimin kryesor)
  • 4 oce djathë feta, i grimcuar (1 filxhan), i ndarë
  • 2 lugë mente të freskët ose rigon të copëtuar
  • 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët
  • 1/2 lugë kripë deti të imët ose kripë gjelle, plus më shumë për shije
  • një majë piper të zi të sapo bluar, plus më shumë për shije

Në një tigan 12 inç mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni vajin derisa të vezullojë. Shtoni domatet dhe ziejini derisa të fillojnë të humbasin formën e tyre, rreth 8 minuta. Shtoni spinaqin nga një grusht dhe gatuajeni, duke e përzier herë pas here, derisa spinaqi të thahet dhe domatet të kthehen në një salcë të trashë, rreth 2 minuta.

Ndërkohë vendosim një tenxhere të madhe me ujë të kripur të vlojë. Shtoni makaronat dhe gatuajini sipas udhëzimeve të paketimit derisa të jenë al dente. Rezervoni 1/2 filxhan nga uji i zierjes, më pas kulloni makaronat dhe kthejini në tenxhere.

Shtoni 3/4 filxhan feta, nenexhik, lëng limoni, kripë dhe piper në salcë. Hidhni salcën mbi makaronat dhe hidhini të përzihen. Shijoni dhe rregullojeni me më shumë kripë dhe piper, nëse është e nevojshme, dhe, nëse dëshironi, shtoni mjaft ujë gatimi të rezervuar për të përshtatur konsistencën e salcës. Spërkateni me 1/4 filxhani feta të mbetur dhe shërbejeni të nxehtë.

Kalori: 519; Yndyra totale: 16 gram; Yndyra e ngopur: 6 gram; Kolesteroli: 25 mg; Natriumi: 658 mg; Karbohidratet: 77 gram; Fibra dietike: 13 gram; Sheqeri: 13 gram; Proteina: 20 gram

Kjo analizë është një vlerësim i bazuar në materialet në dispozicion dhe këtë përgatitje. Nuk duhet të zërë vendin e këshillës së një dietologu apo dietologu.

miratuar nga “Gatini për shëndetin e zorrëve tuaja” nga America’s Test Kitchen (2021).

Testuar nga Joe Yonan; pyetje me email [email protected],

Rriteni dhe merrni versionin e recetës për printer, desktop të përshtatshëm këtu.

Shfletoni Gjetësin tonë të Recetave për mbi 9,400 receta të testuara.

E keni bërë këtë recetë? bëni një foto dhe na etiketo ne instagram #me ushqim.

Leave a Comment

Your email address will not be published.