Kjo recetë e lehtë për këpucar me manaferra është receta më e mirë verore

Kur bëhet fjalë për pjekjen në verë, ka disa rregulla: Përdorni prodhimet e stinës, jepni përparësi recetave minimale dhe synoni për shije maksimale. Kjo recetë tepër e lehtë për këpucar manaferra kontrollon të gjitha kutitë dhe më shumë. E di që mund t’ju duhet shumë për të ndezur furrën gjatë verës, por më besoni, kjo recetë ia vlen. Duke u rritur në Teksas, unë kam pasur pjesën time të duhur të patate të skuqura frutash, thërrime dhe këpucarë, (dhe po, ka një ndryshim) kështu që kam mësuar një ose dy gjëra për ta çuar këtë ëmbëlsirë të thjeshtë në nivelin tjetër.

Është e vërtetë që ju mund të ndërroni frutat në çdo recetë këpucar për të përqafuar stinën: Këpucari me luleshtrydhe-Rhubarb në pranverë, Këpucë Pjeshke dhe Berry në verë, Këpucë Mollë në vjeshtë dhe Këpucë me patate të ëmbël në dimër. Për këtë recetë këpucari, doja të festoja manaferrat e freskëta të verës që po shpërthejnë me shije këtë kohë të vitit. Dhe me vetëm disa përmirësime të përbërësve, kjo mund të jetë receta më e mirë e këpucarit të manaferrës që keni pasur ndonjëherë.

Çfarë futet në mbushjen e këpucarit të manaferrës?

Kur bëhet fjalë për ëmbëlsirat e këpucarëve, ju nevojiten vërtet vetëm disa përbërës – gjë që e bën këtë një recetë tepër të lehtë që mund ta mendoni. Do të thotë gjithashtu të jesh i kujdesshëm për përbërësit për të maksimizuar shijen. Shumica e këpucarëve përdorin fruta, sheqer dhe ndoshta pak lëng limoni në mbushje, plus një lugë miell ose niseshte misri për ta trashur atë.

Për këtë version, unë bëj një shkëmbim të vogël që bën një botë ndryshimi. Ndërsa mund të mbështeteni shumë te limonët dhe lëkura e limonit për shumicën e ëmbëlsirave me fruta, unë përfshij një përbërës shtesë acid: portokall!

Personalisht, kombinimi i portokallit me çdo ëmbëlsirë është natyra e dytë për mua. Unë preferoj shijen e ëmbël të luleve të shtuara në portokall në krahasim me limonët që mund të jenë paksa shumë të shijshëm për mua ndonjëherë. Provojeni pothuajse në çdo ëmbëlsirë që përdor limon dhe ju premtoj se nuk do të ktheheni më kurrë.

Gjithashtu vini re: Ju mund të rregulloni sasinë e sheqerit që shtoni në mbushje. thënia shekullore, shijoni ndërsa shkoni, është shtesë e vërtetë kur ka shumë pak material. Meqenëse frutat e verës janë tashmë më të ëmbël, unë do të zvogëloj sasinë e sheqerit në mbushje. Në vjeshtë dhe dimër, mund të shtoj më shumë. E njëjta gjë për lëngun e limonit dhe portokallit. Nëse ju pëlqen të copëtoni pak më shumë, shtoni më shumë. Është me të vërtetë e vështirë të ngatërrosh mbushjen e këpucarit, ndaj besojini zorrëve tuaja.

Dhe po, ju mund të zëvendësoni plotësisht manaferrat me çdo frut tjetër në këtë recetë!

*Këshillë e nxehtë: Ruani një pjatë për ta larë duke hedhur mbushjen e frutave në enën e pjekjes që planifikoni të përdorni!

Si të bëni majë këpucar Blackberry:

Ka disa tradicionalistë që këmbëngulin që këpucarët të bëhen nga biskota. Të tjerët bëjnë një majë më të lehtë si keku. Personalisht, më pëlqen një majë e brumit. Është e lehtë të përzieni së bashku dhe t’i hidhni frutat për t’u pjekur.

Për ta bërë këtë version ekstra të veçantë dhe të përsosur për verën, e përmirësova një brumë të thjeshtë në një brumë të frymëzuar nga buka e misrit duke ndërruar një pjesë të miellit me miell misri, i njohur si përbërësi im tjetër sekret! Nëse nuk keni miell misri, thjesht hidhni pak polenta në një përpunues ushqimi për ta bërë kokrrën më të imët. Të bësh këtë jo vetëm që i shton brumit pak më shumë cilësi, por shija e butë e ëmbël e misrit e bën atë një ëmbëlsirë të shkëlqyer verore. Por mos u shqetësoni nëse nuk ju intereson kjo – përdorni të gjithë miellin nëse preferoni një version më të thjeshtë me atë që keni!

Plus, më pëlqen të thyej në një streusel të thjeshtë për të shtuar edhe më shumë cilësi. Edhe pse është opsionale, kjo prekje shtesë e çon këtë ëmbëlsirë të thjeshtë në një nivel tjetër duke shtuar një prekje shtesë teksture në mbushjet.

Si të shërbeni Blackberry Cobbler:

A bëj këpucar me pretekstin se ha më shumë akullore? Ndoshta. Për mua, nuk ka asgjë më të mirë se sa të shkrish një lugë të madhe akullore në një këpucar dhe ta bësh lugën e fundit të ëmbëlsirës. Ju madje mund të egërsoheni dhe të përdorni një akullore me luleshtrydhe ose reçel për t’u mbështetur vërtet në atmosferën e verës.

Nëse nuk keni akullore, do të përdorja edhe krem ​​pana si sipër. Dhe nëse keni mbetje, ngrohni lugët e këpucarit në furrë ose mikrovalë dhe sipër me krem ​​të nxehtë ose qumësht për një meze të lehtë. Nuk do të tregoj…

Leave a Comment

Your email address will not be published.