Kjo proteinë vegjetariane kërpudhore prodhohet nga Le Bernardin e NYC. fillon ngrënien e mirë

Proteina inovative e tartufit vegan e krijuar nga kompania ushqimore me bazë në Çikago Nature’s Find po bën debutimin e saj të shijshme në Le Bernardin të qytetit të Nju Jorkut me yll Michelin, ku kuzhinieri i njohur botëror Eric Ripert ishte pionier i shijes verore të restorantit duke përdorur proteinën e tartufit fi. Vegjetarian shtohen ëmbëlsirat. Menu. Të zhvilluara në bashkëpunim me shefin ekzekutiv të pastiçerisë së Le Bernardin, Orlando Soto, ëmbëlsirat e reja vegane përdorin kremin e djathit të Nature’s Find pa qumësht dhe përfshijnë sherbetin e manaferrës dhe kajsitë, dhe sherbetin me kajsi të shërbyer në një lule të gazuar kungujsh me kremin e djathit me kamomil. .

I lindur nga kërkimet e mbështetura nga NASA mbi mikrobet me origjinë në Parkun Kombëtar Yellowstone, teknika e fermentimit të NatureFind-it Fy- ose Fusarium Strain Flavolapis, një proteinë kërpudhore ushqyese e Botës së Re që përdor një pjesë të burimeve të nevojshme për bujqësinë konvencionale të kafshëve. Në vitin 2008, bashkëthemeluesi i Nature’s Find, Mark Cozubal, PhD, gjeti një mikrob në burimin e nxehtë vullkanik të parkut, i cili po hulumtonte format e jetës kërpudhore që mund t’i mbijetojnë kushteve ekstreme për NASA-n. Cozubal izoloi mikrobin nga kampioni i mbledhur pa dëmtuar mjedisin dhe së bashku me ekipin në NatureFind, ai krijoi një teknikë që prodhoi Fy, një proteinë e plotë pa kafshë.

Një aspekt kryesor i joshjes së fy është se rritet shpejt, mund të manipulohet në një sërë ushqimesh pa mish dhe pa qumësht, dhe është i dendur nga ana ushqyese. I mbushur me të gjitha 20 aminoacidet, duke përfshirë nëntë elementë thelbësorë, Fy është një proteinë e plotë vegjetariane, si dhe një burim fibrash dhe lëndësh të tjera ushqyese thelbësore. Proteina rritet me shpejtësi në tabaka me madhësi kafeterie nëpërmjet një teknike të bazuar në fermentim dhe në më pak se katër ditë, një tabaka me mikrobe mund të rritet në proteina ekuivalente prej 20 deri në 25 pula.

Deri më tani, Nature’s Find ka mbledhur qindra miliona dollarë për të prodhuar komercialisht Fy, duke e promovuar atë si të ardhmen e ushqimit të qëndrueshëm.

nigel parry

Shefi Eric Ripert i bashkohet Nature’s Find

Nature’s Find filloi si një restorant i mirë i ngrënies kur kompania shpalli Ripert si konsulentin e ri të kuzhinës. Në një partneritet të parë në llojin e tij, legjenda e ushqimit të mirë do të nxisë inovacionin dhe zhvillimin e ardhshëm të produkteve në bashkëpunim me ekipin e Nature’s Find. Entuziazmi i Ripert për potencialin e Fy ka çuar në zhvillimin e dy ëmbëlsirave të reja tashmë në menunë e shijimit të Le Bernardin. Receta të tjera restorantesh po hulumtohen gjithashtu ndërsa ekipi i Le Bernardin punon me NatureFind për të kuptuar aplikimet e mundshme të Fy në një gamë të gjerë kuzhinash të kuzhinës.

“Jam i kënaqur që bashkohem me ekipin e NatureFind si këshilltar i ri i kuzhinës dhe marr pjesë në zhvillimin e produkteve që nxjerrin në pah këtë alternativë të re proteinike,” tha Ripert në një deklaratë. “Mezi pres të punoj ngushtë me ekipin e tyre për të shfaqur shkathtësinë e Nature Finds Fy në një shumëllojshmëri pjatash, nga mëngjeset e përditshme deri te ëmbëlsirat e shijshme që kemi në menunë e shijimit të Le Bernardin. Mundësitë janë të pafundme.”

Si Këshilltar Kulinar, Ripert do të bashkëpunojë me shkencëtarët dhe ekipin e kuzhinës të NatureFind për të ofruar udhëzime mbi produktet që janë aktualisht në zhvillim dhe për të eksploruar një gamë të gjerë aplikacionesh të reja dhe zhvillimin e recetave duke përdorur proteinat Fy. Kjo proteinë është duke u përdorur tashmë në gamën e produkteve të shitjes me pakicë të Nature’s Find, duke përfshirë Patty Origjinale dhe Maple me Aromë Meatless Breakfast dhe Krem Djathin pa qumësht pa qiqra dhe qepë, në të gjithë vendin duke përfshirë Berkeley Bowl, Fairway Market në Kaliforni Në dispozicion në dyqane përtej. Zgjidhni dyqanet Whole Foods Market në Nju Jork, Mariano’s në Çikago dhe tani në 10 shtete në Perëndim dhe Verilindje.

VegNews.EricRipert2.NaturesFynd

nigel parry

“Nuk ka njeri në botën e gatimit më të respektuar dhe më të admiruar se shefi Eric Ripert”, tha në një deklaratë CEO dhe bashkëthemeluesi i Nature’s Find, Thomas Jonas. “Ai ka vendosur standardet më të larta të kuzhinës për dekada në Le Bernardin dhe ne nuk mund të jemi më të përulur për të bashkëpunuar me të në udhëtimin tonë si një i ri. Standardet e tij të palëkundura na ndihmojnë të ushqejmë njerëzit dhe planetin tonë. Do të na ndihmojë të ofrojmë më të shijshmen Ushqime me bazë fyti për t’u ushqyer.

Proteina kërpudhore barngrënëse për eksplorimin e hapësirës

Javën e kaluar, bioreaktori i proteinës Nature’s Find Fi hyri në orbitë në bordin e SpaceX-25 për të zhvilluar mënyra të reja për të siguruar proteina ushqyese dhe të qëndrueshme për eksplorimin e hapësirës. Fluturimi është hapi tjetër në bashkëpunimin e vazhdueshëm të NatureFind me programin e krijuar të NASA-s për Kërkime Konkurruese, një qendër brenda Universitetit Shtetëror të Montana dhe BioServe Space Technologies, Universiteti i Kolorados Boulder. Studimi i fluturimit synon të demonstrojë përdorimin e një teknologjie të re bioreaktori për të rritur ushqime me proteina të larta në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. Ai gjithashtu do të hulumtojë efikasitetin e bioreaktorëve në kushte të mikrogravitetit dhe rrezatimit të orbitës së ulët të Tokës.

“Ne jemi të emocionuar të shpallim rolin tonë në kërkimin revolucionar të NASA-s për të zhvilluar një sistem të sigurt, efikas dhe të fuqishëm për prodhimin e ushqimit të freskët në hapësirë. Marrëdhënia jonë me NASA-n thellohet – një hulumtim për Nature Finds NASA Çfarë filloi kur projekti na çoi në zbuloni një mikrob të jashtëzakonshëm me origjinë në Parkun Kombëtar Yellowstone, “tha Jonas në një deklaratë. “Ne jemi të kënaqur që kemi bërë rrethin e plotë tani dhe të demonstrojmë efikasitetin e teknologjisë sonë për udhëtimet e ardhshme hapësinore.”

Lexoni për lajmet më të fundit vegane:
Marina do të testojë mishin vegjetarian në të paktën 2 baza amerikane
Kremi i parë për kamxhik të Country Crock është bërë me qumësht thjerrëzash
Papa Françesku inkurajon të rinjtë të hanë më pak mish

Gëzuar ditëlindjen, Waze News! Për të festuar, ne kemi një shitje mega abonimi—të plotësuar me shpërblime të jashtëzakonshme vegane.

kontrolloje

Leave a Comment

Your email address will not be published.