Këto restorante italiane vërtetojnë se Hilton Head është më shumë se thjesht ushqim deti (i shkëlqyer).

Çdo vizitor i Hilton Head Island padyshim që do të dëshirojë të provojë paradën e pafundme të restoranteve të shkëlqyera të detit të freskëta të zonës bregdetare – dhe me arsye të mirë. Megjithatë, ka një anë tjetër të skenës së kuzhinës së perlës së Karolinës së Jugut që shpesh anashkalohet nga vizitorët: bollëku i restoranteve italiane të shijshme autentike të H&H.

Dhe po, skena e ushqimeve të detit të Hilton Head është e nivelit të lartë dhe nuk duhet humbur. Por duhet vetëm një udhëtim në një nga këto restorante autentike dhe mikpritëse për të parë pse qyteti i zhurmshëm i plazhit ka fituar një reputacion si një vend ngrënieje i frymëzuar nga Italia që kujdeset për të uriturit. Herë pas here kënaq qiellzën e vendasve dhe plazhit- shkuesit.

video e udhëtimit të sotëm

LIDHUR: Këto qytete të vogla të Karolinës së Jugut janë plot hijeshi

Marrëveshja e vërtetë italiane në Cucina Italiana të Michael Anthony

Nuk është gjithmonë e lehtë të gjesh kuzhinë autentike italiane, veçanërisht në një vend që respektohet për ushqimet e detit, por Cucina Italiana e Michael Anthony Marrëveshja e vërtetë. Pjata të freskëta, autentike, makarona dhe ëmbëlsira të bëra vetë, si dhe pjata të thjeshta të shijshme, të gjitha prekin notat e duhura me ofertat nga çdo cep i Italisë. Po kërkoni diçka më të rastësishme? Pastaj sigurohuni që të shikoni Market Café ngjitur, një treg italian dhe trattoria që shërben si drekë ashtu edhe darkë.

 • Dije: Orleans Plaza, 37 New Orleans Road
 • orë: Darka shërbehet nga e hëna deri të shtunën nga ora 17:00.
 • Rezervimi: Po, nëpërmjet OpenTable ose me telefon 843-785-6272
 • vlen: ,
 • Çfarë të provoni: coze al marinara (Muscles marinara); Sardi alla sardignola (predha të mbushura); Vitello alla limon (scaloppine viçi); profiterolë (ëmbëlsirat)

Italia takohet me Karolinën e Jugut në Nunzio

nunjio Hilton mund të jetë një nga restorantet më të reja italiane të Head-it, por menyja e tyre e mbushur me klasike italiane jugore dhe me të preferuarat moderne, bashkëkohore është gjithnjë e më shumë një vend popullor si për vendasit ashtu edhe për vizitorët për të kënaqur shijet e tyre për kuzhinën rajonale. Me një theks te përbërësit e freskët, me burim vendas, Nunzio bashkon bukur shijet e Karolinës së Jugut dhe Italisë—dhe darkuesit do të kënaqen me atmosferën e pasur, por mikpritëse të restorantit, që shton përvojën e përgjithshme të ngrënies.

 • Dije: 18 New Orleans Road
 • orë: Hapur çdo ditë, orë e lumtur me aperitiv nga 4 e mëngjesit deri në 6 pasdite; Ushqimi i hershëm 16:30 17:15; Darka nga ora 16:30
 • Rezervimi: Po, nëpërmjet Recit ose me telefon 843-715-2172
 • vlen: ,
 • Çfarë të provoni: Carciofi Infarinati (Zemra të skuqura nga Angjinarja); Gnocchi di Ricotta e Spinaci (Spinaq dhe Ricotta Gnocchi); Milanese Costoletta (milanez viçi); Bombato Ciocolato (ëmbëlsirë)

Eleganca dhe thjeshtësia në Ombra Cucina Rustica

i gjatë dhe fitues i çmimeve Ombra Cucina Italiana Ekziston një vend i preferuar, gatimi rajonal italian i të cilit ka fituar mbi darkuesit që e duan stilin e tij klasik por bashkëkohor. Përbërësit vendas shkëlqejnë në një menu që është sa fshatare dhe elegante, ndërsa lista e verërave e kombinuar në mënyrë perfekte, e kuruar, i shton një eksperiencë ngrënieje autentike dhe të këndshme për shije.

 • Dije: 1000 William Hilton Pucca, G #2
 • orë: Hapur çdo ditë nga 4:30 pasdite deri në 22:00
 • Rezervimi: Po, nëpërmjet OpenTable ose me telefon 843-842-5505
 • vlen: ,
 • Çfarë të provoni: calamari dorati (kalamari i skuqur); Orecchiette alla Baresi (sallam, brokoli rabe); Pollo alla “Zingara” (pulë, kërpudha e egër); Panna Cotta Alla Vaniglia (E ëmbël)

LIDHUR: 8 shtigje ecjeje buzë plazhit në Karolinën e Jugut

Pomodori Italian Eatery është ushqim komod në mënyrën më të mirë

e ngrohtë, intime dhe ftuese, Restorant Italian Pomodori Ushqimi jugor italian është në maksimumin e tij, me pjata të frymëzuara nga të preferuarat tradicionale të Kalabrisë. Salcat e bëra në shtëpi, tagliatella, njoki dhe salcice janë të mbushura me meny të shijshme, ndërsa reputacioni i Hilton Head për ushqimet e freskëta të detit shkëlqen me përzgjedhjen e shijeve klasike të peshkut. Ushqim komod që është i përzemërt dhe i ngrohtë; atmosferë mikpritëse, miqësore për familjen; Dhe një listë eklektike e verërave plotëson restorantin e menduar italian të Pomodorit.

 • Dije: 1 New Orleans Road
 • orë: Hapur nga e hëna deri të shtunën në orën 17:00; të dielën e mbyllur
 • Rezervimi: Po, nëpërmjet OpenTable ose me telefon në 843-686-3100. Pomodori rekomandon që klientët të bëjnë rezervime të paktën dy deri në tre javë përpara.
 • vlen: ,
 • Çfarë të provoni: arancini (topa orizi); Ravioli di Casa me një anë të Polpete (qofte të bëra nga shtëpia); Parmigiana pule; Cannoli i bërë nga shtëpia (i ëmbël)

Restoranti italian i Stellini: Një Hilton Head Classic

Festimi i 32 viteve të shërbimit të përzemërt dhe të shijshëm të shpellave italiane, një qendër kryesore e Hilton Head Restorant Italian Stellini Artikulli origjinal—një trashëgimi dhe histori krenare e kombinuar me pasionin për t’i shërbyer klasikëve; Pa shije, thjesht pjata autentike të bëra nga zemra. Lloji i ushqimit që ngjitet në brinjë dhe ambienti i të cilit ju bën të ndiheni si në shtëpinë tuaj, Stellini do të tërheqë çdo darkues që kërkon një vakt italian të freskët por të shijshëm.

 • Dije:
 • orë: Hapur nga e hëna deri të shtunën në orën 17:00; mbyllur të dielën
 • Rezervimi: rekomandohet fuqimisht; Telefononi 843-785-706
 • vlen: ,
 • Çfarë të provoni: Kofta me mish të mbushur me mocarela; Rigatoni Bolognese; Saltimboca e viçit; Zuppa di Pesce; Tiramisu (e ëmbël)

Një festë pica Bella Italia

Çdo listë e të preferuarave italiane të Hilton Head do të ishte e paplotë pa një vend të shijshëm për të marrë një byrek të mrekullueshëm – dhe Bella Italia Pizza sigurisht që i përshtatet faturave. Korja e punuar me dorë, e stilit NY është baza e një përzgjedhjeje të specializuar të picave jashtë kësaj bote që mahnit (më e mira nga të gjitha, Bella Italia ka një menu të shkëlqyer picash pa gluten Dhe Edhe një byrek me kore me lulelakra!) Dhe ndërsa pica është padyshim ylli i shfaqjes, kjo restorant i rastësishëm, gustator shërben gjithashtu një sërë pjatash, sanduiçesh, ushqimesh dhe ëmbëlsirash të shijshme, të provuara dhe të vërteta italiane. ,Bella Italia është vetëm marrja dhe dërgesa*


 • Dije: 95 Matthews Drive
 • orë: Hapur për dorëzim nga e hëna deri të enjten dhe të dielën nga ora 16:30 deri në 20:45; Të premten dhe të shtunën nga ora 16:00 deri në 21:00; Orari i marrjes ndryshon, shikoni faqen e internetit për më shumë informacion
 • Rezervimi: n/a
 • vlen: ,
 • Çfarë të provoni: Pica Margherita Thin; Uncle Peters Cheese Pizza; Pica me mish Lotza pa gluten; Pica e bardhë Bella Regina

I LIDHUR: A i përgjigjet “Hipe Island” Hilton Head Island? Këtu janë disa gjëra që nuk e dinit se mund t’i bënit atje

Parada e “Hilton Head” e restoranteve autentike italiane të lezetshme ka krijuar një vend të shijshëm për vete mes një skene kuzhine të njohur tradicionalisht për ofertat e saj të freskëta të peshkut dhe ushqimeve të detit. Dhe nuk mungojnë ambientet e shijshme për të zgjedhur në një menu për të kënaqur çdo shije – nga klasikët në pronësi të familjes deri te ngrënies luksoze dhe të ngritura; Pica e shijshme në të preferuarat e Italisë së Jugut, moria e klasikëve italianë të Hilton Head do të kënaqë çdo ngrënës që kërkon të shtojë pak bella italia Në itinerarin e restorantit tuaj këtë verë.


Leave a Comment

Your email address will not be published.