Këshilla të thjeshta dhe të përshtatshme gatimi – Vendi i lumit

Receta
1. Recetat nuk janë magjike. Ato janë bërë nga materiale dhe teknika. Mos u stresoni nëse aksidentalisht keni shtuar shumë qepë ose ju mungon vetëm pak kripë. Shumica e pjatave janë shumë falëse. Kjo do të thotë që nuk duhet të shpenzoni kohë duke matur gjithçka në mënyrë perfekte. Pasi të njiheni më shumë me përbërësit si erëzat dhe barishtet, do të jeni në gjendje t’i zëvendësoni ato. Ndoshta ju pëlqen trumza, por nuk ju pëlqen trumza. Në një recetë që kërkon trumzë, mund ta zëvendësoni ose përjashtoni lehtësisht.
2. Lexoni recetën por mos harroni të kontrolloni edhe komentet dhe komentet. Gjëja më e mirë e internetit është se është e lehtë të japësh këshilla dhe të lidhesh me njerëzit e tjerë. Ju mund të shihni se sa herë është provuar një recetë. Është shumë më e lehtë sesa të shfletosh një libër fizik dhe të përpiqesh të vendosësh se cilën recetë të zgjedhësh. Ndonjëherë, leximi i këshillave të njerëzve që e kanë provuar tashmë recetën mund t’ju shpëtojë darkën.
lehtësoni punën tuaj
3. Bërja e lëngjeve të bëra në shtëpi — nëse është mish pule, viçi ose diçka tjetër tërësisht — nuk është e vështirë. Nëse keni hapësirë ​​në frigorifer, bëni grupe më të mëdha të stokut. Më pas, ngrijeni në thasë Ziploc. Kur ju nevojitet pak lëng për supë ose për gatimin e perimeve, gjithçka që duhet të bëni është të ngrohni lëngun. Kjo jo vetëm që kursen kohë, por gjithashtu ju lejon ta personalizoni atë sipas shijes tuaj. Nuk kërkohet më aksione të blera në dyqan!
4. Në Conrad House ne përgatisim, përgatisim, përgatisim. Ndonjëherë ne fillojmë një recetë vetëm për të kuptuar se nuk jemi vërtet gati. Është më mirë ta përgatisni natën apo edhe një ditë më parë. Nëse jeni duke gatuar mish, kontrolloni nëse receta juaj kërkon që t’i marinoni ato. Printoni recetën tuaj dhe silleni me vete kur të shkoni në pazar. Në këtë mënyrë, mund të jeni të sigurt se keni gjithçka që ju nevojitet. Nuk ka asgjë më të keqe se të filloni një recetë vetëm për të kuptuar se nuk keni përbërës të mjaftueshëm. Të gjitha recetat tona të postuara në internet ju japin matje të sakta.
5. Përsëri, frigoriferi juaj është miku juaj. Nëse jeni të zënë, kurseni ushqimet e papërfunduara duke ngrirë salcën e mbetur në tabaka me kuba akulli. Më vonë, gjatë javës, mund t’i shkrini dhe t’i ngrohni në një tigan. Kjo funksionon për salcën e spagetit dhe çdo salcë tjetër që mund të mendoni. Dhe pjesa më e mirë e ngrirjes është se përbërësit tuaj mund të ruhen për mjaft kohë. Në të njëjtin shënim, ju gjithashtu mund të bëni dhe ngrini një tenxhere të madhe me salcë. Në këtë mënyrë, kur ndiheni shumë të thatë për të gatuar gjithçka nga e para, thjesht mund ta ngrohni përsëri salcën.
6. Frutat që hamë janë të stinës. Mos u shqetësoni. Vizitoni tregun lokal të fermerëve ose dyqanin ushqimor të lagjes suaj. Blini fruta gjatë sezonit të pikut, kur ato janë më të freskëta dhe të lëngshme. Ngrijeni brenda një ene hermetike. Ju dhe familja juaj do të mund ta shijoni atë gjatë gjithë vitit.
Gatim Gatim
7. Nuk keni kohë për të kripur mishin tuaj? Këtu është një rregullim i lehtë. Lyejeni atë brenda, jashtë dhe përreth me një shtresë të trashë kripe ose Conrad Farms Gourmet Rubs një orë para gatimit. Më pas, thajeni me një peshqir letre. Kur gatuani pulën, siguron lëkurë të freskët, të thatë dhe mish të lëngshëm.

Leave a Comment

Your email address will not be published.