Këpucari i Pjeshkës Bourbon i Tyler Florence është ëmbëlsira perfekte e verës

Ka diçka për një këpucar veror me fruta të ëmbla të stinës që bie në sy. Dhe ylli i Food Network, Tyler Florence’s Bourbon Peach Cobbler është i mbushur me feta të lëngshme pjeshke të freskëta, krem ​​të rëndë dhe aromë burbone të ngjashme me vaniljen.

Tyler Florence | Vivian Killilia/Getty Images për Festivalin Ndërkombëtar të Filmit Palm Springs

Këpucari i Firences është ëmbëlsira më e mirë e verës

Këpucari i shijshëm i pjeshkës së kuzhinierit kërkon pjeshkë të qëruara dhe të prera në feta, burbon, sheqer, niseshte misri, kanellë të bluar, miell, pluhur pjekjeje, gjalpë të ftohur pa kripë dhe krem ​​të trashë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.