Jeta ime në ushqim: Sophie Ellis-Bexter dhe bashkëshorti Richard Jones në librin e tyre të ri të gatimit dhe dashurinë për ushqimin meksikan

nga ju lindi ideja për librin tuaj të gatimit, dashuri. vakt. Familja: Receta për disko në kuzhinë,

Richard: Këtë ide e kishim disa vite më parë. Ne të dy jemi ushqimorë të mëdhenj dhe na pëlqen të gatuajmë – kjo është një pjesë e madhe e jetës sonë familjare. Ne e shpërndamë këtë ide dhe askush nuk u interesua, dhe më pas bëmë këngë disko kuzhine [a 2020 greatest hits compilation album] Dhe papritmas njerëzit ishin brenda.
Sophie: Kjo ishte kur bëra albumin e fundit në studio dhe gatuaja për grupin çdo mbrëmje. Dhe ne menduam, po! Siç tha Richard, është një pjesë kaq e madhe e jetës sonë.

Cila është receta juaj e preferuar nga kjo?

Sophie: janë disa. Mendja ime shkon menjëherë te gjërat tona të frymëzuara nga Meksika. Të gjithë i pëlqejnë vërtet ato shije. Kemi edhe Spageti Vongole – mendoj se është një nga të preferuarat tona personale.
Richard: Ne ndajmë një javë ditëlindjeje ku kemi një vakt të madh festimi. Ka një kapitull në libër që ka të gjithë përbërësit e tij: Tacos të ndryshëm, Rainbow Slaw, Street Corn, etj. Mënyra se si gatuajmë përfshin përbërës të vegjël që mund të jenë ose ushqim ose të përhapur në festa të mëdha. Plus, ne kemi pesë fëmijë të moshave të ndryshme, dhe një është vegjetarian, kështu që gjithçka ka të bëjë me përshtatjen e gjërave për t’iu përshtatur çdo palete.

Përshkruani gatimin mesatar të një dite për familjen.

Sophie: Shumica e artikujve për darkat e mesjavës janë gjëra që mund t’i bëni shumë shpejt nga frigoriferi në tryezë. Është mirë të shpenzosh kohë për të përgatitur ushqimin, por nuk është një gjë e përditshme. Ushqimi meksikan është diçka që ne kënaqemi gjatë gjithë kohës, dhe ka disa pjata me makarona që janë gjithashtu elementë kryesorë të familjes.
Richard: Diçka që bëjmë rregullisht është maki, si dhe gjëra të tjera me ndikim japonez. [To make maki], ziejmë pak oriz sushi dhe i përziejmë erëzat. E bëjmë me avokado, kastravec ose salmon. Është interesante, sepse nëse u jap fëmijëve një tas me oriz me pak peshk sipër, ata nuk do ta prekin. Por nëse mbështillet në alga deti, ata hanë tonelata prej tyre. Për ne, ne do të bëjmë një tas chirashi nga orizi dhe shumë gjëra të ndryshme – është vërtet e thjeshtë.

Cilat janë kujtimet tuaja të preferuara të ushqimit nga fëmijëria?

Richard: Babai im ishte një kuzhinier dhe ishte trajnuar në Café Royal në Piccadilly në vitet ’60. Ai ka këto histori të mrekullueshme të tij duke i shërbyer Tom Jones dhe Beatles, dhe binjakët Cray dikur vinin sepse kishin ndeshje boksi. Disa nga recetat e tyre janë thjesht përrallore. Ne e vendosëm biftekin Sirloin Sir Roger Moore në libër sepse babi punonte në skarë dhe Roger Moore hyri dhe porositi një biftek të rrallë me fileto me salcë piper dhe patatina. Pikërisht kështu do ia dal gjithmonë.
Sophie: Nëna ime është një kuzhiniere e shkëlqyer; Receta që ajo ka parë është pula Spatchcock me salcë buke, por padyshim që ka ndikuar edhe në Bolognese. Ajo duhet të më ketë mësuar shumë receta të frymëzuara nga italishtja, sepse kur isha fëmijë, hamë makarona të paktën dy ose tre herë në javë.

Udhëtimi është një pjesë e madhe e punëve tuaja – cili destinacion global ju ka bërë vërtet përshtypje me kuzhinën e tij?

Sophie: Stambolli u vendos në kokën time, ndërsa mbaj mend të isha ulur në një tryezë në një mbrëmje të nxehtë me shumë gjëra të shijshme. Kishim shumë gjëra vërtet të lezetshme për të bërë edhe në Marok.
Richard: Unë do të thosha Tokio – gjëra të tilla si të shkosh në tregun e peshkut dhe të marrësh peshk të freskët gjënë e parë në mëngjes. Por në të vërtetë, ushqimi italian është ai që mund ta ha përgjithmonë. Ka një bar plazhi ku shkojmë me pushime ku shërbejnë një tas me pena me rukola, salcë domatesh dhe brokoli sipër. Gjithçka në lidhje me të është aq e përsosur sa duket.

Leave a Comment

Your email address will not be published.