Idetë e mbetura të recetës së derrit të pjekur që janë të shpejta dhe të lehta

ushqim, pije, bisedë e mirë dhe plehra Çfarë nuk ju pëlqen për pritjen gosti, Sidomos nëse ju a. u përpoq të bënte Mish derri i pjekur, Me mish të butë dhe kërcitje krokante, kjo është një mënyrë e sigurt për të bërë përshtypje. Por tani festa ka mbaruar, çfarë do të bësh me atë mish derri të mbetur? Sigurisht, vazhdoni t’i bëni përshtypje vetes. Në vend që të ringroheni dhe të hani të njëjtën gjë për dy netët e ardhshme, provoni këto receta të shpejta dhe të lehta të mbetura me mish derri të pjekur.

Çfarë duhet të bëni me pjesën e mbetur të derrit të pjekur?

Ju mund të shtoni mish derri të pjekur në tjetrën kuti drekë bentoose mund të bëhesh i zbukuruar dhe të provosh Sallatë me mish derri të pjekur, Ramen derri i pjekur qoftë Ragu derri i pjekur, mundësitë janë të pafundme! filloni me ne Receta për skuqjen e derrit në ajër, Më pas grijini, copëtoni ose prisni ato mbetje dhe grijini ato me këto receta të lehta të mishit të derrit.

Sallatë e mbetur me mish derri

Foto: Ive Erhard

Thirrja më e madhe për çdo mish të pjekur të mbetur është a sallatë, Është mënyra më e lehtë për ta bërë një sallatë të mërzitshme emocionuese dhe mund ta përzieni me çdo përbërës që dëshironi! Për më shumë efikasitet, mbusheni sallatën me të fruta dhe perime nën frigoriferin tuaj.

recetë: sallatë me mish të mbetur

Si të personalizoni duke përdorur mbetjet

Shtoni vaj dhe kripë për të mbushur mishin e derrit të thatë. Pritini mishin e derrit të pjekur sa më hollë të mundeni, lyeni me vaj aq sa të lyhen lehtë fetat dhe i bëni një masazh të lehtë. Kjo recetë funksionon edhe me proshutën e pjekur të mbetur. Pulë e pjekur e mbetur.

Ramen i mbetur i derrit të pjekur

Të mbetura_Deri i pjekur_Ramen
Foto: Diego Lozano

Ka shumë opsione kur bëhet fjalë për mbushjet me ramen, dhe derri i pjekur është një zgjedhje e qartë. Kombinoni mishin e derrit me përbërës si alga deti, vezë, kamaboko (tortë peshku me avull), fidane bambuje dhe lakër fasule për një shije autentike japoneze.

recetë: ramen në stil japonez

Si të personalizoni duke përdorur mbetjet

Thjesht shtoni pjesën e mbetur të derrit të pjekur në lëngun e ramenit së bashku me perimet tuaja të zgjedhura. Nuk ka nevojë të ringroheni pasi lëngu do ta gatuajë atë për ju.

Ragu i mbetur nga derri i pjekur

Ragu i mbetur nga derri i pjekur
Foto: Claire Lower

Kombinoni mishin e derrit të pjekur me qepë të djegur për të bërë një ragu të përzemërt. Përdorimi i një tenxhere me presion ju lejon të zhvilloni aromën e thellë dhe të pjekur – e cila është pikërisht ajo që dëshironi kur gatuani qepë të karamelizuara. Kombinoje atë me mish derri dhe do të keni një vakt të nxehtë dimëror.

recetë: Ragu i derrit me qepë të djegura

Si të personalizoni duke përdorur mbetjet

Hidhni misrin e mbetur në salcën e qepës së karbonizuar dhe lëreni në zjarr për 5 minuta. Pasi të nxehen, shtoni makaronat e gatuara dhe hidhini të lyhen.

A mund të ngrini mbetjet e derrit të pjekur?

Ju mund të ngrini mishin e derrit të pjekur për aq kohë sa e paketoni. enë hermetike Ose qese ngrirëse të rënda. Pjesa e mbetur e derrit të pjekur mund të ruhet deri në tre ditë në frigoriferose deri te lart Dy muaj në frigorifer.

Si e ngrohni përsëri mishin e derrit të mbetur?

Një mënyrë qengji i pjekur i mbeturShmangni shkrirjen e derrit të mbetur në temperaturën e dhomës. Duke vepruar kështu, lë hapësirë ​​për rritjen e baktereve. më mirë se, shkrini mishin e derrit të pjekur ne frigorifer. Nëse keni nevojë ta shkrini shpejt, një banjë me ujë të ftohtë është gjithashtu një opsion i mirë. Vetëm sigurohuni që të mos harroni për këtë! Për një hak bonus, provoni të derdhni një filxhan uthull mbi mish të ngrirë. Kjo do të bëjë që ajo të shkrihet më shpejt.

Po kërkoni më shumë ide për recetat e derrit?

Gatimi i mishit të derrit nga e para? Për të marrë krokantinë e përsosur nga mishi i derrit, provoni ta pjekni një nga një. fryerje me ajër. Përdorni një tenxhere të ngadaltë? Shtoni një goditje të ashpër me një kavanoz kimçi, Nëse nuk ju pëlqen të pjekni, shikoni këto italiane të shijshme Qofte derriErëzoni drekën me sanduiçin Katsu derri ose provoni këtë unik Miso dhe Dip mish derri.

Leave a Comment

Your email address will not be published.