Ide të thjeshta recetash për sallatë që mund të bëni në shtëpi

A e dini se maji është muaji kombëtar i sallatës? Cili vend më i mirë për të shijuar një sallatë të sapobërë sesa në Garden State.

Këtu në New Jersey, ne kemi disa vende të mrekullueshme për të marrë një sallatë të mrekullueshme. Por një nga gjërat e shumta që është e mrekullueshme për sallatat me vlera ushqyese është se ju mund t’i personalizoni përbërësit për t’i bërë ato tuajat. Kjo është diçka që nuk mund ta gjeni në menutë e restoranteve.

Ndërsa ka shumë lloje të ndryshme sallate për të zgjedhur, të tilla si Caesar ose Cobb, unë kurrë nuk kam parë një sallatë “Jersey”. Kështu që pyeta mediat e mia sociale:

“Nëse do të bënit një “Sallatë Xhersi” çfarë do të vendosnit në të? Çfarë lloj veshjeje? Këtu janë disa nga përgjigjet. Kënaquni dhe dijeni se ndërsa jeni duke e bërë këtë, nëna juaj do të thotë “Hani! Eshte mire per ty!”

Lynn Ann Murray
ok sepse kemi Garden State, marule, domate jersey, kastravec, qepë, speca, boronicë (kemi disa moçka), role derri dhe copa bagel si krutona, me një salcë vinegrette lol

Keith Vena
Domate marule, qepë, piper i ëmbël, salcë italiane ose Cezar, djathë mocarela, roleta proshutë/derri Taylor dhe krutona.

Larry Nichols
Rrotulla derri, brokoli rabe, gjevrek i butë dhe salcë italiane

Rick Verso
Kjo është sallata më e thjeshtë por e shijshme me domate Jersey. Në një tas të madh përziejeni hudhrën e grirë imët (2-3 thelpinj), domatet e prera në kubikë Jersey (2-3) dhe rreth 1/4 filxhan vaj ulliri (jo ekstra i virgjër!!), tre lugë ujë dhe grumbull. Shtoni të gjitha kripë. , Përziejini mirë dhe vendoseni në frigorifer për rreth 30 minuta derisa shijet e maridouchit të bashkohen! Do të më falënderoni më vonë! Mbani mend… jo uthull!!!

peni Charles
Ne jemi pikantë për shkak të marules, domates, avokados me vezë, proshutës, fetës, mishit të sanduiçit të gjelit të detit dhe salcës me çipsa!

Jill Connerton
Domate, misër dhe boronicë (dhe përbërës të tjerë për të përcaktuar).

giulio polli
Ajsbergu, hudhra e freskët, uthull vere e kuqe, vaj ulliri. kripë dhe piper

alex lippert
Maja me domate Jersey me domate Jersey

Joan Voorhees
Përzierje pranverore, domate, tranguj, qepë të kuqe të prera hollë, avokado, proshutë të sapo gatuar, salcë me djathë blu parmixhan të freskët të rruar në shtëpi

Harry Spivaki
Zarzavate të bukura për fëmijë, domate, misër, ton të rrallë ose fiston të prerë në një shtrat me vinaigrette Sherry

Peter Swayzek
Steve Trevellis ishte arritja më e madhe në demokraci për të gjithë njerëzimin: fakti që një mijë ishuj u bashkuan për të vendosur për një fustan.

Chris McKelvey
Rolls derri, proshutë, marule, copa Hot Dog, Domate, Djath Mozz, Salcë Marinara.

Janet Hiers-Whitaker
Jersey domate, kastravec, qepë Vidalia, majo, uthull molle dhe agave. Sallata më e mirë verore e domates, EVER!

Cindy White
rikota
gjethet e sallatës
Vaj ulliri dhe uthull
Shto: Albacore (kapur në New Jersey)

Gino Formaroli
Një sallatë klasike e famshme nga lagjja e vjetër Chambersburg në Trenton ishte sallata e famshme Craco (shqiptohet Greco). Craco ishte kremi i kremit të restorantit italian të Lagjes së Vjetër yjet dhe atletët që hëngrën aty, Sinatra, Streisand, Howard Cosell ndër të tjera që më kujtohet, i cili ishte mik i pronarit të Dimaggio Lu… sallata përfshinte ajsbergë të ndryshëm dhe rreth madhësia e një kubi sheqeri me marule rome, provolone, djathë zviceran dhe amerikan. Përfshihen gjithashtu ton, açuge, panxhar, selino, vezë të ziera fort në feta, copa proshutë, sallam dhe speca dhe zemra të grira angjinare… dhe zakonisht shërbehen vetëm me vaj dhe uthull ose një salcë vinegrette të kalitur. . ishte një vakt i plotë për dy të mëdhenjtë…tani më duhet një…lol

Postimi i mësipërm pasqyron mendimet dhe komentet e prezantuesit të emisionit të bisedave të New Jersey 101.5, Steve Trevellis. Çdo mendim i shprehur është i vetë Steve. Steve Trevellis New Jersey 101.5 është e hënë-e enjte nga ora 19:00 deri në 23:00. ndiqni atë në Twitter

Shikoni: Këtu janë 30 ushqime që janë toksike për qentë

Për t’u përgatitur për një incident të mundshëm, mbani gjithmonë pranë numrin e telefonit të veterinerit tuaj, si dhe një klinikë pas orarit të punës që mund të telefononi në rast urgjence. Qendra e Kontrollit të Helmimeve të Kafshëve ASPCA ka gjithashtu një linjë telefonike që mund ta telefononi këtu (888) 426-4435 për keshillë.

Megjithatë, pavarësisht nga të gjitha këto burime, trajtimi më i mirë për helmimin nga ushqimi është parandalimi i tij në radhë të parë. Për t’ju dhënë një ide se cilat ushqime për njerëzit mund të jenë të rrezikshme, Stacker ka krijuar një prezantim me 30 ushqime të zakonshme që duhen shmangur. Kontrolloni për të parë nëse ka ndonjë që ju befason.

Hidhni një zhytje në pishinën më befasuese të oborrit të shtëpisë në New Jersey

Kamionët më të shijshëm ushqimor Jersey Shore që duhet të provoni këtë verë

Leave a Comment

Your email address will not be published.