Ide për recetat e Pashkëve nga kuzhinierët e zinj që duhet të provoni

Videot e veçuara të Madmonire

Burimi: Grandriver/Getty

Sipas Statista, rreth 80 për qind e amerikanëve do të festojnë Pashkët këtë vit. Kjo do të thotë se shumë familje janë në kërkim të recetave të veçanta për t’u përgatitur për festën e krishterë. Pashka kërkon një vakt të veçantë. Në mbarë botën, ka ushqime të caktuara që janë bërë ushqimi kryesor i Pashkëve. Në Afrikën Perëndimore, orizi jollof – oriz pikant, me bazë domate, i mbushur me barishte, perime dhe mish që lotojnë gojën – hahet shpesh në këtë festë. Në Afrikën e Jugut, nuk është Pashkë pa braai (një BBQ e Afrikës së Jugut), dhe shpesh do të gjeni borë, që është një lloj skumbri në skarë.

Nëse keni shumë të ftuar me dietë fikse që vijnë në shtëpinë tuaj për Pashkë, ose ju vetë nuk hani ushqime që janë sinonim i kësaj feste, mund të dëshironi të provoni receta alternative. Ne kemi përpiluar një listë të recetave të shijshme të Pashkëve, të gjitha nga kuzhinierë kreativë dhe frymëzues me ngjyrë, që shtrijnë gamën nga pa gluten në peskatariane në tradicionale. Kapni pirunin, thikën dhe veshët e lepurit dhe gërmoni brenda.

Tradicionale, por bëjeni pranverë

5 bërxolla pikante mishi me Pesto me nenexhik cilantro

Qengji është një proteinë tradicionale e Pashkëve, por shumë nga pjatat e tij mund të duken shumë të rënda për një ditë të nxehtë pranvere. Kjo pjatë nga Chef Kai Chez është e lehtë, me shije dhe përdor barishte të stinës. Është i mbushur me erëza për një shije të guximshme. Gjithashtu, ndryshe nga rafti ose pjekja e qengjit, të cilat kërkojnë kohë në furrë, pasi të marinohen, këto bërxolla kërkojnë vetëm disa minuta nga secila anë në një tigan të madh.

një e preferuar e zbukuruar

karavidhe kryen vezë djallëzore

Po kërkoni një pjatë të së Premtes së Mirë që e anashkalon mishin? Kjo është kryesisht për të shërbyer si frymëzim për recetën tuaj. Shefja Erica Barrett e shërben atë në restorantin e saj SoCu Prime dhe nuk po e ndan recetën. Por vendosni disa bishta mini karavidhesh të rrahura sipër vezëve të djallëzuara dhe do të afroheni. Është gatimi ose meze perfekte e Pashkëve duke përdorur vaktin tradicional të Pashkëve me vezë, të cilat simbolizojnë jetën dhe rilindjen me atë prekje të lartë të karavidheve.

një meze vegjetariane

dërrasë djathi me bazë bimore

Pllakat e karkalecave të mbushura me bulmet dhe ftohje janë një vakt tradicional i Pashkëve. Megjithatë, vegjetarianët duhet të jenë krijues. Na pëlqen që kuzhinierja vegjetariane me bazë në Londër, Rachel Ama, na shoqëron përbërësit e saj të preferuar për një dërrasë djathi me bazë bimore. Edhe pse ajo e bëri atë për Krishtlindje, ajo mund të ripërdoret lehtësisht për Pashkë. Është shumëngjyrëshe, e shfaqur bukur dhe është e lehtë për mysafirët që të hanë meze të lehtë ndërsa presin pjatën kryesore.

një anë shumëplanëshe

këlyshët e këlyshit të ajrit

Ushqimi i Pashkëve mund të ketë një shumëllojshmëri pjatash. Nëse jeni duke shkuar në një potluck, ju kurrë nuk e dini se çfarë do të sjellë të tjerët. Pra, nëse jeni duke kërkuar të kontribuoni me një pjatë që ka shije të shkëlqyeshme me pothuajse çdo gjë, ose nëse jeni kryekuzhinieri dhe shpresoni të bëni vetëm disa anë, provoni këto heshtje nga bashkëpronari i @blackpeoplesrecipes Provoni këlyshët . Ato janë të ëmbla dhe të kripura, kështu që shkojnë mirë me gjithçka, nga omëleta, të pjekura e deri te supat. Ky është një rostiçeri me të cilin mysafirët nuk mund të ngopen.

një pranim pescetarian

Fryer ajri Kumin Paprika Lime Peshku

Nëse keni një familje pescetariane, por ende dëshironi një ushqim të përzemërt dhe të kënaqshëm për vaktin tuaj të Pashkëve, duhet ta provoni këtë peshk. Një nga gjërat më të mira në lidhje me të është se, megjithëse është bërë për një tigan me ajër, mund ta gatuani lehtësisht në sobë në 15 minuta ose më pak. Plus, ai kërkon vetëm shtatë përbërës dhe mund të bëhet me peshkun tuaj të bardhë të zgjedhur, si shojzë e kuqe, merluc ose taban. Shijet janë të ndritshme, pak të djathta dhe të mira për t’u shkrirë në gojë.

një klasik mishngrënës

Raft i tymosur i qengjit

Mishi i qengjit është një nga ushqimet më tradicionale për t’u ngrënë në Pashkë. Për të krishterët, qengji është një përfaqësim i Jezu Krishtit që sakrifikon veten dhe është “Qengji i Perëndisë”. Nëse jeni një familje mishngrënëse, duhet të provoni këtë recetë të shijshme dhe të lëpirë gishtat e qengjit nga shefja Angela Davis. Ai përdor një fërkim erëz të bërë nga kafeja, kokrrat e piperit, Aleppo dhe trëndafilat. Mund të jetë për një kuzhinier më të avancuar, por ia vlen përpjekja.

ëmbëlsirat pa gluten

Tortë me luleshtrydhe me kore granola

Nëse planifikoni lojëra dhe aktivitete të Pashkëve pas vaktit të madh, nuk dëshironi ëmbëlsira të rënda. Kjo ëmbëlsirë e ëmbël nga Jarrell Guy (autor i “Black Girl Baking”) është e lehtë, aq edhe e kënaqshme dhe është plotësisht pa gluten. Edhe pse mbushja kërkon kos grek, mund ta bëni edhe një tortë vegjetariane duke e mbushur me një kos pa qumësht sipas dëshirës tuaj. Na pëlqen që ajo shfaq luleshtrydhet e bukura të freskëta duke nxjerrë në pah ngjyrat e pranverës. Receta e plotë dhe udhëzimet janë në mbishkrimin e figurës.

Përmbajtje të ngjashme: Shfaqja e gatimit për veganët e zinj: kuzhinierët Charlize Rookwood dhe Dean Edwards krijojnë një tenxhere të shijshme me rosë tallëse

Leave a Comment

Your email address will not be published.