Hyrje në gatimin me zero mbeturina

Mbetjet e ushqimit kanë efekte negative të përhapura në Shtetet e Bashkuara – në klimën, shëndetin dhe sigurinë ushqimore.

Luftimi i kësaj mbetjeje është një lëvizje globale me rritje të shpejtë pa mbetje. Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Mbrojtjen e Mjedisit merr zero mbeturina duke rregulluar dizajnin e produktit – maja thelbësore e ajsbergut.

Produktet që ruajnë burimet natyrore, ruajnë vlerën dhe zvogëlojnë ndikimet mjedisore krijojnë një efekt pozitiv të rrjedhjes. Aleanca Ndërkombëtare Zero Waste ka marrë një qasje globale për të promovuar menaxhimin e duhur të tokës dhe praktikat e përgjegjshme të asgjësimit për mbrojtjen e mjedisit.

Megjithatë, kjo filozofi nuk është një koncept modern, por më tepër shqetëson kujdestarët origjinalë indigjenë të tokës. Në vitin 1519, qyteti i Meksikës-Tenochtitlan ishte më i madhi në Amerikë, shtëpia e 200,000 Aztecs, me një sistem tepër të avancuar me zero mbeturina.

Kjo ishte veçanërisht e vërtetë kur bëhej fjalë për ushqimin. Tenochtitlan riciklonte lëndët ushqyese duke ripërdorur mbetjet e ushqimit dhe mbetjet njerëzore si pleh, të cilat ushqenin të korrat, duke prodhuar ushqim për qytetin.

Ideja e thjeshtë e riciklimit të mbetjeve të ushqimit është një parim bazë dhe pikënisje e përsosur për këdo që dëshiron të prezantojë zakonet e përdorimit të mbeturinave zero. Mbetjet e ushqimit – mendoni majat e karotave, lëkurat e patates, kockat e kafshëve, farat e kungujve, lëvozhgat e frutave, lëvozhgat e djathit, bishtet e bimëve dhe madje edhe llumrat e kafesë – mund të hahen lehtësisht me recetën e duhur. Shndërrohet në ushqime të shijshme. Edhe ushqimi që prishet dhe që është prishur mund të hidhet në koshin e plehrave për të bërë pleh të pasur.

Pella përpiloi një listë mënyrash për të reduktuar mbeturinat e gatimit në kuzhinë, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e prishjes së ushqimit, reduktimin e mbetjeve të paketimit, promovimin e shëndetit mjedisor, krijimin e vakteve të pasura me lëndë ushqyese dhe kursimin e parave.

Kontrolloni me kujdes listën e ushqimeve

Të blesh në mënyrë efektive me zero mbeturina në mendje do të thotë të hartosh një udhëtim në dyqan ushqimor – pa shaka.

Dyqanet ushqimore tradicionale kanë të njëjtin plan urbanistik si korridoret e ushqimeve të paketuara në qendër dhe prodhimet e freskëta, produktet e pjekura dhe mishi në unazën e jashtme. Rregullat bazë përfshijnë blerjen ekskluzivisht për unazën e jashtme, shmangien e korridoreve të parapaketuara në qendër dhe fokusimin në kazanët me shumicë.

ushqimet me burim të pa ambalazhuar

Blerja me kontejnerë të ripërdorshëm – enë qelqi ose metali, qese silikoni, copa buke dhe çanta ushqimore të ripërdorshme – është një mënyrë tepër efektive për të reduktuar mbeturinat.

Zgjidhni produkte të lirshme — të tilla si perime dhe fruta të plota — dhe merrni drithëra, arra, fara, miell dhe bishtajore nga kazanët me shumicë. Përdorni copa buke ose qese të ripërdorshme për produktet e pjekura. Shmangni mishin e paketuar, shpendët dhe peshkun duke shkuar në kasap me qese silikoni të ripërdorshme ose mbështjellës të veshur me dyll.

Nëse nuk mund të shmangni një artikull të paketuar, zgjidhni atë që është prej letre, qelqi ose metali – duke qenë se vetëm 9% e plastikës riciklohet në të vërtetë.

Gatuani pjesë më të vogla për të parandaluar humbjen e ushqimit

Përgatitja e vakteve të mëdha, kur bëhet siç duhet, është një strategji efektive pa mbeturina. Sigurisht, kjo është e vërtetë vetëm nëse hahen mbetjet.

Ndoshta është koha për të bërë pak dhe për të shmangur mbeturinat? Mund të duket si një mini-vakt – mendoni tërshërë, burrito, rrota, mbështjellës dhe tasa – ose pjata të krijuara për një vakt me fletë, pica individuale dhe sallata me kavanoza. Rimendoni vaktet kryesore si një kombinim të mini-vakteve tuaja – nga mëngjesi deri te fritatat e vogla të servirura me quinoa për darkë ose petat e mishit të hedhura në mini simite për drekë deri te rrëshqitësit gjatë darkës.

Ripërdorni mbetjet e ushqimit në receta të tjera

Mbetjet e ushqimit mund të bëjnë ushqime të shijshme. Në vend që të hidhni majat dhe kërcellet e produkteve, barishtet e thata dhe lëvozhgat e frutave, hiqni ketrin dhe ripërdorini ato. Majat e karotave bëjnë një pesto të shkëlqyer, barishtet e thata mund të përzihen në gjalpë barishtore dhe lëvozhgat e agrumeve bëjnë karamele të shëndetshme. Këto receta janë vetëm fillimi.

Bëni një listë të ushqimeve tuaja të preferuara dhe zëvendësoni mbeturinat e ushqimit – patate të skuqura vegjetale nga mbetjet e perimeve të mbetura, oriz lulelakrash nga bishtat e papërdorura ose bukë të thekur nga buka e vjetër.

Kur gjithçka tjetër dështon, hidhni gjithçka në një tenxhere me pak lëng ose lëng mishi për supë të copëtuar.

Mblidhni me mbetje të pangrënshme

Jo të gjitha mbetjet janë të ngrënshme, megjithatë ato mund të përdoren për të bërë një stok produkti ushqimor.

Ky flori i lëngshëm vjen nga zierja e një përzierjeje kockash kafshësh, mishi ose perimesh me barishte dhe erëza. Stoku është baza për zierjet e shijshme, supat e trasha dhe drithërat e shijshëm.

Gjatë ditës, javës dhe muajit tuaj, mblidhni lëkurat, majat dhe kërcellet e të gjitha perimeve; ngrijë; Dhe, pasi të keni një sasi të mirë, hidhni shumë në një tenxhere me ujë të valë dhe lëreni të vlojë. Është kaq e lehtë.

Shikoni Recetat me Zero-Waste

Duke lënë mënjanë këshillat dhe truket, ju nevojiten vetëm pesë minuta dhe Google për të siguruar rrjedhjen e lëngut pa mbeturina.

Ka receta që përdorin ushqime – perime dhe drithëra pothuajse të prishura, të forta, pak të lagura, të pafat dhe drithëra për t’i kthyer ato në supa të shijshme, brownies dhe tasa të përzemërt. Ka receta që përfshijnë të gjitha produktet – nga maja e deri te lëkura – si në ushqim ashtu edhe në shtëpinë tuaj – mendoni të ripërdorni farat dhe të përdorni lëvozhgat e vezëve si pastrues tenxheresh. Ka edhe receta që përdorin mbetje për produktet kryesore si gjalpi i arrave, salcat e sallatave, erëzat dhe ushqimet e paketuara.

Shmangni kutitë e paketuara të vakteve

Industria e kompleteve të ushqimit vlen rreth 1.5 miliardë dollarë. Për të vazhduar me valën në ndryshim të konsumizmit, kompanitë e kompleteve të ushqimit po ofrojnë opsione të shëndetshme, të personalizueshme dhe të dorëzuara në shtëpinë tuaj, me potencialin për t’i rritur ato 5 miliardë dollarë të tjerë gjatë dekadës së ardhshme.

Paketat e ushqimit janë gjithashtu një burim i madh mbeturinash. Shoqata për Ricikluesit e Plastikës zbuloi se shumica e kompleteve të ushqimit përdorën materiale plastike dhe jo të riciklueshme. Edhe pse është zbuluar se kompletet e ushqimit mund të reduktojnë mbetjet ushqimore, sasia e mbetjeve materiale të prodhuara nuk është e balancuar.

Ruani ushqimin për të maksimizuar jetëgjatësinë

Ruajtja dhe ripërdorimi i sigurt i ushqimit varet nga lloji i ushqimit: që prishen – fruta të papërpunuara, perime të papërpunuara, mish, bulmet, vezë dhe ushqime të gatuara; Gjysmë që prishen – miell, fruta të thata dhe drithëra; ose ushqime që nuk prishen – fasule të thata, mallra të konservuara dhe erëza.

Ushqimet që prishen zgjasin nga tre deri në shtatë ditë në frigorifer ose deri në gjashtë muaj në frigorifer në varësi të ushqimit dhe temperaturës. Ruani ushqimet gjysmë që prishen në qese të mbyllura me vakum ose kavanoza të mbyllura fort për gjashtë muaj deri në një vit.

Ushqimet që nuk prishen nuk prishen nëse trajtohen siç duhet. Sipas Food Revolution Network, ekzistojnë gjashtë mënyra të provuara dhe të vërteta për të ruajtur ushqimin për të maksimizuar jetëgjatësinë dhe për të minimizuar mbeturinat e ushqimit: konservimi, ngrirja, dehidratimi, fermentimi, turshi dhe ruajtja e ftohtë. Zgjidhni një, ose përzieni dhe përputhni.

Ruani ushqimet tuaja

Ruajtja e ushqimit – e quajtur edhe konservimi, ngrirja, tharja, pasterizimi ose fermentimi – është një praktikë e lashtë. Konservimi është mënyra më e mirë për të shmangur prishjen – kur ushqimi nuk është më i sigurt për konsum njerëzor.

Ndërsa ekzistojnë 11 lloje të ndryshme të ruajtjes së ushqimit, më e mira për fillestarët është fermentimi. Gjithçka që ju nevojitet është një kavanoz qelqi i pastër me kapak të mbyllur, erëza, kripë, ujë dhe perime ose fruta. Konservimi është i shkëlqyeshëm për kopshtarin e shtëpisë ose për ata që blejnë ushqime që prishen me shumicë, megjithatë është një strategji e lehtë dhe efektive me zero mbeturina për këdo.

skrap plehrash

Këshilli i Mbrojtjes së Burimeve Natyrore ka një argument të fortë për kompostimin – përmirëson shëndetin e tokës, ruan ujin dhe redukton thatësirën, riciklon lëndët ushqyese dhe redukton emetimet e gazeve serrë dhe minimizon mbetjet personale të ushqimit. Rregulli i përgjithshëm është që nëse rritet, në mënyrë të pashmangshme shpërbëhet.

Mjediset ideale me baktere, kërpudha dhe krimba duhet të kultivohen – ngërçet ose nematodat gjithashtu funksionojnë, si dhe era dhe nxehtësia.

Kjo histori u shfaq fillimisht në Pella dhe u prodhua dhe u shpërnda në partneritet me Stacker Studios.

Leave a Comment

Your email address will not be published.