Holland America Line prezanton pjatat e reja të kuzhinierit Ethan Stowell në menunë e dhomës së ngrënies, duke treguar një përkushtim ndaj ushqimeve të detit të egër dhe të qëndrueshëm të Alaskës

“Ne po ndajmë emocionet e alaska Me të ftuar për 75 vjet, më gjatë se çdo linjë tjetër lundrimi. Është çështje përkushtimi dhe krenarie për të mbrojtur dhe përmirësuar atë trashëgimi. alaska “Angazhimi afatgjatë i industrisë së ushqimeve të detit ndaj ushqimeve të egra të detit është në përputhje me përpjekjet tona për qëndrueshmërinë, si dhe me përgjegjësinë tonë ndaj planetit dhe njerëzve të tij,” tha Rough e Holland America Line. “Ne jemi të përkushtuar të bashkëpunojmë me bizneset lokale dhe jemi krenarë që punojmë me to alaska Familjet e peshkimit”.

Krijimet e reja të shef Stowell do të shfaqen në dhomat e ngrënies të të gjashtë anijeve të Holland America Line. alaska këtë sezon. mysafirët mund të hanë të skuqur alaska sanduiç me merluc me uthull malt aioli dhe lakër savoja; Copat e salmonit të Alaskës me kastravec, domate, avokado, proshutë dhe bishtaja; dhe kopër të pjekur alaska Halibut me Angjinare dhe Ullinj Taggiasca. Kjo është përveç shumë alaska Enët me ushqime deti janë tashmë në menutë në të gjithë anijet.

Nëpërmjet partneritetit, Holland America Line dhe ASMI do t’i sjellin mysafirët më afër pasurisë së alaska Historitë e njerëzve pas ujit dhe peshqve, nga korrës te përpunuesit te shefat e kuzhinës. Është pjesë e nismës “Alaska Up Close” të Line për t’u ofruar mysafirëve një përvojë 360 gradë që mund t’i ofrojë vetëm 75 vjet përvojë në Tokën e Madhe. Përveç recetave të reja të Stowell, programimi i ardhshëm do të përfshijë pjata të tjera të reja, destinacione dhe video demonstruese gatimi dhe në bord alaska Trivia për ushqimet e detit.

“Ndërsa vazhdojmë të rrisim ndërgjegjësimin për të egër dhe të qëndrueshëm alaska Ushqim deti, ne jemi një. mezi pres të punoj me alaskaHolland America do të punojë së bashku për të rritur markat e fokusuara dhe bashkëpunimet si linja”, tha Woodrow i ASMI. “Aktivizmi i parë me Chef Stowell mbulon bukur botën e egër. alaska Ushqim deti në menu dhe do t’u japë mysafirëve një shije të shpërblimit të pashoq që vetëm alaska mund të ofrojë.”

Ushqim deti të egër të Alaskës sipas numrave
Kontribuoni në efektin në gjashtë alaska Transporton, blen Holland America Line dhe është me burim lokal alaska ushqim deti, duke përfshirë Mbi 5,000 paund ushqim deti të egër të Alaskës për lundrim, duke përfshirë:

  • mbi 2000 paund alaska salmon Çdo lundrim shoqërohet me një pjatë të ndryshme që ofrohet në restorant çdo mbrëmje dhe një shuplakë me salmon pjekje një herë gjatë lundrimit.
  • mbi 1000 paund alaska COD Secili shërbehet në lundrim me një shumëllojshmëri të pjatave të shërbyera në të gjithë anijen.
  • mbi 800 paund alaska halbut Dispozitat për çdo lundrim. Halibut paraqitet çdo mbrëmje në restorantin e specializuar Pinnacle Grill, së bashku me pjatat e tjera të servirura gjatë lundrimit në restorante të tjera.
  • mbi 500 paund alaska Rockfish, 400 paund alaska Ngec dhe 200 paund alaska merluci i zi (i njohur edhe si peshk sable) Menutë e darkës dhe drekës në restorante të ndryshme shoqërohen me shumë pjata për t’u konsumuar gjatë një lundrimi.
  • mbi 400 paund alaska skumbri Blerë për çdo lundrim.

Për më shumë informacion rreth Holland America Line, konsultohuni me një këshilltar udhëtimi, telefononi 1-877-CELL HAL (877-724-5425) ose vizitoni hollandamerica.com.

Shënim i redaktorit: Fotografitë e ngjarjes janë në dispozicion në https://www.cruiseimagelibrary.com/c/xnpevlg8.

Gjeni linjën Holland America Cicëroj, Facebook dhe Blogu Holland America. Hyni në të gjitha mediat sociale përmes faqes kryesore në hollandamerica.com.

Rreth Holland America Line [a division of Carnival Corporation and plc (NYSE:  CCL and CUK)]
Hollanda Linja e Amerikës ka eksploruar botën që nga viti 1873 dhe ishte linja e parë e lundrimit që ofronte aventura alaska Dhe kjo yukono Rreth 75 vjet më parë. Flota e saj e anijeve premium viziton afërsisht 400 porte në 114 vende anembanë botës, duke ofruar një përvojë ideale të mbytjes së anijeve të mesme. Një anije e klasit të tretë të samitit, Roterdamiiu bashkua flotës korrik 2021,

Një lider në lundrimet premium, Holland America Line dërgon iniciativa inovative dhe një gamë të larmishme përvojash pasuruese të fokusuara në eksplorimin e destinacionit dhe udhëtimin e personalizuar. Music Walk mbushet me muzikën më të mirë live në oqean çdo mbrëmje, dhe vendet e ngrënies paraqesin përzgjedhje të veçanta nga kuzhinierët prestigjiozë të Këshillit Kuzhinar të Holland America Line të njohur botërisht.

Rreth Institutit të Marketingut të Ushqimit të Detit në Alaska
Alaska Food Marketing Institute (ASMI) është një partneritet ndërmjet shteti i Alaskës Dhe kjo alaska Industria e ushqimeve të detit që promovon përfitimet e natyrës së egër dhe të qëndrueshme alaska Të ofrojë edukimin e industrisë së prodhimeve të detit dhe prodhimeve të detit. industria e ushqimeve të detit është alaska Punëdhënësi më i madh bazë i sektorit privat, me më shumë se 60 për qind të prodhimeve të detit të egër dhe 90-95 për qind të salmonit të egër të korrur nga SHBA. alaska, Përveç salmonit të egër, alaska I njohur për varietetet e tij të gaforreve dhe peshqve të bardhë si merluci i Paqësorit, peshku sable, shojza e kërpudhave, alaska Pollock, Sole dhe Rockfish – Në dispozicion të freskët ose të ngrirë gjatë gjithë vitit. alaska I përkushtuar ndaj ushqimeve të detit të qëndrueshëm dhe është i vetmi shtet me një kushtetutë që menaxhon të gjitha prodhimet e detit sipas parimit të prodhimit të qëndrueshëm. alaska Ka luajtur një rol udhëheqës në vendosjen e standardeve globale për menaxhimin paraprak të burimeve për të mbrojtur peshkimin dhe habitatet përreth për brezat e ardhshëm, duke furnizuar në këtë mënyrë prodhimet e detit të egër në tregjet anembanë botës.

në lidhje me kuzhinierin Ethan Stowell
Stowell është një nga shtatë anëtarët e Këshillit Kulinar prestigjioz të Holland America Line, një koleksion kuzhinierësh të famshëm të klasit botëror që sjellin përvojën e tyre kolektive, pasionin dhe kreativitetin në destinacionet e ngrënies në të gjithë flotën. Shfaq shijen unike të Stowell alaska dhe për anijet që lundrojnë në rajonin veriperëndimor të Paqësorit. Gjithashtu i njohur për makaronat dhe kuzhinën italiane, shumë nga pjatat e Stowell janë paraqitur në vendet e ngrënies në New York Pizza dhe Lido Market në të gjitha anijet. Me një listë mbresëlënëse restorantesh shumë të njohura, Stowell ka ndihmuar në ndryshimin e fytyrës së Seattle skena e ushqimit. Ai u emërua një nga kuzhinierët e rinj më të mirë në Amerikë nga Food & Wine në 2008 dhe u zgjodh si një nga Chef New All-Stars më të mirë në 2013.

KONTAKTONI AJAY:

Bill Zucker, Eric Alvejordo

telefoni:

800-637-5029, 206-626-9890

E-mail:

[email protected]

Burimi Holland America Line

Leave a Comment

Your email address will not be published.