Hidhini një sy brenda hapjes së restorantit pop-up të frymëzuar nga “The Golden Girls” në Beverly Hills – Pasadena Star News

Dorothy, Sophia, Rose dhe Blanche shihen duke biseduar për jetën, ndonjëherë duke u grindur dhe shpesh duke djegur njëra-tjetrën me xhenxhefil të paharrueshëm, në Miami të tyre, Fla. Kanë kaluar 30 vjet që kur jam varur për herë të fundit në kuzhinë.

Ndërsa emisioni i NBC-së, fitues i çmimit Emmy, “The Golden Girls” është mbyllur prej kohësh, kuzhina e famshme e zonjave po gatuhet përsëri pasi një restorant i ri pop-up me temë hapet në Beverly Hills këtë verë.

“Është një përvojë absolutisht zhytëse që të bën të ndihesh sikur je në kuzhinën e “The Golden Girls”, duke ngrënë lazanjat dhe ëmbëlsirat e Sofisë si vajza,” tha Andy Lederman, themeluesi i kompanisë së ngjarjeve në internet Bucket Listers. Kuzhina Golden Girls! Restorant pop-up.

Restoranti me 75 vende hapet të shtunën, më 30 korrik, dhe përveç servirjes së disa prej pjatave që vajzat shfaqin dashuri – duke përfshirë Lasagna al Forno të Sofjes, Sandwich Kuban të stilit Lanai Miami dhe biskotat e stilit Georgia të Blanche-s, është gjithashtu një Sigurimi i vendit për një optim fotografik me një set të punuar me kujdes nga sitcom.

“Asnjë detaj nuk u kursye,” tha Lederman teksa ecte rreth pop-up-it disa ditë përpara se të hapej për publikun. “Nëse shikon kuzhinën, çdo detaj i vogël të bën të ndihesh sikur je në shfaqje, të gjitha dekorimet, të gjithë kalorësit”.

Leave a Comment

Your email address will not be published.