Havjar Cowboy pushton rrjetet sociale: Ja si ta bëni atë

Një recetë e sallatës me fasule, misër dhe perime pa gatuar – ose zhytje, në varësi të kujt kërkoni – ka marrë përsipër ushqimin në TikTok.

Pavarësisht nëse e keni zbuluar kohët e fundit si havjar kauboj ose thjesht e mbani mend pjatën nostalgjike dhe pa shije si havjar Teksas, ka një arsye që receta ka ringjallur.

Disa nga recetat më të thjeshta kanë fituar famë në internet falë TikTok dhe algoritmit të tij të pakapshëm. (Kollë, kollë, Emily Mariko dhe tas të mbetur me salmon dhe oriz.) Kjo recetë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe e personalizueshme për havjar kauboj është më e fundit që përmban miliona zbulime dhe ide – dhe mijëra kuzhinierë shtëpiak që provojnë dorën e tyre. .

Trendi i recetës së havjarit kauboj ka pushtuar internetin.

ABC News

Për të kuptuar më mirë zakonet e të ngrënit, le të kthehemi nga e ka origjinën. Më 17 maj, Bria Lemirande nga Madison, Wisconsin, shpaketoi “haulin” e saj të fundit të Trader Joe në TikTok dhe shpjegoi se ajo do të bënte havjar kauboj. Videot e saj të copëtimit, copëtimit, ujitjes dhe montimit të zhytjes siç bënte nëna e saj dhe më vonë duke e ngrënë atë me patate të skuqura tortilla, mblodhën 1.7 milionë shikime.

Në kohën e publikimit, hashtag #cowboycaviar kishte mbi 38.5 milionë shikime në TikTok. Sipas të dhënave nga Google Trends, termi filloi të ngjitet në motorin e kërkimit nga java e 22 majit, me një rritje të konsiderueshme më 26 qershor që është ende në trend në rritje.

Pavarësisht emrit të gjellës, shija e blirit nuk gjendet askund. Sipas Thrillist, fillimet e tij modeste datojnë dekada më parë kur Helen Corbitt u zhvendos nga Nju Jorku në Austin në vitin 1940 dhe shpiku pjatën, duke dalë me një menu që përdorte produkte Teksan.

“Mendoj se është ngjyra, freskia dhe gërvishtja e të gjithë përbërësve të përzier në një mënyrë të papritur – [it’s] Diku midis një sallate dhe një salsa,” blogerja e Feelgoodfoodie, Yumna Jawad, e cila u hodh në trend, tha se kjo është ajo që e bën këtë recetë kaq joshëse.

Lemirande u tall me recetën origjinale, duke provuar disa versione të reja, duke shtuar gjëra si mango e freskët në kubikë, pjeshkë ose avokado. Çdo version ka grumbulluar vazhdimisht mbi 16 milionë shikime dhe pëlqime kolektivisht në fillim të qershorit.

“Pyetja më e bërë në lidhje me havjar kauboj është se si ta ha të gjithë?” Tha Lamirande në një nga videot e tij teksa bënte pjatën. “Unë shkoj ta marr, e ha me pak patate të skuqura dhe thjesht ha. Plus i jap shumë familjes dhe miqve.”

“Unë e di për këtë recetë prej vitesh dhe e kam bërë më parë, por sinqerisht e kam harruar”, tha Jawad. Duke thënë se pasi Lamirande e ndau atë në TikTok “me një ndryshim të ri çdo herë dhe me më shumë syri në recetë – më në fund vendosa t’i jepja rrotullimin tim”.

Blogerët e tjerë të ushqimit në internet e kanë kundërshtuar trendin tashmë viral, nga shefi i kuzhinës dhe eksperti i kuzhinës Jake Cohen, i cili ndau pikëpamjen e tij të Lindjes së Mesme për pjatën më poshtë, te krijues të tjerë të njohur si Rosalyn Daniels, Eva Amurri dhe më shumë.

Pjata u bë e njohur për herë të parë nga kuzhinierë të famshëm si The Pioneer Woman, Ree Drummond, receta e së cilës u shfaq për herë të parë në Food Network në 2017.

“Është e mahnitshme se sa receta të vjetra, të tilla si havjar kauboj apo puding chia, janë ringjallur në mediat sociale këto ditë përmes fuqisë së videove në formë të shkurtër”, tha Jawad. “Unë jam këtu për dhe dua… duke provuar recetat më të fundit virale dhe duke shkelmuar disa vetë.”

Ajo ndau gjithashtu këshillën e saj kryesore për ata që kërkojnë të provojnë trendin në kuzhinën e tyre: “Prini gjithçka në mënyrë të imët. Mënyra më e mirë për të shijuar një kafshatë havjar kauboj është të merrni të gjithë përbërësit në një çip. Kështu që ata të presin imët siguron që të merrni një pak shije nga gjithçka së bashku.”

Variacionet e havjarëve të kaubojve

Me përbërës të gjithanshëm, të lirë dhe lehtësisht të disponueshëm si fasulet dhe misri i konservuar, kjo pjatë – siç vërejnë shumë blogerë ushqimorë – mund të personalizohet për t’iu përshtatur preferencave tuaja të shijes. Nuk jeni adhurues i verës? Kalo jalapeo. Dëshironi diçka me një notë frutash? Shtoni pak mango. Po kërkoni një version më plotësues? Shtoni pak makarona të gatuara, të ftohura.

Këtu, autori i librave të kuzhinës dhe zhvilluesi i recetave Jake Cohen ndan spekulimin e tij të stilit të Lindjes së Mesme mbi recetën virale dhe Rosalyn Daniels ofron prezantimin e saj të sallatës me makarona.

Përbërësit e havjarëve të kaubojve të Lindjes së Mesme

2 (kanaçe 15 ons) qiqra, të kulluara

3 piperla, të prera dhe të prera në kubikë

3 kallinj misër, të qëruar dhe të prerë

1/4 filxhan vaj ulliri

1 lugë gjelle zaatar

kripë kosher

1 qepë e kuqe, e grirë

1 jalapeno, e grirë

1 thelpi hudhër, e grirë imët

2 limonë, lëng

1 lugë gjelle shurup hurma

1 lugë çaji sumak i bluar

4 kastraveca persiane, te prera ne feta

2 domate biftek, të copëtuara

2 qepë, të prera hollë

cilantro ose majdanoz i grirë

udhëzim

Ngrohni paraprakisht broilerin. Në një tavë, shpërndani qiqrat, specat, misrin, vajin e ullirit, za’atarin dhe pak kripë së bashku në një shtresë të barabartë. Ziejini derisa të marrin ngjyrë kafe të artë, 6 deri në 8 minuta, duke rrotulluar tiganin sipas nevojës. lëreni të ftohet.

Në një tas të madh, kombinoni qepën e kuqe, xhalapeon dhe hudhrën me lëngun e limonit, shurupin e hurmës, sumakun dhe pak kripë. Lëreni të qëndrojë për 5 minuta, më pas përzieni me kastravecat, domatet, qepën, barishtet dhe miellin e misrit të ftohur. Shijoni dhe rregulloni erëzat me kripë, më pas shërbejeni.

Përbërësit e sallatës me makarona me havjar kauboj

1 kile ose 1 kanaçe makarona ditalini (të paziera)

4 thasë misër të ngrirë

1/2 qepë të kuqe, të copëtuar

2 qepë të njoma, të grira

1 filxhan koriandër të grirë

1 piper jalapeno i grire holle

8 shirita proshutë të tymosur, të copëtuara (sipas dëshirës)

2 gota djathë queso afresk

2 avokado të mëdha të prera në feta

2 kanaçe fasule te zeza te kulluara dhe larë

1 kastravec i prerë në feta

2 gota domate qershi (të përgjysmuara) (opsionale)

veshja

1 filxhan majonezë 3 limonë, të shtrydhur fllad 1 lëvore lime 1/2 lugë qimnon i bluar 4 lugë piper i tymosur 3 lugë kripë 1 lugë piper i zi

udhëzim

Pritini imët të gjitha perimet dhe prisni në forma uniforme. Përziejini të gjithë përbërësit së bashku në një tas të madh.

Përzieni salcën tuaj dhe sigurohuni që gjithçka të jetë e kombinuar plotësisht.

Lëreni në frigorifer për një orë, më pas shërbejeni.

Receta e ribotuar me mirësjellje të Rosalynn Daniels.

Leave a Comment

Your email address will not be published.